wiadomości

Nocny bieg po lotnisku w Rębiechowie

Skywayrun 2019

Okazja do nocnej przebieżki po lotnisku nie zdarza się zbyt często, dlatego impreza Skywayrun cieszy się dużym zainteresowaniem. W pierwszej edycji wydarzenia wzięło udział 2 tys. osób, a w tym roku na płycie Portu Lotniczego w Gdańsku znalazło się aż dwukrotnie więcej, bo 4 tys. biegaczy. Pokonali oni dystans 5 km.Formuła Skywayrun przyciąga biegaczy szukających nietypowych tras i nowych wyzwań. Biegi na lotnisku odbywają się nie tylko w Gdańsku, ale też w innych polskich miastach - Poznaniu, Mińsku Mazowieckim czy Rzeszowie. W tym roku Gdański Port Lotniczy gościł biegaczy po raz drugi.


Rok temu, w związku z dużym zainteresowaniem biegiem, prezes zarządu gdańskiego lotniska Tomasz Kloskowski zapewniał, że kolejnej edycji będzie mogło wziąć udział więcej biegaczy. Słowa dotrzymał, dzięki czemu w tym roku bilety na Skywayrun mogły kupić aż 4 tys. osób. Wszystkie wyprzedały się z wyprzedzeniem, a liczba biegaczy, która w sobotnią noc stanęła na płycie gdańskiego lotniska robiła duże wrażenie.

- To na pewno największy bieg na lotnisku w Polsce, a może i w Europie. Trasa zaczyna się drogą kołowania, później prowadzi przez pas startowy, więc biegacze przemierzą tę samą drogę, którą na co dzień pokonują samoloty - powiedział Michał Dargacz, rzecznik prasowy gdańskiego lotniska.
Mimo dwukrotnie większej liczby uczestników, wszystkie sprawy organizacyjne przebiegały bardzo sprawnie i w tym roku bieg rozpoczął się równo o godz. 1. Żeby dostać się na płytę lotniska, biegacze musieli przejść taką samą odprawę jak przed podróżą samolotem. Tuż przed biegiem przeprowadzona została rozgrzewka, a sygnałem do startu był wystrzał z racy. Pogoda sprzyjała - mimo ulewnych deszczy po południu wieczór okazał się być bezwietrzny, a temperatura wynosiła ok. 12 stopni C.

Więcej imprez biegowych w Trójmieście


Już po niecałych 20 minutach od startu na mecie pojawili się pierwsi zwycięzcy, jednak tego wieczoru można było odnieść wrażenie, że to nie wyniki, a okoliczności wydarzenia były ważniejsze dla jego uczestników.

- Noc, lotnisko, samoloty, światła, no i mnóstwo pozytywnych ludzi... Brałam udział w wielu zawodach biegowych, ale Skywayrun był najbardziej wyjątkowy. Na pewno wrócę tu za rok - powiedziała nam jedna z uczestniczek.
Skywayrun znany jest też z atrakcyjnych nagród. W tym roku najszybsi biegacze i biegaczki otrzymali m.in. vouchery na wakacje w Grecji, luksusowy samochód na weekend, karnety na siłownię, vouchery do sklepów i kawiarni.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl