• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Narodowy Dzień Tenisa

Czwarta edycja Narodowego Dnia Tenisa odbędzie się w niedzielę 5 września. Będzie to rekordowe przedsięwzięcie Polskiego Związku Tenisowego, które tym razem zagości aż w 14 miastach w: Bytomiu, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Puławach, Radomiu, Stalowej Woli, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Wydarzenie w Gdańsku poprowadzi Bartek 'Turbokozak' Ignacik

NDT to też przestrzeń do integracji w sporcie jaką daje projekt, np. zajęcia tenisowe dla osób z zespołem Downa, tenis na wózkach czy mecze pokazowe osób z dysfunkcją wzroku. Warto podkreślić, że pokazy Blind Tennis podczas zeszłorocznego NDT, przyniosły wzrost liczby grających osób w Polsce z kilkunastu do ponad stu.

Podczas Narodowego Dnia Tenisa zostaną przeprowadzone największe drużynowe rozgrywki do lat 10-ciu w Polsce. Projekt mający już blisko 20 lat - Talentiada, stał się częścią globalnego projektu KINDER Joy of moving. O awans z eliminacji do półfinału będą starać się 6-osobowe
drużyny mieszane z całej Polski.

W programie w każdym mieście znajdą się turnieje dla najmłodszych, mecze pokazowe z udziałem najlepszych polskich zawodniczek i zawodników z LOTOS PZT Team, legend polskiego tenisa, gwiazd sportu, artystów. To także zabawy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Narodowy Dzień Tenisa współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Od początku, bo od roku 2018, Partnerami Głównymi są marka LOTTO oraz Kinder Joy of moving. Sponsorem Strategicznym PZT jest Grupa LOTOS.

Wydarzenie objęte jest Patronatem Narodowym Prezydenta RP w Stulecie Odzyskania Niepodległości, Patronatem Honorowym Ministra Kultury Dziedzictwa i Sportu oraz Patronatem Honorowym Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Organizatorów Narodowego Dnia Tenisa, czyli 14 klubów, czeka w tym roku rywalizacja o 10 000 zł na rozwój klubu lub Wojewódzkiego Związku Tenisowego. Nagrodę otrzyma ten organizator, który udokumentuje największą frekwencję.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl