• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nie skreślajmy biegaczy. Dlaczego warto startować w imprezach biegowych?

Damian Konwent
13 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Nie wszyscy byli w formie podczas 6. Gdańsk Maratonu, ale nie wolno ich skreślać.

Ostatni maraton w Gdańsku wzbudził sporo kontrowersji. Jednym z obiektów dyskusji stali się uczestnicy, którzy mieli problem z formą na trasie, albo wcale nie dobiegli do mety. Warto pamiętać, że każdy ma swoje marzenia i cele, dlatego nie powinniśmy odbierać im szansy na ich realizację. Dlatego prezentujmy kilka powodów, dlaczego warto brać udział w takich imprezach.6. Gdańsk Maraton po dwuletniej przerwie. Przeczytaj relację i opinie, zobacz wideoJakie masz podejście do imprez biegowych?

Odmieniasz swoje życie, udowadniasz, że potrafisz i spełniasz ambicjeStart w maratonie może być pewnego rodzaju wyzwaniem lub nawet marzeniem. Samo podjęcie decyzji o udziale może być dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Postawienie takiego kroku może być motywacją do jeszcze dalszych działań.

Często trenuje się miesiącami i latami, aby pokonać własne bariery. Dystanse, szczególnie długie, wymagają odpowiedniego przygotowania nie tylko fizycznego, ale i psychicznego. Dlatego może wydawać się, że do udziału mogą przystąpić jedynie najlepsi. Ale to wcale nie reguła.

Sopocka Wiosna na 5. Pobiegli m.in. przez tunel i uczcili rocznicę. Przeczytaj relację, sprawdź wynikiSą też ambitni, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości, porównać wyniki z innymi. Na końcu może okazać się, że jest o wiele lepiej, niż się zakładało. Startujący są w różnym wieku, prezentują różne umiejętności. Jeśli oni potrafią, to dlaczego nie ty. I to jest istota rywalizacji w imprezach zarówno dla zawodowców, jak i amatorów. A jeśli do tego masz wsparcie swoich kibiców, to naprawdę świetnie przeżycie.

  • Satysfakcja z ukończonego biegu, a czasami nawet samego startu to często najlepszy powód do brania udziału w imprezach biegowych.
  • Satysfakcja z ukończonego biegu, a czasami nawet samego startu to często najlepszy powód do brania udziału w imprezach biegowych.


Dbasz o formęPrzygotowywanie się do imprez biegowych często ciągnie za sobą szereg działań, które mają na celu poprawę m.in. wydolności. Zaczynamy dbać o dietę, urozmaicamy plan treningowy o inne aktywności, jak siłownia czy rower. To wszystko sprawia, że uczymy się również samodyscypliny. Dzięki temu zyskujemy jeszcze większą motywację do działania.

Zdrowy narkotyk. Co ciebie zachęca do wysiłku fizycznego?Zawierasz nowe znajomościMoże nie trzeba od razu rozmawiać ze wszystkimi, tym bardziej podczas rywalizacji. Jednak udział w imprezach, na starcie których staje często po kilkaset lub kilka tysięcy ludzi to zawsze okazja, żeby zawrzeć nowe znajomości. Wystarczy zapytać doświadczonych biegaczy, żeby przekonać się z kim najczęściej trenują. Często są to właśnie osoby poznane podczas tego typu wydarzeń.

Poznaj aplikacje dla aktywnych jako ułatwienie treningu. Z których korzystasz?Możesz pomócNiektóre z imprez biegowych mają charakter charytatywny. Sam udział, który często jest płatny, sprawia, że wspieramy i pomagamy innym. A jeśli idzie to w parze z realizacją własnych celów, to satysfakcja jest jeszcze większa.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (58)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Spacery wtorkowe z przewodnikiem

50 zł
wykład / prezentacja, spacer

Czwartkowa wędrówka po pracy

10 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Razem w plenerze: spacer

spacer

Forum

Najczęściej czytane