wiadomości

Najlepsze Kon-Tiki

Drużyna Kon-tiki wygrała Turniej Piłki Nożnej "MOSiR Sopot Cup" z cyklu Puchar Lata 2007. Sopocianie po zaciętej walce pokonali w finale ekipę Mini Godzilla Gdańsk. Do rozgrywek na obiektach sportowych przy ul. Bitwy pod Płowcami w Sopocie przystąpiło 18 sierpnia osiem zespołów.

Jak przyznał koordynator zawodów Krzysztof Procelewski, ilość zgłoszonych drużyn przerosła jego oczekiwania. "Osiem to cyfra idealna do ułożenia turniejowej drabinki" - podkreślał jednocześnie prowadzący zmagania. Organizatorzy podzielili uczestników na dwie czterozespołowe grupy, gdzie rywalizacja toczyła się jednocześnie na dwóch boiskach.

Przed inauguracyjnym gwizdkiem arbitrów niewielu było chętnych do wymienienia faworytów, ale nagabywani kapitanowie nie uciekali w skromność i wskazywali swoje ekipy. Z weryfikacją tych deklaracji trzeba było się wstrzymać do pierwszych meczy.

W grupie A spotkały się same sopockie zespoły: Bez Nazwy, FC Handlówka, PMedia oraz Torpedo II. Ukrywający się za anonimowym szyldem Bez Nazwy juniorzy Jantara pewnie wygrali eliminacje grupowe. Młodzi piłkarze już po dwóch meczach zapewnili sobie awans do dalszej fazy rozgrywek. Późniejszy triumfator grupy A jedynie dzięki bramce samobójczej wygrał konfrontację z wymagającym rywalem, ekipą PMedia 1:0. Drugi przeciwnik sopocian, Handlówka, nie stawił już takiego oporu i poległ 3:0.

Awans do strefy medalowej wywalczyła również drużyna Torpedo II. Bramkarz b-klasowców w trzech pojedynkach eliminacyjnych zachował czyste konto, co mimo mizernej skuteczności zawodników z pola, wystarczyło do zajęcia miejsca drugiego miejsca.

Efektownym zwycięstwem zakończył udział w turnieju teamu PMedia, który rozgromił Handlówka 5:1. Jednak porażki we wcześniejszych potyczkach przekreśliły szanse zespołu patrona medialnego na promocję do półfinałów. Rola outsidera grupy przypadła FC Handlówce. Po niezłym początku, zaprzyjaźniona ekipa z podwórka wyraźnie opadła z sił i finiszowała na ostatnim miejscu.

Mini Godzilla Gdańsk, Rżelasko Moskwa Gdańsk, Alfa PMedia Sopot i Kon-tiki Sopot rywalizowały w grupie B. Drużyny z Gdańska i Sopotu podzieliły się miejscami dającymi grę w następnej fazie imprezy. Pierwszą lokatę w tabeli wywalczyli miłośnicy sopockiej knajpki- zespół Kon-tiki. Tylko gorszy bilans bramkowy zdecydował o drugiej pozycji Mini Godzili.

Kroku liderom próbowali dotrzymywać zawodnicy Alfy PMedii. Zwycięstwo 3:0 z "moskiewskim" Rżelaskiem okazało się być tylko miłym złego początkiem. W następnych potyczkach przyszły porażki z przyszłymi medalistami zawodów, toteż "alfiacy" mogli pakować torby już po fazie grupowej.

Na ostatnim miejscu w tabeli uplasowała się młoda drużyna Rżelasko Moskwa. Piętnastoletni zawodnicy starali się w każdym spotkaniu zaprezentować maksimum swoich umiejętności, niestety tym razem nie wystarczyło do zdobycia choćby jednego gola.

Dużo swobodniej pod bramką przeciwników czuł się Mieczysław Załuska z Kon-tiki, który tylko w meczu z "moskiwczanami" pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Znany z parkietów Sopockiej Ligi Halowej, zawodnik był najjaśniejszą postacią fazy grupowej turnieju.

Bliskość zwycięstwa w imprezie sparaliżowała poczynania zespołów grających o medale. Triumfator turnieju, drużyna Kon-tiki, zarówno półfinał, jak i mecz o złoto rozstrzygnął dopiero w rzutach karnych. Również dzięki "jedenastkom" w finale wystąpiła gdańska ekipa Mini Godzilla.

Na najniższym stopniu podium uplasowało się Torpedo II. Zespół, który w eliminacjach strzelił najmniej bramek ze wszystkich półfinalistów, w fazie pucharowej jako jedyny trafił do siatki rywala. Czarno-zieloni w walce o trzecią lokatę pokonali Bez Nazwy 1:0.

Po finałowych spotkaniach nastąpiło uroczyste rozdanie okazałych pucharów i medali oraz pamiątkowa sesja fotograficzna. "Jestem zadowolony z poziomu zawodów, emocji i przestrzegania zasad fair play" - powiedział na zakończenie zawodów kierownik turnieju Krzysztof Procelewski.

Turniej Piłki Nożnej "MOSiR Sopot Cup" z cyklu Puchar Lata
(18 sierpnia 2007 roku)

Faza eliminacyjna:

Wyniki spotkań grupy A:
FC Handlówka- Torpedo II 0:0, PMedia- Bez Nazwy 0:1, Handlówka- Bez Nazwy 0:3, Torpedo II - PMedia 2:0, PMedia - Handlówka 5:1, Torpedo II - Bez Nazwy 0:0.

Tabele (punkty, bramki):
1. Bez Nazwy 7 4:0
2. Torpedo II 5 2:0
3. PMedia 3 5:4
4. FC Handlówka 1 1:8

Wyniki spotkań grupy B:
Mini Godzilla - Kontiki 1:1, Rżelasko Moskwa - Alfa 0:3, Godzilla - Alfa 1:0,
Rżelasko - Kontiki 0:6, Godzilla - Rżelasko 7:0, Alfa - Kontiki 0:4.

Tabele:
1. Kon-tiki 7 11:1
2. MiniGodzilla 7 9:1
3. Alfa 3 3:5
4. Rżelasko Moskwa 0 0:16

Faza finałowa:

mecze półfinałowe:
Kontiki - Torpedo 0:0 karne 1:0
Bez Nazwy - Mini Godzilla 0:0 k. 1:3
mecz o 3. miejsce:
Torpedo II - Bez Nazwy 1:0
finał:
Konti-ki - Mini Godzilla 0:0 k. 4:3

Składy czołowych drużyn:
Kon-Tiki Sopot: Gaduła- Tracz, Rafalski, Załuska, Sikorski, Staniszewski.
Mini Godzilla Gdańsk: Gielniak- Szymborski Mariusz, Szymborski Damian, Wysiecki, Weiner, Blok.
Torpedo II Sopot: Śmiałkowski- Gałędek, Małolepszy, Dziugiewicz, Mielus, Krygier, Kuleta.
Bez Nazwy Sopot: Hinc- Szmidke, Czerwiński, Wysokiński, Kornacki, Dziel.

Turniej Piłki Nożnej z cyklu Puchar Lata organizował KS Torpedo Sopot we współpracy z Instytutem Informacji Publicznej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie. Nad imprezą honorowy patronat sprawował Prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz Pełnomocnik Prezydenta ds. Uzależnień Małgorzata Pobłocka. Imprezie medialnie towarzyszyła platforma PMedia.pl oraz portal trojmiasto.pl. Kolejna edycja rozgrywek w kategorii open już 8 września.

Opinie (4) 5 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl