wiadomości

stat

Najlepszy czas na narciarskie zakupy

Najnowszy artukuł na ten temat

Jak uniknąć bólu po wysiłku? Sposoby na zakwasy

fot. 123rf.com

Marzec i kwiecień to najlepszy okres na zakupy sprzętu narciarskiego. Wprawdzie tej zimy skorzystają z niego głównie ci, którzy zaplanowali wyjazdy na zagraniczne stoki, ale i tak warto pomyśleć o przyszłym sezonie. Zwłaszcza że sklepy wyprzedają aktualne kolekcje, a zniżki wynoszą nawet do 60 procent.Sklepy ze sprzętem narciarskim w Trójmieściezakończona Łącznie głosów: 139
Dobiegający końca sezon narciarski nie był szczytem marzeń dla firm i sklepów zajmujących się sprzedażą sprzętu narciarskiego. Zima w Polsce okazała się bardzo oszczędna, a na Pomorzu nie zaznaliśmy jej praktycznie wcale.

W nowy asortyment zaopatrywali się głównie ci, którzy wyjeżdżali na narty za granicę, lub ci, którzy zakupy zaplanowali wcześniej, bez względu na warunki atmosferyczne. W niektórych sklepach sportowych pod koniec lutego większym zainteresowaniem od nart czy desek cieszyły się nawet... rowery.

W marcu i kwietniu warto jednak pomyśleć o kolejnym sezonie, gdyż właśnie rozpoczął się okres wyprzedaży. Sklepy oferują obecne kolekcje, z których sprzęt można kupić średnio z rabatem od 30 do nawet 60 proc. Na przykład w przypadku nart w nominalnej cenie 2,5 tys. zł czy kasku za 1,3 tys. zł stanowi to znaczącą różnicę.

- Najwięksi pasjonaci i najbardziej zaawansowani narciarze często zaopatrują się przed sezonem, aby dostać nowości, ale dla wszystkich innych teraz jest idealny okres na zakupy. Szczególnie jeśli ktoś myślał o wymianie sprzętu pod koniec sezonu. Okres przecen trwa zazwyczaj do końca kwietnia - mówi nam Anna Domin ze SnowShop.pl
Za ile można kupić sprzęt po przecenach?
narty - od 400 do 2600 zł
deski snowboardowe - od 300 do 2000 zł
kaski narciarskie - od 100 do 1200 zł
buty narciarskie - od 200 do 1600 zł
buty snowboardowe - od 400 do 1300 zł
gogle - od 50 do 700 zł


Oczywiście w okresie promocji nie wszystko dostaniemy od ręki. Dostępność rozmiarów, modeli i wariantów kolorystycznych maleje z każdym dniem, ale warto poszukać, by dokonać zakupu w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

- Wszystko zależy od tego, jak schodzą zapasy. Zdarza się, że czekając z zakupem na wyprzedaże, nie zawsze dostaniemy to, co dokładnie chcieliśmy, i trzeba na przykład wybrać inny kolor lub model. To pewne ryzyko, ale najczęściej podejmowane w pełni świadomie przez klientów. Najszybciej wyprzedają się kaski, gogle czy buty narciarskie i snowboardowe. W mniejszym stopniu tekstylia, gdyż to asortyment bardziej wrażliwy na kwestie modowe - wyjaśnia Domin.
Obecne promocje to gratka nie tylko dla tych, którzy szykują się do kolejnej zimy. To również okazja, by "last minute" zaopatrzyć się w sprzęt i akcesoria dla tych, którzy wybierają się na ostatnie zagraniczne wyjazdy. Natomiast tym pasjonatom, których interesują nowości, pozostaje czekać do lata, kiedy ruszą pierwsze preordery kolekcji na sezon 2020/21.

Opinie (18)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl