Narciarski Family Cup w Sopocie odwołany

Dodatnie temperatury zakończyły narciarski sezon na Łysej Górze w Sopocie.
Dodatnie temperatury zakończyły narciarski sezon na Łysej Górze w Sopocie. fot. MOSiR Sopot

Zaplanowane na niedzielę, 26 lutego pomorskie eliminacje XVII Amatorskich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim i snowboardzie Family Cup 2012 nie odbędą się. Sopocka impreza przegrała ze zbliżającą się wielkimi krokami wiosną.Zawody w Sopocie miały być jedną z 19 imprez oraz ostatnim wojewódzkim turniejem kwalifikacyjnym w kalendarzu zawodów narciarskich Family Cup 2012.

Plany organizatorom pokrzyżowała jednak pogoda. Na Łysej Górze w Sopocie topnieją resztki śniegu, a prognozy nie przewidują ponownego nadejścia mrozów.

-W przypadku przyjazdu solidnej reprezentacji województwa Pomorskiego wzmocnionej ewentualnie osobami z województwa Kujawsko-Pomorskiego organizatorzy obiecują, że w czasie finału, w ośrodku narciarskim Czarna Góra, prowadzona będzie osobna klasyfikacja i przyznane będą dodatkowe nagrody za mistrzostwa tych województw. Osoby wybierające się na finał z naszego regionu proszone są poza dokonaniem zgłoszenia także o kontakt z nami - mówi Marcin Wargin, dyrektor MOSiR Sopot.

W związku z odwołaniem regionalnych eliminacji na finał, który odbędzie się od 2 do 4 marca mogą pojechać wszyscy chętni. Zgłoszenia do startu należy składać za pośrednictwem strony internetowej do 28 lutego do godziny 20.00.

Opinie (4) 3 zablokowane

 • Pierwsza rozsądna decyzja

  • 0 0

 • Ale sie pospieszyli bo teraz temperatura spadło i jest 0stopni mrozu !!!

  Wieje zimny silny wiatr i napadało kupe sniegu!!Kto ma wątpliwosci niech wyjzy przez okno!!Śnieg spadł jak na zamówienie na zawody a oni je przed wczesnie odwołali.Trzeba było sledzic prognozy pogody bo przymrozki maja jeszce przyjsc w zeszłym roku było podobnie.Najpierw cieplo a nawet goraco a potem mrozy i sniegi . a to jeszce jest luty .zapomnieli ze nawet o kwietniu sie od lat mówiło kwiecen plecien troche zimy troche lata :)

  • 0 4

 • kto układa kalendarz?

  przecież wiadomo, że zima na północy naszego kraju odpuszcza szybciej niż ta w górach. Robienie w planach zawodów uzależnionych od pogody "czyt. śniegu" na koniec lutego graniczy z ...... . Tego typu zawody powinny odbywać się na przełomie styczeń / luty oczywiście w uwzględnieniem ferii zimowych

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Kajakowanie po Gdańsku o zachodzie
Kajakowanie po Gdańsku o zachodzie
zajęcia rekreacyjne
sie 5
czwartek, g. 18:00
Gdańsk
XI Edycja Nocne Przejścia w Port Brzeźno
XI Edycja Nocne Przejścia w Port Brzeźno
zajęcia rekreacyjne
sie 6
piątek, g. 21:30
Gdańsk, Port Brzeźno
Darmowa Lekcja Lindy Hop
Darmowa Lekcja Lindy Hop
kurs tańca, trening
sie 6
piątek, g. 20:45
Gdańsk, Swing Revolution

Forum