• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nadbałtycka młodzież integruje się przy piłce

ras.
16 września 2013 (artykuł sprzed 9 lat) 
Młodzi piłkarze i piłkarki z Polski, Litwy i Danii będą mieli okazję nie tylko do wspólnej rywalizacji, ale i do wspólnego spędzenia czasu poza boiskiem. Ideą turnieju jest umacnianie więzi pomiędzy młodzieżą z krajów nadbałtyckich. Na zdjęciu reprezentanci Litwy. Młodzi piłkarze i piłkarki z Polski, Litwy i Danii będą mieli okazję nie tylko do wspólnej rywalizacji, ale i do wspólnego spędzenia czasu poza boiskiem. Ideą turnieju jest umacnianie więzi pomiędzy młodzieżą z krajów nadbałtyckich. Na zdjęciu reprezentanci Litwy.

W środę i czwartek w Gdańsku odbędzie się turniej piłkarski Respect Balticum, w którym wezmą udział zespoły U-17 i U-13 z Polski, Litwy i Danii. Oprócz sportowej rywalizacji, uczestnicy wezmą udział w specjalnych warsztatach, które pozwolą im poznać kulturę, tradycję i obyczaje sąsiadów znad Morza Bałtyckiego. Mecze rozgrywane będą na obiektach KS Gedania 1922 przy ul. Hallera. W każdej kategorii organizatorzy przewidzieli dwa alternatywne warianty rozgrywek uzależnione od warunków atmosferycznych: na boiskach zewnętrznych lub zadaszonych. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.Turniej w Gdańsku będzie pierwszym z cyklu trzech imprez. Wiosną przyszłego roku zawody odbędą się na Litwie, a jesienią w Danii. Kraj gospodarza ma prawo zgłosić 8 zespołów, zaś goście przywożą po 4 drużyny. Ponadto, organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie dla drużyn krajów gościnnych i całkowicie bezpłatny udział w turnieju i programie dla wszystkich drużyn, które startują bezpłatnie dzięki środkom z Unii Europejskiej.

W turnieju wystartuje 16 ośmioosobowych drużyn, które rywalizować będą w trzech kategoriach:
- Chłopcy U-13 (8 zespołów, mecze 2x10 minut)
- Chłopcy U-17 (4 zespoły, mecze 2x15 min)
- Dziewczęta U-17 (4 zespoły, mecze 2x15 min)

W każdej kategorii organizator przewidział dwa alternatywne warianty rozgrywek uzależnione od warunków atmosferycznych: na boiskach zewnętrznych lub zadaszonych. Drużyny U-13 zagrają systemem każdy z każdym w środę, a w czwartek przystąpią do fazy play-off, w której sklasyfikowane pary będą grać o miejsca: 7, 5, 3 i 1 (w przypadku meczów pod zadaszeniem wyłącznie o miejsca 3 i 1).

Ich starsi koledzy i koleżanki przez oba dni rywalizować będą wyłącznie w fazie grupowej systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. W tym przypadku o końcowej klasyfikacji zadecyduje dorobek punktowy ze wszystkich meczów. Pomiędzy pierwszym a drugim dniem turnieju wszyscy uczestnicy udadzą się na wspólną wizytę do Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, a następnie wezmą udział w warsztatach i spędzą czas przy grillu.

Udział w Respect Balticum zgłosiły zespoły: Plungės Babrungas, Plugės Žiogeliai, Plungės SRC i Plungės Gondinga z Litwy oraz Herfølge Boldklub, Himmelev Gymnasium i Roskilde Business College z Danii. Gospodarzy będą reprezentować: Lechia Gdańsk, KS Gedania 1922, Santos Gdańsk, EX Siedlce oraz Rozstaje 2000.

HARMONOGRAM ZAWODÓW
środa
9:15 - losowanie grup
9:30 - oficjalna ceremonia otwarcia turnieju
9:45 - profesjonalny pokaz sztuczek piłkarskich
10:00-14:00 - rozgrywki

czwartek
9:00-13:00 - rozgrywki (półfinały I finały)
15:30 - ceremonia zamknięcia
ras.

Wydarzenia

Międzynarodowy turniej piłkarski Respect Balticum (1 opinia)

turniej

Miejsca

Opinie (7)

 • KS Gedania 1922 (1)

  Czekamy na powrot do TME !

  • 7 0

  • Marna prowokacja

   • 0 3

 • Nie rozumiem tego po co wy się tak bardzo chcecie bratać z tą litwą.. (3)

  ten kraj nas jako Polaków ewidentnie nie szanuje, gnębi naszych rodaków tam mieszkających itp. Zamiast bratać się z nimi zapraszajcie drużyny np z Węgier czy Ukrainy gdzie słowo "Polak" coś jeszcze znaczy. Później te Litewskie dzieci i tak wrócą do domu i mechanizm państwowy nauczy ich nienawiści do nas. Wiem co mówię byłem na Litwie na wymianie szkolnej i tamtejsza młodzież traktuje nas jak wrogów a my do nich się "przymilamy". Krzyż im na drogę...

  • 4 4

  • Bo włażenie w odbyty to ulubiony polityka miłości naszych miłościwie panujących.

   Polacy lubią być uległymi :)

   • 5 1

  • (1)

   Może właśnie wspólna gra w turnieju piłkarskim jest drogą do poszanowania innej nacji. Popatrz na nazwę turnieju: Respect Balticum. Uczmy dzieci szacunku do innych, nawet jeśli ci inni tego nie robią. Drużyna Santosu Gdańsk zaprasza do kibicowania.

   • 5 0

   • Nauczmy się szanować samych siebie a dopiero później nauczmy szanować innych.

    • 1 0

 • wychowanie przez sport

  UKS RG 2000 także zaprasza do kibicowania, uczmy młodzież szacunku, zmieniajmy świat na lepszy, bądźmy otwarci na innych i uśmiechnięci na co dzień :)

  • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wędrówka rodzinna przez ruchome piaski (1 opinia)

spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Indoor Triathlon Gdynia 2023

zawody / wyścigi

Wim Hof Fundamentals Workshop

warsztaty, morsowanie, joga

Forum

Najczęściej czytane