wiadomości

stat

Narty i łyżwy na drugi tydzień ferii

Tak wyglądała Łysa Góra w weekend. Obecnie warunki są jeszcze gorsze.
Tak wyglądała Łysa Góra w weekend. Obecnie warunki są jeszcze gorsze. fot. facebook.com/lysasopot

Drugi tydzień ferii zimowych w Trójmieście przyniesie temperatury nieco powyżej zera i na razie nie zapowiada się, aby sypnęło śniegiem. Warunki pogodowe sprawiły, że zamknięty został jedyny wyciąg narciarski w Sopocie, na Łysej Górze. Na narty można jednak udać się na inne pomorskie stoki. Otwarte są za to wszystkie trójmiejskie lodowiska.

Dodatnia temperatura sprawiła, że śnieg na Łysej Górze zaczął spływać. Właściciele wyciągu nie mieli innej opcji, jak go zamknąć. Co prawda jeszcze przez chwilę na stoku pojawiali się narciarze, ale przy takiej pogodzie nie da się go nawet naśnieżać. Potrzebna jest temperatura w okolicach -5 stopni Celsjusza, aby to miało sens.

KITESURFING NA ŚNIEGU OBOK LOTNISKA

Fani białego szaleństwa z Trójmiasta muszą więc przenieść się poza nie, aby pojeździć na nartach. W poniedziałek otwarte były wszystkie pozostałe wyciągi narciarskie na Pomorzu. W Ośrodku Narciarskim Koszałkowo Wieżyca grubość pokrywy śnieżnej wynosiła 140 cm. W Ośrodku Narciarskim Trzepowo białego puchu leżało na stoku 20-50 cm, Wyciąg Narciarski Amalka zapewniał do 50 cm śniegu, Wyciąg narciarski Wieżyca-Kotlinka - 60 cm, na stoku w Przywidzu leżało go 80 cm, a przy Wyciągu Narciarskim Paczoskowo 60 cm.

Wygląda na to, że podczas ferii żadnemu z wymienionych wyciągów funkcjonujących poza Trójmiastem nie grozi zamknięcie. Tam temperatura cały czas utrzymuje się minimalnie poniżej zera. Stoki otwarte są od godz. 8-9 do 21-22.Z nart niektórzy przerzucają się na łyżwy. Pogoda może negatywnie wpłynąć jedynie na lodowisko przy sopockim molo. W poniedziałek było ono normalnie otwarte. Sytuację na nim można śledzić za pomocą obrazu z kamery internetowej. Od poniedziałku do piątku jest ono otwarte w godz. 16-20, natomiast w weekendy w godz. 11:30-20

LEPIEJ KUPIĆ CZY WYPOŻYCZYĆ ŁYŻWY

Lodowisko miejskie w Gdańsku, znajdujące się przy Bramie Oliwskiej zaprasza na pierwszą sesję o godz. 11:40, a na ostatnią o godz. 20:30 (w poniedziałek na godz. 17:30). Natomiast w ostatni weekend ferii w godz. 11:30-20:30. Ślizgawki w Hali Olivia otwarte są codziennie w godz. 10:30-19:30 - pierwsza i ostatnia sesja. Lodowisko w Gdyni zaprasza od poniedziałku do czwartku na pierwsze jazdy o godz. 10:40, a na ostatnie o godz. 19:40. Natomiast w piątek, sobotę i niedzielę odpowiednio w godz. 9-19:40.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.