Młodzi tenisiści stołowi ku czci Grubby

25 czerwca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
W turnieju udział wzięło 29 szkolnych reprezentacji. W turnieju udział wzięło 29 szkolnych reprezentacji.

W Hali 100-lecia Sopotu rozegrany został Finał Ogólnopolski IX Memoriału Andrzeja Grubby z udziałem 29 reprezentacji szkół podstawowych w tenisie stołowym z całej Polski. Zostały one wyłonione w drodze szesnastu wojewódzkich turniejów eliminacyjnych. Finał wygrał zespół z Limanowej, w składzie: Bartosz Sulkowski, Karol Sulkowski i Filip Golonka.

Tradycyjnie w Sopocie odbył się memoriał najlepszego polskiego tenisisty stołowego, Andrzeja Grubby. 21 lipca minie 10. rocznica śmierci tego wybitnego sportowca, trzykrotnego brązowego medalisty mistrzostw świata i mistrza Europy.

W sopockich zawodach udział wzięło 29 reprezentacji podstawówek. W finale zawodów SP Limanowa pokonała 3:1 SP Śmigiel, natomiast w meczu o brązowy medal SP Lubartów zwyciężyła z SP Jeżewo 3:1. Najlepszą zawodniczką zmagań uznano Katarzynę Królikowską z SP Niedźwiada Dolna, natomiast tytuł najlepszego zawodnika otrzymał Bartosz Sułkowski z SP nr 4 Limanowa. Rozegrano również mecz pokazowy pomiędzy wielokrotnym reprezentantem Polski, Bartoszem Suchem a zawodnikiem młodego pokolenia Patrykiem Zatówką.

Składy drużyn, które znalazły się na podium
1. miejsce - SP nr.4 Limanowa: Bartosz Sulkowski, Karol Sulkowski, Filip Golonka
2. miejsce - SP Śmigiel: Filip Ludwiczak, Remigiusz Styzyński, Eryk Grochowy
3. miejsce - SP Lubartów: Bartosz Kowalczyk, Damian Borzęcki, Rafał Pawłowski

Patronat Honorowy nad Memoriałem objął Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Sponsorami byli: Butterfly, Hotel Haffner, Almar i Goldwell, a darczyńcami: Fundacja Lotto Milion Marzeń i MOSiR Sopot.