Narty 2 godz. od Trójmiasta, sprawdź sam

Kurza Góra oferuje narciarzom wymarzone warunki na trzech oświetlonych trasach zjazdowych o łącznej długości 2,5 km.
Kurza Góra oferuje narciarzom wymarzone warunki na trzech oświetlonych trasach zjazdowych o łącznej długości 2,5 km. mat. prasowe

Od najbliższego piątku, 12 lutego, ponownie zostaną otwarte stoki narciarskie. Wszystkich spragnionych jazdy na nartach i snowboardzie już teraz zaprasza Ośrodek Narciarski Kurza Góra Mapka w warmińsko-mazurskim. Ośrodek oddalony zaledwie o 2 godziny jazdy od Trójmiasta, oprócz dostępnych wyciągów, posiada taflę do jazdy na łyżwach oraz bogate zaplecze gastronomiczne.Narty w mniej niż 2 godziny od trójmiasta? To prostsze niż myślisz!Na Kurzą Górę można udać się bez konieczności nocowania. Najbliżej do największego ośrodka narciarskiego w północnej Polsce mają mieszkańcy Trójmiasta: w ciągu zaledwie dwóch godzin mogą znaleźć się w zimowej aurze na trzech oświetlonych trasach zjazdowych o łącznej długości 2,5 km. Dla początkujących ośrodek zapewnia usługi szkółki narciarskiej, gdzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów można stawiać pierwsze kroki na nartach czy snowboardzie na specjalnie wyznaczonej Polanie Pingwina przeznaczonej na szkolenia. Lekcje można rezerwować online na stronie ośrodka.

To nie koniec atrakcji. Na terenie ośrodka można pojeździć na łyżwach na krytym lodowisku o powierzchni 800 m kw. Nie masz własnego sprzętu? To nie problem! Na terenie ośrodka wyposażysz się w niezbędny sprzęt, a obsługa pomoże w doborze i odpowiednim ustawieniu. Tutaj również znajduję się największy, całoroczny kompleks tubingowy w Europie, na którym można zjeżdżać na oponach po siedem specjalnie przygotowanych torach, które urozmaicone są wyskokiem na poduszkę czy też przejazd tunelem.

W przerwach po zakończeniu zjazdów na narciarzy czeka znakomita baza gastronomiczna podająca jedzenie wyłącznie na wynos, ale za to oferująca dania kuchni regionalnej lub wyśmienitą pizzę wypiekaną w piecu opalanym drewnem.Uwaga, bezpieczeństwoWszystkie atrakcje dostępne na Kurzej Górze wymagają zachowania reżimu sanitarnego, który obowiązuje zarówno obsługę, jak i klientów.

Ośrodek Kurza Góra wprowadził szereg zabezpieczeń zgodnych z zasadami bezpieczeństwa: obowiązuje zachowanie dystansu oraz zakrywanie ust i nosa maseczką lub tzw. kominem. Do każdego zakupionego karnetu całodziennego dodawane są kominy z zabezpieczeniem antywirusowym ViralOff. Zapominalscy mogą nabyć na miejscu kominy antybakteryjne w przystępnej cenie. Wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa na stoku są dostępne tutaj.

Kurza Góra to nie tylko zima...Warto pojechać do Kurzętnika (między Grudziądzem a Ostródą) już teraz, aby obejrzeć rosnącą jak na drożdżach Wieżę Widokową, której otwarcie planowane jest jeszcze w tym roku: będzie miała 35 metrów wysokości, zbudowana będzie wyłącznie z drewna akacjowego i prowadzić od niej będzie blisko 2-kilometrowy taras widokowy, na którym zainstalowane zostaną tablice dydaktyczne ukazujące średniowieczną historię Kurzętnika. Więcej o ośrodku przeczytasz tutaj.

Grupa Pingwina - lider na rynku sportów narciarsko-rowerowychGrupa Pingwina skupia pięć całorocznych ośrodków narciarsko-rowerowych w Beskidach (Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój, Skolnity Ski&Bike w Wiśle, Czarny Groń w Rzykach, Kasina Ski&Bike w Kasinie Wielkiej) oraz na Mazurach (Kurza Góra) tworzących serdeczną atmosferę zarówno dla pasjonatów białego szaleństwa, jak i dla całych rodzin, dając im możliwość różnorodnego, aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu: na nartach, na snowboardzie, na rowerze albo po prostu na spacerze wśród koron drzew i najpiękniejszych widoków w Polsce. 

Ośrodki Grupy Pingwina słyną z tego, że bardzo dbają o jakość obsługi i infrastruktury: narciarze twierdzą, że trzyma alpejski poziom. Jako jedyny operator w Polsce Grupa Pingwina oferuje unikalny całoroczny karnet Pingwin PASS na narty i rower oraz miłe niespodzianki.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie wybrane


wszystkie opinie (51)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Czwartkowa wycieczka rowerowa po pracy
Czwartkowa wycieczka rowerowa po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
wrz 30
czwartek, g. 17:00 - 21:00
Gdańsk Dolne Miasto
PrzeRUNbane 2021
PrzeRUNbane 2021
bieg, zawody / wyścigi
paź 2
sobota, g. 11:00
Gdańsk
#75 Samodzielny Harpuś Dolina Radości Szwedzka Grobla
#75 Samodzielny Harpuś Dolina Radości...
impreza na orientację, trening
paź 2-10
g. 11:00
Gdańsk

Forum