• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Narodowy Dzień Sportu

Już 3 października 2015 r. odbędzie się trzecia edycja Narodowego Dnia Sportu. Ten ogólnopolski projekt popularyzujący aktywność sportową wśród Polaków organizowany jest przez Fundację Zwalcz Nudę we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Ideą akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w różnych dyscyplinach sportowych.

Wybrane szkolenia poprowadzą wybitni polscy sportowcy i olimpijczycy, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się na wybrany trening poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl .

Pierwsza edycja Narodowego Dnia Sportu odbyła się 26 października 2013 r. i objęła swoim zasięgiem kilkaset miejscowości w całej Polsce. W każdym z miast do projektu zgłosiły się ośrodki sportu, kluby fitness, siłownie, szkoły tańca, jogi, sztuk walki, OSiR-y, baseny i kluby sportowe, które jako Partnerzy akcji udostępnili swoje podwoje mieszkańcom. Z bezpłatnych zajęć i treningów skorzystało ponad 60 tysięcy osób. "W drugiej edycji statystyki zostały podwojone. Liczymy na podobny sukces 3 października" - mówi Krystyna Radkowska, Prezes Fundacji Zwalcz Nudę.
 
Gdańsk również świętuje III edycję Narodowego Dnia Sportu! W pierwszą sobotę października będzie można skorzystać z wielu treningów i wydarzeń sportowych, m.in. CrossFit pod kierownictwem pierwszego instruktora (CrossFit Lv 1 Instructor) w Polsce, Lucyny Kiszczak. Parkour/Freerun, aktywny wypoczynek w towarzystwie psa - dogtrekking, zajęcia fitness dla dzieci - wszystko to organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Hotel Galion zaprasza na bieg GALION wśród pięknego obszaru leśnego. Fitness Leon oferuję możliwość skorzystania z siłowni wraz z opieką trenera oraz zajęcia grupowe zgodnie z grafikiem (joga, kettlebell, fitball). Wszystko to czeka na Was w Gdańsku - pełna lista wydarzeń - www.narodowydziensportu.pl/miasta-partnerskie/gdańsk/. Zapisy ruszają już 15 września!

Głównym wydarzeniem będzie PIKNIK w ramach Narodowego Dnia Sportu, który odbędzie się na błoniach stadionu PGE Narodowego w godzinach 12-16, 3 października. Organizatorzy przygotowali prawie 100 animacji sportowych i rodzinnych, pokazy, warsztaty, zawody. Będzie można też wziąć udział w Narodowym Teście Sprawności.

Sportowcami prowadzącymi treningi podczas Narodowego Dnia Sportu są m.in. Andrzej Supron, polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, Robert Mateusiak, polski badmintonista i olimpijczyk z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu, Paulina Bobak, polska biathlonistka, zawodniczka AZS AWF Katowice, medalistka Mistrzostw Polski seniorów, ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski Juniorów, Albert Sosnowski - bokser wagi ciężkiej. Były mistrz świata organizacji WBF (2006-2007), mistrz Europy EBU (2009-2010), były pretendent do tytułu mistrza świata organizacji WBC.

***

Ogólnopolskimi patronami Narodowego Dnia Sportu są Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które także współfinansuje projekt. W Gdańsku projekt organizowany jest we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Lokalnym patronem medialnym został portal trojmiasto.pl.

Przeczytaj także

Opinie 4 zablokowane

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl