Ostatni letni turniej siatkówki na plaży w Brzeźnie

22 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Siatkarze plażowi spotkali się przedostatni raz w tym roku na turnieju Nikon Cup. Siatkarze plażowi spotkali się przedostatni raz w tym roku na turnieju Nikon Cup.

Za nami przedostatni tego lata turniej siatkówki plażowej Nikon Cup Gdańsk 2017. Udział wzięło w nim 21 zespołów, w tym dwa w kategorii młodzieżowej. Ostatnie zmagania tego lata na plaży przy molo w Brzeźnie zaplanowano na niedzielę. Bezpłatne zapisy w godzinach 11-11:30.

W zmaganiach młodzieżowych udział wzięły dwie pary: Marcin Jędrzejczyk/Szymon Laskowski oraz Kacper Karasiński/Adrian Majkowski. W starciu na piasku lepsi byli ci pierwsi, wygrywając w stosunku 21:17.

Natomiast w turnieju open duże zmiany nastąpiły w czołówce zmagań. Tym razem najbardziej utytułowani zawodnicy tego sezonu zagrali osobno - Mateusz Zięba w parze z Adrianem Białeckim, zaś Jakub Sulima ze Sławomirem Zemlikiem. Jak można było się spodziewać, dwóch dawnych partnerów w meczu finałowym stanęło po różnych stronach siatki. Niezwykle emocjonujący mecz rozstrzygnął się na korzyść Sulimy/Zemlika w stosunku 21:16. Z pewnością dużym zaskoczeniem było także "jedynie" 3. miejsce duetu Ilewicz/Wołoszuk. W finale pocieszenia, gwarantującym nagrodę rzeczową, Ilewicz/Wołoszuk pewnie zwyciężyli z duetem Radziewicz/Ciemachowski 21:17.

Po przedostatnim turnieju w klasyfikacji prowadzi Sulima (zwyciężył w sześciu turniejach i raz zajął 2. miejsce). Natomiast zaraz za nim znajduje się Zięba, z dorobkiem czterech wygranych zawodów i jednym 2. miejscem. W przeliczeniu na punkty pierwszemu z nich daje to 27, a drugiemu 22 pkt. W ostatnim turnieju, który odbędzie się 27 sierpnia, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, punkty za poszczególne miejsca będą liczyły się podwójnie.