Popłyń dookoła molo w Sopocie

mik
17 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Na starcie drugiej tegorocznej edycji Timex Cup stanęło 137 pływaków. Na starcie drugiej tegorocznej edycji Timex Cup stanęło 137 pływaków.

Trzeci i zarazem finałowy wyścig pływacki dookoła sopockiego molo Timex Cup 2016 odbędzie się w sobotę. Start na dystansie około 1200 metrów planowany jest na godz. 12. Udział w imprezie kosztuje 10 zł, a dla posiadaczy Karty Sopockiej 5 zł.

Zapisy prowadzone będą w dniu zawodów, w godz. 9:00-11:30, przy Tawernie Rybitwa zobacz na mapie Sopotu, przy wejściu na plażę nr 23. Start wyścigu odbędzie się w samo południe.

Do pokonania uczestnicy będą mieli dystans ok. 1200 metrów, a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał sopocki WOPR. Każdy, kto ukończy rywalizację otrzyma pamiątkowy medal, przewidziane są również nagrody.

W LIPCU ODBYŁ SIĘ PIERWSZY WYŚCIG TIMEX CUP 2016 - SPRAWDŹ WYNIKI

W pierwszej odsłonie tegorocznego Timex Cup wzięło udział 131 pływaków i pływaczek z całej Polski. Pierwszy na lądzie zameldował się Marcin Rżyski, zawodnik AZS UWM Olsztyn, który z wody wyszedł po 15 minutach i 30 sekundach rywalizacji. Natomiast wśród kobiet najszybsza okazała się zawodniczka kadry narodowej młodzików - Zofia Wykrzykowska z UKS 7 Sopot, która triumfowała również dwa tygodnie później.

SPRAWDŹ WYNIKI DRUGIEJ W TYM ROKU EDYCJI TIMEX CUP

Z kolei całe podium w rywalizacji mężczyzn zajęli pływacy z Olsztyna. Najszybciej trasę pokonał Krzysztof Oller z Kormorana, który jest medalistą mistrzostw Polski juniorów 14, 15, 16 lat. Za nim znalazł się Rżyski, a trzeci był Maciej Brużdziak.

Przypomnijmy, że uczestnicy za starty i zdobyte miejsca otrzymują punkty do klasyfikacji generalnej, w której liczyć się będzie wynik uzyskany w dwóch lepszych startach. Aby być klasyfikowanym, należy więc wziąć udział przynajmniej w dwóch wyścigach. Wpisowe wynosi 10 zł, dla posiadaczy Karty Sopockiej to koszt o połowę mniejszy.

MOSiR Sopot wyścigi pływackie ma w swojej wakacyjnej ofercie już od 14 lat. Imprezę wspierają firmy Timex i Ziaja.