stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski

W dniach 7-11 sierpnia odbędą się Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski załóg dwuosobowych. Bazą regat jest sopocka marina, a w inauguracji zawodów wzięli udział przedstawiciele  startujących załóg  oraz zaproszeni goście. Tegoroczny cykl Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski jest częścią obchodów 95-lecia PZŻ.

O mistrzowskie laury powalczy siedem załóg: Wiesław Krupski i Anna Król na jachcie "Four Winds" (YC Kielce), Paweł "Wilq" Wilkowski i Marek Gałkiewicz na jachcie "Vataha 2" (YKP Gdynia), Andrzej Zieliński i Mariusz Sarnowski na jachcie "Quanta" (YC Conrada), Andrzej Kopytko i Anna Majewska na "Opolu" (Ocean17), Kuba Marjański i Artur Burdzej na "Busy Lizzy" (AKM Gdańsk), Konrad Smoleń i Krzysztof Glebow na jachcie "Caravela 950" (YKP Gdynia) oraz Michał Śliwa i Artur Skrzyszowski na "Barkamie".

Trofeum wyścigu głównego będzie Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. O tytule mistrzowskim zadecyduje klasyfikacja generalna po trzech wyścigach. Regaty potrwają do niedzieli 11 sierpnia.

Cykl Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski jest częścią obchodów 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego. Honorowy patronat nad regatami objęli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Mistrzostwa organizuje START-UP Paweł Wilkowski we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Żeglarski.info.

Kolejne regaty w ramach Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski to załogowe Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC, które odbędą się w dniach 22-25 sierpnia w Gdańsku.

Strona regat: https://2019mzmpzd.regatymorskie.pl/

Program regat
7 sierpnia, środa

godz. 10.00 - otwarcie regat, losowanie jachtów do wyścigu pokazowego, odprawa załóg, briefing SAR i meteo
godz. 11.30 - indywidualna prezentacja jachtów na wodzie
godz. 12.00 - start do wyścigu pokazowego
godz. 17.00 - start do wyścigu krótkiego

8 sierpnia, czwartek
godz. 12.00 - start do wyścigu średniego

9 sierpnia, piątek
godz. 10.00 - start do wyścigu długiego

10 sierpnia, sobota
godz. 20.00 - spotkanie żeglarskie

11 sierpnia, niedziela
godz. 12.00 - zakończenie regat i wręczenie nagród oraz wręczenie pamiątkowych trofeów za wyścig pokazowy

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl