stat
Impreza już się odbyła

Nocny Sztubak na Orientację

Akademicka Impreza na Orientację Nocny Sztubak to nowa propozycja dla miłośników imprez na orientację czyli klasyczna zabawa z mapą i kompasem, ale w miejskiej scenerii wieczorową porą.

Na pierwszy z cyklu tegorocznych SZTUBAK-ów zapraszamy 24 lutego od godz. 17:00, a terenem zmagań będzie campus Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego.

Czekają na Was 4 trasy o różnej długości i stopniu trudności. Na mecie gorąca herbata i słodka przekąska. Waszym zadaniem będzie odnalezienie w terenie zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych i potwierdzenie swojej obecności przy użyciu elektronicznych kart SportIdent. Zwycięża ten, kto pokona trasę bezbłędnie w najkrótszym czasie.

Startować można indywidualnie lub zespołowo. Użycie kompasu na pewno będzie pomocne acz nieobowiązkowe. Najważniejsze to dobre czytanie mapy i orientacja w terenie. Szczegóły i zapisy na www.sztubak.almanak.pl

Akademicka Impreza na Orientację

NOCNY SZTUBAK

Zawody mają głównie charakter edukacyjny i popularyzujący orientację w terenie. Zasady Biegu na Orientację są bardzo proste. Każdy zespół na starcie otrzymuje kartę startową (w postaci elektronicznego chipa) oraz mapę z zaznaczonymi za pomocą kółek miejscami, do których musi dotrzeć. W określonych w ten sposób lokalizacjach w terenie ustawione są specjalne, przestrzenne lampiony (tzw. punkty kontrolne w skrócie PK), przy których znajdują się elektroniczne stacje kontrolne do potwierdzania pobytu. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie wszystkich PK w wyznaczonej kolejności i potwierdzenie swojego pobytu poprzez zbliżenie do stacji kontrolnej karty startowej z elektronicznym chipem.

Na biegu uczestnicy będą mieli do wyboru jedną z czterech tras, różniących się długością oraz stopniem trudności:

ADEPT - trasa najkrótsza i najłatwiejsza, przeznaczona dla osób początkujących oraz dla tych, którzy nie lubią lub nie mogą się męczyć. Punkty kontrolne ustawione w łatwych nawigacyjnie miejscach.

STAŻYSTA - trasa średnia, w miarę łatwa, lecz wymagająca już pewnego myślenia koncepcyjnego i opracowania strategii odnajdywania punktów kontrolnych. Punkty kontrolne ustawione w miejscach ogólnodostępnych, lecz w pewnym oddaleniu / ukryciu na głównych ścieżek.

TERMINATOR - trasa dość długa, wymagająca dobrych umiejętności czytania mapy
i szybkiego kojarzenia obiektów na mapie z terenem. Punkty kontrolne zlokalizowane w miejscach nieoczywistych, często ukryte przed okiem przypadkowego przechodnia, które należy odszukać na podstawie precyzyjnego odczytu mapy.

DOKTORANT - trasa najdłuższa, najbardziej wymagająca (jak na doktoranta przystało), premiująca spostrzegawczość i umiejętność czytania mapy w biegu. Punkty kontrolne ustawione w miejscach wymagających bardzo precyzyjnej nawigacji.

Mapa do biegów na orientację jest specjalną mapą sportową o specyficznych znakach topograficznych, których można bardzo szybko się nauczyć nawet w trakcie biegu lub marszu. W biurze zawodów zawsze dostępna jest legenda do mapy z opisem wszystkich znaków, a organizator wytłumaczy zasady i odpowie na każde pytanie początkujących uczestników.

Zwycięzcą każdej edycji na danej trasie jest osoba / zespół, który pokona całą trasę bezbłędnie w jak najkrótszym czasie, za co otrzymuje maksymalną ilość punktów. Do klasyfikacji generalnej liczą się cztery najlepsze starty każdego uczestnika.

Przewidujemy odrębną klasyfikacje dla kobiet oraz dla mężczyzn. Najlepsze trzy miejsca w każdej kategorii zostaną uhonorowane specjalnymi Pucharami Nawigacji Precyzyjnej SZTUBAK

Program:
16:30 - 17:30 przygotowanie miejsca startu, rozstawienie punktów kontrolnych
od 17:30 przyjmowanie uczestników na podstawie wcześniejszych zgłoszeń internetowych
18:00 - 19:30 starty interwałowe poszczególnych zawodników / zespołów
21:00 planowane zakończenie zawodów
21:00-22:00 sprzątanie terenu i opuszczenie uczelni przez organizatorów


Dojazd:

- Tramwajem nr 6, 11 lub 12 do przystanku "Uniwersytet". Dalej pieszo około 300 metrów przejściem podziemnym w stronę campusu UG.
- Autobusem nr 122 do przystanku "Biblioteko Główna UG". Dalej pieszo około 500 metrów w stronę campusu UG (za budynkiem Biblioteki).
- Autobusem nr 149 do przystanku "Bażyńskiego". Dalej pieszo około 550 metrów w stronę campusu UG (wzdłuż budynku Wydziału Prawa i Administracji).
- Samochodem ulicą Wita Stwosza od strony Gdańska Wrzeszcza, wazd na teren UG przy przystanku tramwajowym "Uniwersytet". Wjazd w godz. 17:00 - 21:00 bezpłatny (szlabany powinny być podniesione).

Szczegóły i zapisy na www.sztubak.almanak.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Opłaty

Osoby do 18 roku życia: 10,00 zł
Dorośli powyżej 18 lat: 15,00 zł
Wypożyczenie karty SportIdent (obligatoryjnie 1 dla zespołu): 5,00 zł
Zakup karty SportIdent (na własność): 70,00 zł

Chcesz wystartować?
- Wypełnij formularz elektroniczny

Zgłoszenia przyjmowane są najpóźniej do piątku 23.02.2018, do godz. 18:00. Po tym terminie start możliwy w miarę dostępnych map w biurze zawodów (również prosimy o zgłoszenia elektroniczne)

Osoby zgłoszone po terminie podanym powyżej, lub na starcie (w tym również osoby zwolnione z opłaty):

dodatkowo 5,00 zł (osoby do 18 lat)
dodatkowo 7,00 zł (osoby powyżej 18 lat).

Uwaga: Opłatę startową opłacamy w biurze imprezy.

Na każdą trasę ustalony jest limit zgłoszeń. Na miejscu, w biurze zawodów przyjmowane będą zgłoszenia tylko do wyczerpania zapasu map. Zalecamy zgłoszenia poprzez internet. Osobom zgłoszonym po terminie oraz w bazie zawodów nie gwarantujemy kompletu świadczeń (zwłaszcza mapy i medalu).

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl