stat
Impreza już się odbyła

PGNiG Summer Superliga Gdynia 2019

Wydarzenie w ramach

Gdynia - to kolejny przystanek na trasie tegorocznej edycji PGNiG Summer Superligi. W dniach 26-28 lipca impreza zawita do miasta po raz pierwszy w historii cyklu i będzie ostatnią okazją na wywalczenie sobie miejsca w finałowych zawodach w Darłowie, gdzie poznamy mistrzynie i mistrzów Polski w piłce ręcznej plażowej 2019. Zanim to nastąpi, warto wybrać się na gdyńską Plażę Śródmieście już w najbliższy weekend, gdzie poza dopingowaniem najlepszych beachhandballowych ekip będzie można również śledzić zmagania w Volvo Gdynia Sailing Days, czyli największych regatach żeglarskich w Polsce.

W głównym turnieju wystąpi 12 drużyn żeńskich i 10 męskich zespołów, w tym wszyscy medaliści z ubiegłego roku.

W zawodach kobiet o palmę pierwszeństwa po raz kolejny zmierzą się m.in.: obrończynie tytułu GRU Juko Piotrków Trybunalski, wicemistrzynie kraju Red Hot Czili Buk i Pyrki Poznań, czyli zdobywczynie brązowych krążków. W tym gronie nie zabraknie też zawodniczek Stowarzyszenia Akademia Sportu Gdańsk, które w klasyfikacji MP zajmują 7. miejsce oraz debiutującej na piasku drużynie SPR Gdynia.

W rywalizacji mężczyzn zobaczymy natomiast: aktualnych mistrzów kraju z Piotrkowa, SAS Gdańsk - srebrnych medalistów poprzednich rozgrywek - czy Petrę Płock, w barwach której wystąpi kilku reprezentantów Polski.

Faza eliminacyjna turnieju ruszy w sobotę o 9:00 rano i potrwa do godziny 20:00, natomiast dzień później, między 10:00 a 16:00, zaplanowano fazę główną, po zakończeniu której rozpocznie się ceremonia zamknięcia imprezy. Zawody poprzedzi ponadto PGNiG Summer Camp przygotowany z myślą o najmłodszych adeptach plażowego szczypiorniaka, który odbędzie się w piątek w godzinach 12:00-14:00.

Turniej w Gdyni to ostatnia okazja, by zapewnić sobie udział w kończących cały cykl zmaganiach w Darłowie w dniach 2-4 sierpnia - wystąpi w nich po osiem żeńskich i męskich ekip, które zdobędą najwięcej punktów w klasyfikacji Mistrzostw Polski, by podzielić między siebie medale w tegorocznych rozgrywkach. Dodatkowo turniej w Gdyni wyłoni zdobywców Pucharu Polski, który wywalczą drużyny, które zebrały najwięcej punktów w generalnej klasyfikacji.

Harmonogram PGNiG Summer Superliga Gdynia:

Piątek 26.07
12:00 - 14:00 - PGNiG Summer Camp zajęcia dla młodych zawodników 

Sobota 27.07
09:00 - 20:00 - faza eliminacyjna turnieju PGNiG Summer Superliga 

Niedziela 28.07
10:00 - 16:00 - faza główna turnieju PGNiG Summer Superliga
16:30 - ceremonia zakończenia turnieju
Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Partnerem strategicznym turnieju jest Miasto Gdynia. Imprezę wspierają również: Red Bull, Ziaja, Selenka. Partnerami turnieju są: Volvo Gdynia Sailing Days, PGNiG Superliga, Sport Transfer, Art Line, Makesport oraz Ochrona Wiking. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Polski Związek Żeglarski, Fundacja Modern Sport wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl