wiadomości

stat

Nartorolki łączą zimę z wiosną

Jazda na nartorolkach jest tak samo dobra dla naszego organizmu, jak jazda na nartach biegowych.
Jazda na nartorolkach jest tak samo dobra dla naszego organizmu, jak jazda na nartach biegowych. fot. Ivan Ekushenko/123rf.com

Temperatury w okolicach 0-5 stopni Celsjusza, brak śniegu, a jednak pojawia się chęć jazdy na nartach? Jest jedno, bardzo dobre rozwiązanie - nartorolki. W porównaniu do sprzętu bez kółek możemy korzystać z nich praktycznie przez cały rok, a frajda z jazdy będzie podobna. Ile kosztuje taka przyjemność?Czy jeździsz na nartorolkach?

często 14%
sporadycznie 4%
próbowałem, ale mi się nie spodobało 2%
może kiedyś spróbuję 53%
nie, to nie dla mnie 27%
zakończona Łącznie głosów: 94
Fani nart biegowych nie mają w Trójmieście łatwego życia. Jeśli nie spadnie obfity śnieg - a w tym sezonie zimowym nie było go za wiele - wówczas pozostaje wybrać się w góry. Tam jednak spędzimy tydzień lub dwa urlopu i wracamy do domu. W jeździe na nartach biegowych można jednak realizować się w takiej aurze pogodowej, jak obecnie. Wystarczy nabyć nartorolki.

Eksperci twierdzą, że jazda na nich jest dokładanie taka sama, jak na biegówkach - pracują te same mięśnie, spala wiele kalorii. Wystarczy znaleźć kawałek asfaltowej, nieuczęszczanej drogi czy deptak ze ścieżką rowerową i możemy jeździć. Mało tego, na nartach użyjemy sobie w Polsce głównie od stycznia do końca lutego. Na nartorolkach można jeździć praktycznie przez cały rok.

Ktoś powie, że inaczej jeździ się po śniegu niż po utwardzonym podłożu. Wstrząsy zostają jednak tłumione są przez koła i mosty nośne nartorolek. Do tego, jeśli chcemy chronić stawy, wybieramy dodatkowo nartorolki z pompowanymi kołami lub mosty zbudowane z kompozytów, z których wytwarza się rdzenie nart biegowych.

Jeżeli posiadamy sprzęt do biegania na nartach, wówczas nie musimy kupować już butów i kijków do nartorolek. Pierwsze będą pasowały do nowych wiązań, w drugich wystarczy wymienić groty. Plusem jest także to, że do nartorolek nie potrzebujemy smarowania. Uważa się je również za bardziej trwałe niż narty biegowe.

Nartorolki, które znajdziemy w sklepach Decathlon
Nartorolki, które znajdziemy w sklepach Decathlon fot. decathlon.pl
Ile trzeba zapłacić za nartorolki? W sieci sklepów Decathlon znajdziemy sprzęt Inovik za 429,99 zł, zaprojektowany dla osób biegających na nartorolkach na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Szyna z aluminium, wiązania Rotefella. Lekkie i wyczynowe. Alternatywa dla nart biegowych latem. Rozstaw kół to 530 lub 610 mm.

Nartorolki Fischera.
Nartorolki Fischera. fot. skatepro.com.pl
Nartorolki znanej firmy produkującej narty, czyli Fischer, model RC7 Classic NIS jest dostępny w promocji w cenie 869 zł. Tutaj rozstaw kół wynosi 700 mm. Są one zrobione z aluminium, a maksymalna sugerowana waga użytkownika to 105 kg.

Nartorolki z włókna węglowego.
Nartorolki z włókna węglowego. fot. skatepro.com.pl
W okolicach 1000-1500 zł kupimy nartorolki z włókna węglowego. Takie jak SkiGo Classic Carbon, o rozstawie kół 780 mm. W tym przypadku maksymalna waga użytkownika wynosi 110 kg.

Pamiętaj o tym, że jeśli nie posiadamy wiązań, to musimy je dokupić - cena 100-400 zł, podobnie jest z butami - 400-1600 zł, kijkami - 100-600 zł. Do tego na początek warto mieć również ochraniacze na kolana i kask.

Opinie (45) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.