Czy ścieżki nadmorskie są za słabo oświetlone? Czytelniczka boi się biegać

Nieoświetlone ścieżki nadmorskie to problem, z którym muszą zmagać się biegacze w okresie jesienno-zimowo-wiosennym. Tak przynajmniej twierdzi pani Karolina, która boi się poruszać w tych rejonach po zmroku. Jej zdaniem są miejsca, w których jest zbyt ciemno z powodu braku lamp lub obecności drzew, które je zasłaniają.Czy ścieżki nadmorskie są dobrze oświetlone?

Zobacz wyniki (761)
Oto opowieść pani Karoliny:

Regularnie biegam od kilku lat. Jako że od rana pracuję, to na treningi wychodzę wieczorami. I tak od trzech do czterech razy w tygodniu.

Miejscówki dla aktywnychMieszkam w Jelitkowie, więc nie trudno domyślić się, że do moich ulubionych tras należą te położone nad morzem. Park Reagana, z którego ścieżki prowadzą w stronę latarni w Nowym Porcie lub odwrotnie - pas nadmorski prowadzący do Sopotu - to najchętniej wybierane przeze mnie szlaki. Jednego wieczoru potrafię pokonać nawet do 8-10 kilometrów. Zwłaszcza latem, gdy słońce późno zachodzi.

Natomiast problem pojawia się jesienią. Łudziłam się, że w tym roku będzie inaczej, ale niestety, pomyliłam się.

Zacznij biegać jesienią. Przeczytaj artykuł z cyklu Iwony GuzowskiejW rejonach nadmorskich wciąż pozostaje wiele nieoświetlonych miejsc, jak chociażby granica Gdańska i SopotuMapka, ścieżka z Jelitkowa do SopotuMapka czy droga na wysokości wejścia na plażę nr 59Mapka. W tych okolicach brakuje oświetlenia, a jeśli jest, to jest zasłonięte przez drzewa.

Jako kobieta po prostu boję się biegać w tych rejonach po godzinie 19. Temat wielokrotnie omawiałam w gronie znajomych-biegaczy i często słyszę, że w okresie październik-marzec po prostu odpuszczają te trasy.

Rano czy wieczorem? Która pora dnia jest najlepsza do biegania?Zastanawiam się, czy jest jakiś sposób na znalezienie rozwiązania. Myślę, że nietrudno byłoby postawić dodatkowe lampy lub obciąć gałęzie we wspomnianych miejscach. Oczywiście mogłabym spotkać się z opiniami typu "biegaj po mieście, gdzie jest światło". Jednak myślę, że takie rozwiązanie pomogłoby nie tylko biegaczom, ale również spacerowiczom.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (172)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Harpuś z mapą na Jasień!
Harpuś z mapą na Jasień!
impreza na orientację
gru 5
niedziela, g. 10:30 - 14:30
Gdańsk
Zabawa z Mapą - Kozacza Góra
Zabawa z Mapą - Kozacza Góra
zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację
gru 5
niedziela, g. 9:30 - 14:00
Gdańsk Szkoła Montessori
GFT 2021 / Behind The Screen / The Space
GFT 2021 / Behind The Screen / The...
festiwal sztuki, kurs tańca
gru 5
niedziela, g. 19:00
Gdańsk, Klub ŻAK

Forum