• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nocny Rajd na Orientację pt. Vestigia 2016 (1 opinia)

"Vestigia" to nocna impreza turystyczna, podczas której uczestnicy mają za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych. Na starcie każda osoba otrzymuje wcześniej przygotowaną mapę, na podstawie której zawodnicy lokalizują tzw. Punkty Kontrolne. Na samej trasie na uczestników będą czekały również punkty stowarzyszone jak i mylne przez, które zawodnicy muszą dodatkowo się skupić aby nie popełnić błędu. Rajd skierowany jest do osób chcących spróbować swoich sił w nocnym InO, jak również dla doświadczonych zawodników, dla których dzienne imprezy nie są wystarczające. Dodatkowo uczestnicy mogą wybrać trasę rowerową, gdzie do pokonania mają 50 km. Rajd odbywający się na granicy jesieni i zimy może być elementem nieprzewidywalnym dla uczestników. Podejmiesz wyzwanie ?

Relacja z imprezy

Swoich sił można spróbować na następujących trasach:

-> Trasa Piesza Trudna (ok. 15 km)
-> Trasa Piesza Bardzo Trudna (ok. 20 km)
-> Trasa Rowerowa (50 km)

1. Trasa Trudna

Przeznaczona jest dla osób dla których mapa i kompas nie są nowością i mają już podstawowe doświadczenie w poruszaniu się po lesie. Przewidywana długość trasy to 15 km w liniach prostych. Mapa czarno-biała z ewentualnymi modyfikacjami. Ponadto na trasie pojawią się drobne zadania, które wzbogacą wędrówkę. Zachęcamy początkujących do startu na tej trasie. Mapa topograficzna, czarno-biała w skali 1:25 000, aktualność lata 70-te XX wieku.
Dopuszczalna liczba osób w zespole: 1-5.
Budowniczy: Kacper Welz, Marcin Welz

2. Trasa Bardzo Trudna

Przeznaczona jest dla osób mających już spore doświadczenie w podobnych imprezach. Punkty kontrolne mogą być umieszczone w miejscach trudno dostępnych, niejednokrotnie uczestnik będzie musiał wykazać się umiejętnością chodzenia na azymut. Przy punktach kontrolnych na zawodników czekać będą punkty stowarzyszone oraz mylne. Mapa może być lekko modyfikowana. Dystans trasy: ok 20 km liczony po odcinkach prostych (z uwzględnieniem przeszkód nie do przejścia - rzeki, jeziora, itp.) Mapa topograficzna, czarno-biała w skali 1:25 000, aktualność lata 70-te XX wieku.
Dopuszczalna liczba osób w zespole 1-3.
Budowniczy: Piotr Bładzikowski

3. Trasa Rowerowa

Przeznaczona dla osób z pewnym doświadczeniem w rowerowej jeździe na orientację. Punkty kontrolne (często otoczone stowarzyszami, punktacja w regulaminie) usytuowane w miejscach przebieżnych, w bliskości dróg ale niekoniecznie na drogach. Prawidłowe potwierdzenie punktów może wymagać zejścia z roweru i dojścia pieszo do lampionu. Mapa pełna, niemodyfikowana. Trasa pięknie położona w sąsiedztwie jezior Choczewskiego i Żarnowieckiego. Rozsądny limit czasu pozwalający zawodnikom z pewnym doświadczeniem w InO ukończyć trasę bez punktów karnych.
Na trasie rowerowej wymagane jest aby każdy uczestnik posiadał kask, a także widoczne elementy odblaskowe. Mapa topograficzna, czarno-biała w skali 1:50 000, aktualność lata 70-te XX wieku.
Dopuszczalna liczba osób w zespole: 1-5.
Budowniczy: Konrad Wysocki

Baza imprezy:

Impreza zostanie zorganizowana w nocy z 26 na 27 listopada 2016 r. w miejscowości Lubocino, Gmina Krokowa

Baza znajduje się w Szkole Podstawowej im. Jana Drzeżdżona
Adres: Lubocino 10, 84-110 Krokowa, pow. Pucki

Zapisy internetowe:

>>> wypełnij formularz rejestracyjny (aktywny do 23 listopada 2016 r.)
>>>Po zapisaniu przez formularz zgłoszeniowy uczestnik otrzyma maila potwierdzającego wpisanie na listę z danymi do przelewu.

Zanim wystartujesz, przeczytaj pełen REGULAMIN


Kontakt:

WWW Imprezy: Nocny Rajd na Orientację Vestigia
Profil Facebook: Vestigia InO
e-mail: vestigiaino@gmail.com

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Wysokość opłaty wpisowej wynosi:

dla zapisanych w dniach 3-23 listopada - 20 zł/os
dla zapisanych w bazie imprezy 26.11 - 25 zł/os.

Zapisy internetowe:
>>> wypełnij formularz rejestracyjny (aktywny do 23 listopada 2016 r.)

>>>Po zapisaniu przez formularz zgłoszeniowy uczestnik otrzyma maila potwierdzającego wpisanie na listę z danymi do przelewu.

Opinie (1)

  • Zdjęcia na stronie organizatora ładne, ale

    niczego z tych rzeczy nie widziałem... INO ciemno, zimno i mokro... i jeszcze jakiegoś trójkąta czerwonego w lesie szukać kazali ;-)... Naiwniacy!!! Jak wszystko tylko białe, czarne i szare było... czerwone to bąble w domu znalazłem na lewej stopie ;-)

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl