wiadomości

stat

Oldboje i Górny Sopot z kompletem zwycięstw

Rekordowe zwycięstwo na parkiecie SLH. Młodzi piłkarze All Stars ulegli Przemysławowi Dybowskiemu (na zdjęciu, czerwono-czarni) i spółce z Oldboys Team aż 21:0.
Rekordowe zwycięstwo na parkiecie SLH. Młodzi piłkarze All Stars ulegli Przemysławowi Dybowskiemu (na zdjęciu, czerwono-czarni) i spółce z Oldboys Team aż 21:0. fot. Kazimierz Kobiak / PMEDIA
Dziesiątą edycję rozgrywek Sopockiej Ligi Halowej im. Pawła Orlińskiego od mocnego uderzenia rozpoczęli piłkarze SPP Górny Sopot, którzy prym oddali dopiero w 5. kolejce spotkań. Zawodnicy Oldboys Team, gromiąc młodą ekipę All Stars Trójmiasto aż 21:0, wyprzedzili podopiecznych Eugeniusza Ratajczyka.

Po uroczystej inauguracji z udziałem długoletnich przyjaciół Sopockiej Ligi Halowej posła na Sejm RP Pawła Orłowskiego i pełnomocnika marszałka województwa pomorskiego Andrzeja Kowalczysa do konfrontacji przystąpiło dziesięć drużyn. Uczestnicy, podobnie jak przed rokiem, zmierzą się w trzech etapach. Po fazie podstawowej, w której mecze toczą się systemem "każdy z każdym", zespoły rozegrają rundę grupową. Dopiero po niej przyjdzie czas na finały.

- Jeszcze nie gramy, to co byśmy chcieliśmy. Powoli się rozkręcamy. Wyniki byłyby lepsze, jakbyśmy mieli, gdzie trenować. Niestety opłaty za salę w Sopocie są za wysokie - mówi Eugeniusz Ratajczak, który z młodzieżą Górnego Sopotu sięgnął w 2009 roku po tytuł wicemistrza kurortu. Po historycznym tryumfie przyszedł spadek formy, plasując się w sezonie 2009/2010 dopiero na siódmym miejscu.

Piłkarze Alfy z góry skazani na pożarcie Oldbojom, stawili niespodziewany opór. Widowiskowy mecz zakończył się wygraną mistrzów Sopotu 9:5.
Piłkarze Alfy z góry skazani na pożarcie Oldbojom, stawili niespodziewany opór. Widowiskowy mecz zakończył się wygraną mistrzów Sopotu 9:5. fot. Kazimierz Kobiak / PMEDIA
Honoru mistrzów broni Oldboys Team Sopot, a jego zawodnik Marcin Gosz z 19 bramkami na swoim koncie otwiera klasyfikację strzelców. Wychowanek gdyńskiej Arki swój bilans poprawił w pojedynku z All Stars, siedmiokrotnie pokonując golkipera rywali. Z dorobkiem 15 goli na drugiej pozycji znajduje się Maciej Milewski z SPP Górny Sopot, przed Danielem Kuplickim (9 bramek) z Młodego Sopotu.

Organizatorem mistrzostw kurortu w futsalu jest Instytut Informacji Publicznej we współpracy ze Stowarzyszeniem "Trivium - EWP" , MOSiR Sopot i Urzędem Miasta Sopotu. Honorowy patronat nad Sopocką Ligą Halową sprawują: Poseł na Sejm RP Paweł Orłowski, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Sopotu Jacek Karnowski, pełnomocnik prezydenta Sopotu ds. uzależnień Małgorzata Pobłocka oraz pełnomocnik marszałka województwa pomorskiego Andrzej Kowalczys. Nad zawodami patronat sportowy roztoczyła Komisja Futsalu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Imprezę wspiera Urząd Miasta Sopotu, a patronuje portal Trojmiasto.pl oraz Platforma Medialna Pmedia.

Wyniki spotkań 4. i 5. kolejki SLH:
PDP Karlikowo - Biało-Zielony Sopot 3:1
Kamionka - Rugby Barbarians Polska 5:1
Orange Power - Młody Sopot 3:4
SPP Górny Sopot - All Stars 7:0
Oldboys Team - Alfa 9:5
Młody Sopot - Biało-Zielony Sopot 2:5
Rugby Barbarians Polska - PDP Karlikowo 5:4
Alfa - Kamionka 1:5
Orange Power - SPP Górny Sopot 2:9
All Stars - Oldboys Team 0:21

Tabela:
(mecze, punkty, bramki, bilans)
1. Oldboys Team Sopot 5 15 41:6 35
2. SPP Górny Sopot 5 15 35:6 29
3. Biało-Zielony Sopot 5 10 26:13 13
4. Młody Sopot 5 9 23:15 8
5. Kamionka Sopot 5 7 17:12 5
6. Orange Power Sopot 5 6 19:22 -3
7. PDP Karlikowo Sopot 5 6 10:18 -8
8. Rugby Barbarians Polska 5 6 11:22 -11
9. Alfa Sopot 5 0 10:25 -15
10.All Stars Trójmiasto 5 0 7:60 -53

Opinie (17) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl