stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nordic Walking Gdańsk 2019

  • niedziela, 4 sierpnia 2019
  • Gdańsk, Zbiornik Jasień
  • 10-40

Druga edycja imprezy Nordic Walking Gdańsk 2019 odbędzie się w nowej formule. Żeby uatrakcyjnić zawody, organizujący je Gdański Ośrodek Sportu postanowił wprowadzić dodatkowe kategorie sztafet, w tym również rodzinną. Impreza odbędzie się 4 sierpnia w rejonie zbiornika retencyjnego Jasień.

W pierwszej, majowej odsłonie uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach: 5 oraz 10 kilometrów. Teraz formuła ścigania się będzie odmienna: najpierw zawodnicy indywidualnie wyruszą na trasę o długości 4,6 kilometra (dwie pętle po 2,3 km), a następnie czteroosobowe zespoły powalczą w biegu sztafetowym (jedna pętla 2,3 km dla każdego). Takie rozwiązanie ma zapewnić uczestnikom nie tylko niezapomniane emocje, ale również ma wpłynąć na integrację i tak już świetnie funkcjonującego środowiska Nordic Walking na Pomorzu. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby w zawodach wystartować zarówno indywidualnie jak i w sztafecie.

Rejestracja odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://sportgdansk.pl i będzie możliwa do 31 lipca włącznie, lub do momentu wyczerpania limitu zgłoszeń. Limit zgłoszeń to 150 osób w przypadku startu indywidualnego oraz 50 sztafet. Decyduje kolejność prawidłowych zgłoszeń. Każdy pełnoletni Uczestnik uiszcza, do chwili zamknięcia rejestracji, wpisowe w wysokości:
• 10 złotych - start indywidualny
• 10 złotych - Sztafeta - kategoria Rodzinna
• 40 złotych - Sztafeta - Męska, Damska, Mieszana

W przypadku startu indywidualnego uczestnicy, którzy do dnia 4 sierpnia 2019 nie ukończyli 18 lat, startują bezpłatnie. Istnieje ponadto możliwość zapisania się w dniu Imprezy w biurze zawodów, pod warunkiem, że nie zostanie osiągnięty wskazany limit uczestników. W przypadku zapisów na miejscu, wpisowe wynosić będzie 20 złotych wyłącznie gotówką za osobę startującą indywidualnie.

PROGRAM ZAWODÓW:
12:00 - 13:30 Wydawanie pakietów startowych - start indywidualny 4,6 km
12:00 - 15:30 Wydawanie pakietów startowych - sztafety
14:00 - Start marszu indywidualnego na 4,6 km
15:30 - Dekoracja zwycięzców marszu indywidualnego na 4,6 km
16:00 - Start sztafet
17:45 - Dekoracja sztafet. Zakończenie imprezyUczestnicy zostaną sklasyfikowani w aż 10 kategoriach wiekowych!

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu
Partner: Gdańskie Wody
Patronat medialny: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, gdansk.pl, chodzezkijami.pl

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl