stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Parkowy Trening na Orientację nr 15 - Park Reagana

W dniach 19-28 marca zapraszamy na piętnasty Parkowy Trening na Orientację (PTO). Tym razem zapraszamy Was do Parku Reagana. Trening dostępny będzie całe 10 dni, tak by każdy z Was zdążył wziąć w nim udział w dogodnym dla siebie terminie.

sie 15

niedziela, godz. 9:30 - 14:00

Gdańsk,
bilety 22 zł
ulgowy 1 - 10 zł
przedsprzedaż 15 zł
Dzięki wsparciu wydarzenia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021 dzielnicy Przymorze Wielkie, mieszkańcy Gdańska są zwolnieni z opłat na aktualnej edycji treningu.

Kategorie startowe:
- RODZINNA - 2-3 km, 12 punktów kontrolnych
- ŁAZIK - 3-4 km, 17 punktów kontrolnych
- TUŁACZ -3-5 km, 22 punkty kontrolne
- BIEGACZ - 3-6 km - 30 punktów kontrolnych, tzw. scorelauf

Na trasach Rodzinna, Łazik i Tułacz kolejność potwierdzeń obowiązkowa - tak jak na tradycyjnych GPnO.
Na trasie Biegacz kolejność potwierdzeń dowolna - scorelauf. Materiały niezbędne do treningu zostaną przesłane na wskazany w zgłoszeniu adres e-mail, po zaksięgowaniu opłaty treningowej na koncie organizatora. Czas weryfikacji może zająć kila dni.

Zgłoszenia:
Drogą internetową za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie, wybierając jedną z czterech tras.
Nie róbcie tego na ostatnią chwilę, gdyż weryfikacja opłaty treningowej może zając 2-3 dni.

Jeśli chcecie więcej bezpłatnych imprez pamiętajcie o nas podczas tegorocznego głosowania w BO.

Zasady Parkowych Treningów na Orientację (PTO)
Dla młodszych uczestników może się to kojarzyć z poszukiwaniem skarbów co zwiększa atrakcyjność tej formy rekreacji. Startować można indywidualnie, w grupie przyjaciół lub rodzinnie z dziećmi. Każdy zespół, po dokonaniu zgłoszenia za pomocą formularza internetowego, otrzymuje do samodzielnego wydrukowania kartę startową oraz mapę z zaznaczonymi za pomocą kółek miejscami, do których musi dotrzeć. W określonych w ten sposób lokalizacjach w terenie ustawione są specjalne, znaczniki (tzw. punkty kontrolne w skrócie PK). Zadaniem uczestnika jest odnalezienie wszystkich PK w wyznaczonej kolejności i potwierdzenie swojego pobytu poprzez spisanie (własnym długopisem) kodu znacznika na swojej karcie startowej.

Tym co odróżnia PTO od dotychczasowych Gier Parkowych na Orientację jest całkowicie bezpieczna dla uczestników i organizatorów formuła bezkontaktowa oraz czas trwania wydarzenia - całe 10 dni!!!. Zaczynamy w piątek i kończymy w kolejną niedzielę. Każdy indywidualnie decyduje kiedy chce wziąć udział w PTO, jak długo być na trasie i z kim wystartować. Najważniejsze jednak w Parkowych Treningach na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie musimy ... biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu. Tym, którzy wolą rywalizację lub uprawiają Biegi na Orientację bardziej profesjonalnie polecamy trasę Biegacz, którą można potraktować jako dobry trening, czy sprawdzian własnych umiejętności. Trasa Biegacz jest pomyślana jako klasyczna trasa Biegu na Orientację i mamy nadzieję zachęci wiele osób do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Planowane terminy kolejnych treningów:
02-11.04 Głaz Borkowskiego - Strzyża
16-25.04 Park Oruński
30.04-09.05 Królewskie Wzgórze - Wrzeszcz
14-23.05 Park Przymorze
28.05-06.06 Wronia Górka - Aniołki

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie: www.parkoweBnO.pl w zakładce "Komunikaty PTO". Pokaż mniej

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    0 - 15 zł
Pierwsza osoba w drużynie - 15,00 zł
Każda kolejna osoba w tej samej drużynie - 3,00 zł

Mieszkańcy Gdańska (dzięki wsparciu treningu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021 dzielnicy Przymorze Wielkie) są zwolnieni z opłat.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl