• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nocne Marsze na Orientację - Manewry SKPT 2017 (1 opinia)

 • sobota - niedziela, 18 - 19 marca 2017
 • Lokalizacja
  Okaże się niebawem

Ruszyły właśnie zapisy do Nocnych Marszów na Orientację - Manewry SKPT. 43 edycja odbędzie się w sobotę 18 marca, a o lokalizacji wydarzenia uczestnicy dowiedzą się jak zwykle na ostatnią chwilę. Tegorocznym zmaganiom zawodników towarzyszył będzie duch bajki o Czerwonym Kapturku. Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w Gdańsku zaprasza do udziału w Imprezie.

Wzorem lat ubiegłych odbywają się one w systemie dwustopniowym - po pierwsze, należy zarejestrować swoją drużynę, a następnie wybrać preferowaną trasę. Zapisy internetowe kończą się 15 marca o godzinie 20.00. Na trasy, na których pozostały wolne miejsca, można się zapisać również w Bazie Imprezy, w dniu zawodów.

Nocne Marsze na Orientację "Manewry SKPT" są turystyczną imprezą na orientację, w której uczestnicy mają za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych. Na danej trasie zwycięża zespół, który za pokonanie trasy uzyskał najmniejszą liczbę punktów karnych. Uczestników obowiązuje zmodyfikowany regulamin turystycznych imprez na orientację PTTK.

Historia organizowanych przez Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w Gdańsku marszy na orientację sięga 1975 r., kiedy po raz pierwszy zorganizowano Manewry. Zawody odbyły się wówczas nad jeziorem Lubowidz k. Lęborka - była to mała, praktycznie wewnątrz kołowa impreza. Pomysł spodobał się jednak na tyle, że Manewry zostały włączone w program kursu przewodnickiego, organizowanego i prowadzonego corocznie przez SKPT Gdańsk.

W kolejnych latach miejsce Manewrów było tajne aż do dnia zawodów, zazwyczaj jednak zlokalizowane było średnio w odległości ok. 30 km od Trójmiasta. Uczestnicy spotykali się rankiem na dworcu w Gdańsku Głównym, gdzie organizatorzy zdradzali, gdzie odbędą się zawody, po czym cała grupa udawała się w wyznaczone miejsce. Do dzisiaj zachowywana jest tradycja tajności lokalizacji imprezy - organizatorzy informują o niej uczestników w dniu zawodów, w czasie umożliwiającym spokojny dojazd do Bazy.

Tegoroczne Manewry SKPT będą organizowane po raz czterdziesty trzeci. Odbędą się one w nocy z 18 na 19 marca, tematyka imprezy zaś będzie odnosić się do bajki o Czerwonym Kapturku . Dla uczestników przygotowywanych jest osiem tras o zróżnicowanym poziomie trudności - od Mało Trudnej po Ekstremalną, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o "nowości" w tej edycji, to jest nią trasa Bardzo Trudna Krótka różniąca się tym od Bardzo Trudnej, że jest krótsza o ok. 5 km. Jak zawsze, odbędzie się także konkurs na najciekawszą nazwę drużyny nawiązującą do tematyki zawodów.

Nocne Manewry SKPT, to jedna z najstarszych imprez na orientację organizowana przez Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w Gdańsku. Co roku marsze przyciągają setki miłośników nocnego błądzenia i przeczesywania lasów.Chcesz wystartować w imprezie?

1) Załóż konto uczestnika dla siebie lub/i swojej drużyny
Konto będzie można edytować, dodawać lub usuwać uczestników oraz zamawiać lub odmawiać koszulki. Konta można już zakładać i będzie to możliwe do 15 marca do godziny 20.00.
Drugim etapem będą same zapisy, które będą możliwe od 1 marca od godziny 20.00 do 15 marca do godziny 20.00 lub do wyczerpania limitów miejsc na poszczególnych trasach. Zapisy również trzeba dokonać poprzez stronę organizatora po uprzednim zalogowaniu się na swoje konto. Trzeba będzie wejść w zakładkę zapisy, a następnie wybrać trasę preferowaną, można również zaznaczyć trasę rezerwową, jeśli preferowana nie będzie dostępna.

Opłata startowa: 35 zł od osoby

Szczegóły imprezy na stronie Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych
>>>warto zajrzeć także na profil Facebook

Przeczytaj także

Opinie (1)

 • Kompas

  Zycie dla malenkich,strachliwych, bede bochaterem, chociaz raz.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl