• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Można budować lodowisko z basenem, ale nie ma środków

Michał Brancewicz
15 listopada 2023, godz. 07:00 
Opinie (371)
Lodowisko i basen, czyli pierwszy i drugi etap kompleksu sportowego na Ujeścisku, które mają pozwolenie na budowę, ale miasto nie ma na nią środków. Lodowisko i basen, czyli pierwszy i drugi etap kompleksu sportowego na Ujeścisku, które mają pozwolenie na budowę, ale miasto nie ma na nią środków.

Miasto ma od lipca pozwolenie na budowę całorocznego lodowiska na UjeściskuMapka, a teraz zyskało zgodę na budowę basenu, który ma powstać jako drugi etap całego kompleksu. Kłopot w tym, że inwestycja jest bardzo kosztowna. Miasto szuka finansowania, więc termin rozpoczęcia budowy na razie nie jest znany.Lodowisko czy basen, z czego wolisz częściej korzystać?

Budowę całorocznego lodowiska na Ujeścisku władze Gdańska zapowiedziały już 5 lat temu. Najpierw powstała koncepcja, która zakładała stworzenie całego kompleksu sportowego w czterech etapach.

Potem rozpoczęła się faza projektowa dla pierwszych dwóch etapów, czyli lodowiska oraz basenu.


W lipcu tego roku DRMG otrzymała pozwolenie na budowę całorocznego, krytego lodowiska. Natomiast w listopadzie wydano zgodę na budowę basenu, który będzie sąsiadował z głównym obiektem, w którym powstanie ślizgawka.

Nie oznacza to jednak, że prace ruszą lada chwila. Inwestycja jest bowiem bardzo kosztowna. Ze wstępnych szacunków, które powstały blisko trzy lata temu, wynikało, że pierwsze dwa etapy pochłoną ponad 50 mln zł, a całość - m.in. wraz z halą do curlingu - ok. 88 mln zł.

Wiadomo, że dzisiaj te wyliczenia nie są już aktualne.


Budowa lodowiska z basenem nie jest ujęta w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta.

- Termin rozpoczęcia realizacji I etapu inwestycji (budowa lodowiska rekreacyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu dla pozostałych etapów) ani II etapu (budowa basenu) nie został ustalony - informuje Joanna Bieganowska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. - Miasto będzie poszukiwało finansowania z budżetu gminy oraz możliwości współfinansowania zewnętrznego w celu zabezpieczenia środków w kolejnych latach.

Etapy budowy i koszty oszacowane w 2021 roku:

  1. hala lodowiska rekreacyjnego z zapleczem szatniowym uwzględniającym wymagania etapu III - ok. 28,2 mln zł,
  2. budynek basenu - ok. 22,5 mln zł,
  3. hala lodowiska treningowego wraz z dodatkowym zapleczem treningowym (siłownie, fitness) oraz zapleczem konferencyjnym i trybunami na 300 osób, nadbudowanymi nad zapleczem szatniowym wykonanym w etapie I - ok. 39,6 mln zł,
  4. hala do curlingu z trybuną na 115 osób, z własnym zapleczem szatniowym i gastronomią oraz pomieszczeniami dla klubów i związków sportowych - ok. 12,9 mln zł.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (371)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Turniej Sztuk Walki - Dragons Arena

turniej

Mikołajkowa Noc Saunowa

125 zł
zajęcia rekreacyjne, morsowanie

Trening mięśni dna miednicy

50 zł
warsztaty, zajęcia rekreacyjne, trening

Forum

Najczęściej czytane