wiadomości

stat

Narciarze na dwóch pomorskich stokach

Sobotni widok z kamery przy Ośrodku Narciarskim Koszałkowo-Wieżyca.
Sobotni widok z kamery przy Ośrodku Narciarskim Koszałkowo-Wieżyca. fot. webcam.pl

Choć pogoda w Trójmieście na to nie wskazuje, na dwóch pomorskich stokach trwa sezon narciarski. Dlatego jeśli mamy ochotę pojeździć na dwóch deskach czy też jednej, możemy już szykować się do drogi. Oto wyciągi narciarskie, które są otwarte.Wieżyca Koszałkowo zaprasza w weekend od godz. 8 do godz. 22, a od poniedziałku do piątku w godz. 9-22. Na stoku mamy obecnie od 5 do 50 cm śniegu. Działa pięć z siedmiu tras oraz pięć z ośmiu wyciągów. Do tego otwarty jest snowtubbing. Ile zapłacimy za przyjemność wjechania wyciągiem? Do wyboru mam karty: 2-godzinna 50 zł normalny/40 zł ulgowy, 4-godzinna 65 zł/60 zł, 6-godzinna 75 zł/70 zł i całodzienna 95 zł/80 zł. Kaucja zwrotna za kartę wynosi 20 zł. Warto pamiętać, że przy stoku nie ma bankomatu.

PRZECZYTAJ JAK PRZYGOTOWAĆ NARTY DO SEZONU

Natomiast pojedyncze wjazdy kosztują od 1,2 do 4,5 zł normalne i 0,96 do 3,6 ulgowy. Wszystko zależy od orczyka z jakiego korzystamy i czy jeździmy od poniedziałku do piątku, czy w weekendy. Snowtubbing to koszt 3,5 zł w dni powszednie oraz 4,5 zł w weekend. Ulgowe przysługują dzieciom do lat 15 za okazaniem legitymacji szkolnej i seniorom powyżej 60 lat.

Na miejscu wypożyczymy także sprzęt. Za komplet narty, buty, kijki zapłacimy 25 zł do 2 godz., a 45 zł za cały dzień. Natomiast ze komplet snowboardowy 35 zł do 2 godz. i 50 zł za cały dzień.

W weekend ruszył Ośrodek Narciarski Trzepowo. Na razie mamy otwarte tylko dwa wyciągi - nr 1 i szkoleniowy. Pokrywa śnieżna wynosi 30 cm. Od poniedziałku do piątku ośrodek ma być otwarty w godz. 10-22, a w weekend 9-22. Za jeden przejazd zapłacimy w granicach 1,5-2,2 zł. Dostępne są również trzy karty czasowe: godz. 10-16 i 16-22 w cenach 55 zł normalny/45 zł ulgowy oraz całodniowa 75 zł/60 zł.

W znajdującej się na miejscu wypożyczalni, za komplet narciarski, który będziemy użytkować do 2 godz. zapłacimy 25 zł, a za cały dzień 40 zł. Natomiast za snowboard odpowiednio 35 i 55 zł.

Za naśnieżanie zabrali się na wyciągu narciarskim Amalka. W piątek ruszył wyciąg Wieżyca-Kotlinka, niestety kolejnej nocy ze stoku zniknęło zbyt dużo śnieg, aby mógł on funkcjonować w sobotę. Śnieżenie trwa także na wyciągu w Przywidzu. Tam jeszcze nie otwierają, ponieważ chcą zrobić dobry podkład pod dłuższą jazdę. Naśnieżany jest także wyciąg stacji narciarskiej Paczoskowo.

Tradycyjnie największe problemy z wystartowaniem - ze względu na położenie w mieście - ma Łysa Góra w Sopocie. Śnieg, który spada, od razu spływa ze stoku. Dlatego też trwa oczekiwanie na minusowe temperatury.

Opinie (34) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.