• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Orlen Akademia Bezpieczeństwa

Ponownie ruszamy z nową edycją naszej niezwykle ważnej inicjatywy! Z ogromną radością ogłaszamy, że Sopocka Fundacja My Space Love Story we współpracy z naszym partnerem strategicznym, Grupą Orlen, kontynuuje Akademię Bezpieczeństwa dla Dzieci w 2023 roku!

sie 31

sobota, godz. 10:00 - 11:15

Wstęp wolny
paź 11-12

piątek - sobota, godz. 17:00

bilety 100 zł
Orlen Akademia Bezpieczeństwa składa się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej instruktorzy uczą zasad ruchu drogowego, dzięki czemu dzieci zdobywają wiedzę o znakach drogowych, różnych rodzajach skrzyżowań oraz odpowiednim poruszaniu się na drogach. Specjalni goście między innymi ratownicy medyczni i strażacy omawiają z uczestnikami zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzięki nim dzieci mają okazję nauczyć się, jak we właściwy sposób reagować w sytuacjach awaryjnych oraz jak udzielać pomocy potrzebującym.

Po teoretycznym przygotowaniu uczniowie przystępują do części praktycznej, która odbywa się w specjalnie przygotowanym miasteczku rowerowym. To tutaj dzieci mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności teoretycznych w użyteczny sposób. Na placu oprócz skrzyżowań znajdują się również znaki drogowe, sygnalizacja świetlna czy inni uczestnicy ruchu. Młodzi adepci bezpieczeństwa poruszają się na rowerach zgodnie z obowiązującymi przepisami drogowymi. To niewątpliwie stanowi nie tylko swoistą lekcję, ale także wspaniałą zabawę dla uczestników!

Dla uczestników warsztatów przygotowaliśmy specjalne gadżety, takie jak odblaski, worki czy koszulki, które ufundowane zostały przez naszego partnera strategicznego - Grupę PKN Orlen oraz naszą fundację, My Space Love Story. Chcemy, aby dzieci czuły się docenione za swoje zaangażowanie i zdobyte umiejętności.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl