• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Otwarte trzy wyciągi narciarskie. Koniec sezonu dla kuligów i ślizgawek

Sezon zimowy się kończy. Do piątku, 13 marca, można korzystać m.in. z wyciągu w Koszałkowie.
Sezon zimowy się kończy. Do piątku, 13 marca, można korzystać m.in. z wyciągu w Koszałkowie. Trojmiasto.pl/Wieżyca-Koszałkowo

Jedynymi działającymi wyciągami na Pomorzu do piątku, 12 marca, jest Koszałkowo-Wieżyca, Wieżyca-Kotlinka i Paczoskowo. Pozostałe zawiesiły działalność z uwagi na brak odpowiednich warunków atmosferycznych, ale niewykluczone, że zostaną ponownie otwarte w przypadku zluzowania obostrzeń oraz opadów śniegu. Natomiast sezon został już ostatecznie zakończony w przypadku kuligów oraz ślizgawek.Wyciągi narciarskie na PomorzuWyciągi narciarskieZ których zimowych atrakcji skorzystałe(a)ś w tym sezonie?

Zobacz wyniki (485)
Na Pomorzu obecnie działają trzy wyciągi narciarskie - Koszałkowo-Wieżyca, Wieżyca-KotlinkaPaczoskowo. Można z nich korzystać do piątku, 12 marca, włącznie, gdyż od soboty nastąpi zaostrzenie przepisów pandemicznych na terenie województwa pomorskiego.

To obecnie jedyna przeszkoda, gdyż brak naturalnego śniegu nie stanowi problemu w korzystaniu ze stoku. I choćby z tego powodu jego włodarze liczą, że rządowe regulacje zostaną szybko zluzowane.

- Wyciąg jest czynny i czeka na miłośników zimowego szaleństwa. Stok pokryty jest białym puchem i cały czas pracujemy nad jego produkcją, by móc korzystać z niego także w ciepłe dni. Mamy przygotowane duże zapasy sztucznego śniegu, więc jeśli rząd zezwoli jeszcze na otwarcie stoków, to jesteśmy gotowi działać nawet w kwietniu - mówi nam Ireneusz Koszałka z ośrodka narciarskiego Koszałkowo-Wieżyca.
- Obecnie stok jest pokryty mieszanką prawdziwego i sztucznego śniegu, więc gdyby nie obostrzenia, to moglibyśmy działać jeszcze w następnych tygodniach. Gdyby rząd zdecydował się wycofać regulacje, to będziemy mogli zjeżdżać tu także w następnym miesiącu - słyszymy od jednego z pracowników wyciągu narciarskiego Paczoskowo w Przodkowie.

Stoki narciarskie na Pomorzu - gdzie i za ile?Jeśli dojdzie do zluzowania obostrzeń, to w kolejnych tygodniach czynna będzie również Kurza Góra, która położona jest dwie godziny drogi od Trójmiasta.

Natomiast pozostałe wyciągi narciarskie na Pomorzu: Łysa Góra w Sopocie, Amalka, Trzepowo oraz Centrum Sportu i Rekreacji Zielona Brama w Przywidzu nie działają już od kilku dni przez brak odpowiednich warunków. Nawet jeśli warunki powrócą, to i tak stoki pozostaną zamknięte do czasu trwania panujących obostrzeń.

Stoki narciarskie na PomorzuKuligiZakończony został sezon na kuligi. W styczniu i lutym aura pozwoliła dobrze bawić się m.in. na Kaszubach. To już jednak za nami. Na kolejne musimy poczekać przynajmniej do przyszłej zimy.

- To były wymagające tygodnie, ale jesteśmy bardzo zadowoleni. Kuligi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Nie powinno to jednak dziwić, gdyż mieliśmy zimę, jakiej nie było od kilku lat. Ostatni czas spinamy klamrą i czekamy na następny sezon, miejmy nadzieję równie lub jeszcze bardziej udany - wyznaje jedna z kaszubskich woźnic.

Jak wyglądały kuligi na Kaszubach?Kaszubski kulig w pięknej, zimowej sceneriiŚlizgawkiTen sezon nie był natomiast udany dla trójmiejskich ślizgawek i lodowisk. W Trójmieście na krótki czas otwarto jedynie tę w hali "Olivia", ale pozostaje nieczynna od 28 grudnia. Co więcej - nie zanosi się na zmiany.

- Ogólnodostępna ślizgawka pozostanie nieczynna prawdopodobnie do czerwca - słyszymy w sekretariacie hali "Olivia".

Opinie wybrane


wszystkie opinie (23)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

ONE Terminal RUN Hutchison Ports

bieg

GP Biegowe Dzielnic Gdańska - Strzyża

bieg, zawody / wyścigi

Międzynarodowy dzień Jogi w Trójmieście

wykład, joga

Forum

Najczęściej czytane