• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Na Meissnera zajęcia pod gołym niebem. Balon wróci szybko albo... jesienią

Damian Konwent
12 lutego 2022, godz. 15:00 
Opinie (30)

Kompleks piłkarski przy ul. Meissnera w GdańskuMapka wznowił działalność. Do treningów powróciło kilkaset dzieci, młodzieży i starszych, którzy korzystali z obiektu przed wichurą. Na razie zajęcia odbywają się pod gołym niebem. W pogotowiu są: quad i pług, które mają odśnieżać boiska, gdy będzie padać śnieg. Natomiast balon jest w naprawie. Wróci albo w ciągu kilkunastu dni, albo dopiero jesienią.Orliki i boiska do gry w piłkę nożną w TrójmieścieW jakich warunkach najbardziej lubisz grać w piłkę nożną?

Przypomnijmy, że kompleks przy ul. Meissnera w Gdańsku, składający się z siedmiu boisk ze sztuczną nawierzchnią, poważnie ucierpiał w ostatni weekend stycznia podczas wichury. Zerwany został balon, który służył jako zadaszenie obiektu.

Na razie zajęcia odbywają się pod gołym niebem. Większość akademii, która korzystała z niego przed uszkodzeniem, powróciła do zajęć. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni trenowało tu kilkaset osób. Jednak w najbliższym czasie liczby mają sięgnąć już kilku tysięcy, jak to miało miejsce wcześniej. Każdy, kto ma ochotę tu na grę w piłkę, może w tym celu skontaktować się z operatorem obiektu.

- Boiska są czynne od tego tygodnia. Codziennie korzystają już z niego zarówno grupy zorganizowane, jak i akademie, np. My Football School, Lechii Gdańsk, Gedanii czy Ex Siedlce. Część jeszcze się nie zdeklarowała, bo nie wiedziała, że już można grać albo po prostu zrezygnowała, bo preferują treningi pod dachem. Myślę, że wszystko wyklaruje się w najbliższych dniach, ale nie zanosi się na spore zmiany - mówi nam Jan Liman, trener ze Stowarzyszenia Akademia Piłkarska MFS Gdańsk oraz Sport Klub, czyli operatora kompleksu.

Zniszczony balon na Zaspie. Co dalej z boiskami i tysiącami grających? Przypomnij sobie artykuł z 31 styczniaTak aktualnie wygląda kompleks piłkarski przy ul. MeissneraNie wiadomo, jak długo zajmie przywrócenie obiektu do jego pierwotnego kształtu. Zerwana powłoka skierowana została do naprawy. Jednak ruszy dopiero, gdy operator obiektu pozna jej wycenę po ostatecznej konsultacji z agencją ubezpieczeniową.

Dlatego też, jeśli będzie to trwało dłużej niż kilka tygodni, nie będzie sensu montować zadaszenia w trakcie wiosny, gdyż latem można grać na świeżym powietrzu. Chociażby ze względów ekonomicznych, jak i praktycznych.

- Balon złożony jest z 11 elementów. Część jest uszkodzona, a część nietknięta. Jeśli uda się to wszystko naprawić w niedługim czasie, to balon zostanie zamontowany jeszcze przed wiosną. W innym przypadku założymy go dopiero jesienią - wyjaśnia trener Liman.

Dlaczego balon na lodowisku nie jest biały?Można zastanawiać się, co jeśli w najbliższym czasie spadnie śnieg?. Wszak mamy jeszcze pierwszą połowę lutego i ostrzejsza zima może powrócić.

- Na wszystko jesteśmy gotowi. Planujemy odśnieżać boisko, jeśli zajdzie taka potrzeba. Mamy quad i pług, więc nie będzie z tym problemu - uspokaja szkoleniowiec.

Zobacz, jak wyglądał zniszczony balon na boisku na Meissnera

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (30)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Spływ trzema rzekami

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Popołudniowa wędrówka po regionie: dolina potoku Strzelenki

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Lindy Hop intro | darmowa lekcja

warsztaty, kurs tańca, zajęcia rekreacyjne

Forum