wiadomości

Obalanie mitów o nurkowaniuCzłowiek z natury jest odkrywcą. Uczy się i przystosowuje do nowego środowiska. Niekiedy potrzebuje czasu, by nowe stało się bezpieczne i przyjazne. Dlatego bakcyl nurkowania może dopaść nawet tego, kto się wody obawia.Niemal każdy z nas leciał samolotem, choć przecież bardzo wiele osób czuje instynktowną obawę przed wzbijaniem się w powietrze. Nawet mimo tego, że transport lotniczy jest bezpieczniejszy od podróży koleją i jazdy samochodem. W dobie rozpoczynających się komercyjnych lotów w przestrzeń kosmiczną, samolot stał się zwykłym środkiem lokomocji, z którego korzystają wszyscy.

Może to zaskakujące, ale podobnie jest ze środowiskiem wodnym. Korzystamy z wody codziennie. Jest ona niezbędna do życia, chętnie też pływamy, żeglujemy czy surfujemy po jej powierzchni. Jednak choć lubimy oglądać filmy o pięknie rafy koralowej, wrakach, podwodnych jaskiniach, to stosunkowo niewielu z nas ma ochotę sprawdzić co kryje się pod lustrem wody. Dlaczego?

Bo na drodze do samodzielnego nurkowania stoi kilka mitów, które jednak łatwo obalić.

Wiele osób ma wrażenie, że nurkowanie jest nie dla nich, bo wymaga drogiego sprzętu, opanowania wielu skomplikowanych procedur, kosztownych wyjazdów, itp., itd.

Prawda jest zupełnie inna. Zarówno rozwój technologiczny, jak i uproszczenie procedur sprawiły, że dziś każdy, bez względu na wiek, sprawność fizyczną czy zasobność portfela może bezpiecznie przebywać pod wodą.

- Jeżeli chcesz obalić mit, że nurkowanie jest tylko dla wybranych, spróbuj i się przekonaj - zachęca Piotr Niewiński, doświadczony instruktor nurkowania, właściciel Centrum Nurkowego Gdynia Dive. - Każdego poprowadzimy krok po kroku, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Każdego? Tak, bo w szkole Gdynia Dive nurkują dzieci od 8 roku życia i osoby, które już skończyły 60 rok życia. Oni wszyscy któregoś dnia się odważyli, i zrobili ten krok, dzięki któremu żyją dziś w czterech, a nie tylko w trzech wymiarach.

Przekonaj się, że nurkowanie jest naprawdę dla wszystkich.Gdynia Dive - Centrum Nurkowe
81-456 Gdynia, Kopernika 71
tel: 58 629 58 07, 608 637 224
e-mail: biuro@gdyniadive.pl
www.gdyniadive.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (25) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl