• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Motocross - Finały Mistrzostw Europy

uż w najbliższy weekend 25/26.06.2022 na Torze Motocrossowym w Gdańsku odbędzie się wielkie święto. Gdański Auto Moto Klub, Miasto Gdańsk oraz patron zawodów Totalizator Sportowy zapraszają na Mistrzostwa Europy w Motocrossie.

paź 7-9

piątek - niedziela, godz. 08:00 - 20:00

Wstęp wolny
Wspaniałe widowisko zagwarantują najlepsze riderki reprezentujące kilkanaście krajów starego kontynentu, które zawalczą o pozycje w klasyfikacji cyklu Mistrzostw Europy. Wraz z kobietami wystartują zawodnicy cyklu Mistrzostw Europy NEZONE EMX65, EMX85. Jest to ostatnia odsłona tegorocznego cyklu, które rozpoczęły się w kwietniu na torze w Dani. Gdańsk ma zaszczyt dołączyć do grona organizatorów rozgrywek po rundach we Francji, w Szwecji, Niemczech, Estonii oraz na Litwie. Udział w rywalizacji wzięło do tej pory ponad 50 zawodniczek. Po rozegranych wyścigach, na czołowych miejscach znajdują się Mathea SELEBØ z Norwegii oraz Line DAM, które posiadają równą liczbę punktów. Trzecie miejsce zajmuje również reprezentantka Danii Laura RAUNKJÆR, a tuż za nią plasuje się Niemka Alexandra MASSURY oraz reprezentantka Niderlandów Danee GELISSEN. Finałowa runda tej zaciekłej rywalizacji odbędzie się w Gdańsku, gdzie zostaną wręczone medale Mistrzostw Europy. Emocji na pewno nie zabraknie.
Na torze w Gdańsku zobaczymy również zawodników startujących w cyklu Mistrzostw Europy NEZONE EMX65, EMX85 czyli serii zawodów, które rozpoczęły się jedenastego czerwca w Estonii, a druga odsłona odbyła się w zeszły weekend na Litwie.

Najmłodszy reprezentant Polski w klasie EMX65 #703 Jakub PUCKOWSKI w klasyfikacji zawodów w Estonii zajął dwudzieste miejsce - co daje całkiem dobry wynik, zważywszy że był to Jego debiut. W drugiej rundzie Jakub zafundował sobie i kibicom huśtawkę nastrojów. Finalnie w klasyfikacji zawodów oraz sezonu wywalczył miejsce w czołowej dziesiątce. Na otwarcie sezonu w klasie EMX85 pierwszą rundę #751 Dawid ZAREMBA zakończył na doskonałym piątym miejscu, #729 Michał PSIUK tuż za nim był szósty, a # 614 Karl Udo VON GLOWACKI na piętnastej pozycji. Olbrzymich emocji dostarczyła runda druga, gdzie po widowiskowej walce na torze Dawid stanął na wyśmienitym drugim stopniu podium zawodów oraz awansował na trzecią pozycję w cyklu. Michał i Karl w klasyfikacji Mistrzostw Europy są odpowiednio na ósmej i siedemnastej pozycji. Podczas zawodów na Gdańskim torze wyścigi klasy EMX85 będą połączone z rywalizacją Mistrzostw Polski Mx85.

Wszystkich gorąco zachęcamy do dopingu naszych reprezentantów.

Pełna klasyfikacja cyklu Mistrzostw Europy: https://results.fim-europe.eu/

Dodatkowo weekendową rywalizację uzupełnią starty zawodników, którzy traktują motocross hobbystycznie. "Szkolimy zawodników, tworzymy im też warunki dla bezpiecznej rywalizacji" - wspomina Marian Zupa - prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego. "W tej rywalizacji nie jest wymagana licencja sportowa, każdy kto ma motocykl crossowy, umiejętności i chęci może wystartować w Zawodach o Puchar Prezesa PZM ZO Gdańsk i spełnić swoje marzenia stając do rywalizacji przy dopingu swoich przyjaciół." dodaje Grzegorz Brasel wiceprezes GAMK.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę wyścigi rozpoczną się ok godziny 12:00. Szczegółowy harmonogram zawodów dostępny jest na stronie internetowej oraz na profilu FB Gdańskiego Auto Moto Klubu.

"Wszystkich fanów podniesionych błotników czekają olbrzymie emocje sportowe, widowiskowa rywalizacja, rodzinna piknikowa atmosfera" - przekonuje znakomity niegdyś zawodnik oraz spiker zawodów Sebastian Wójcik.

Bilety w cenie 20 złotych będą do nabycia w kasach przy wejściu na tor. Organizator przypomina, że nie ma możliwości zapłaty kartą, a bilet zakupiony w sobotę upoważnia także do wstępu w niedzielę.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl