Parkrun Gdańsk z rekordem Polski

1 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Gdański parkrun może pochwalić się najwyższą frekwencją w Polsce. Gdański parkrun może pochwalić się najwyższą frekwencją w Polsce.

Drugi raz z rzędu uczestnicy Parkrun Gdańsk ustanowili rekord frekwencji. Tym razem dystans 5 km pokonało aż 155 osób. Dzięki temu został pobity rekord Polski w imprezach parkrun. Poprzedni najlepszy wynik należał do Parkrun Łódź i wynosił 152 startujących. Kolejny bieg tradycyjnie w sobotę, o godz. 9. Miejsce zbiórki uczestników ulokowane jest w Parku Reagana, w pobliżu wejścia D, od ul. Dąbrowszczaków.

Przed biegiem została poprowadzona profesjonalna rozgrzewka przez reprezentantów Akademii Biegania, a po obowiązkowym powitaniu nowych uczestników punktualnie o godz. 9 nastąpił start.

Wśród pań pierwsza była liderka klasyfikacji generalnej Elżbieta Tuwalska (czas 21 minut i 16 sekund). Ponad trzy minuty po niej zjawiła się na mecie Katarzyna Dębowska (24:19). Trzecie miejsce przypadło Małgorzacie Polinceusz, która pokonała dystans w czasie 25:31.

W kategorii panów tempa nie zwalnia 43-letni Marek Grochowski z Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Zakopane. Ostatnie 5 km pokonał w 17 minut i 17 sekund. Był to piąty wygrany bieg przez Grochowskiego w Parkrun Gdańsk. 16 sekund później pojawił się na mecie Piotr Dudicz z Akademii Biegania. Najniższe miejsce na podium zgarnął Michał Rogowski (18:38).

WYNIKI OSTATNIEGO PARKRUN GDAŃSK

Organizatorami akcji Parkrun Gdańsk są: Stowarzyszenie parkrun Polska oraz MOSiR w Gdańsku

Opinie (8)

• bieganie to podstawa

• 6 2

• Bieganie to najtańsza forma aktywności fizycznej. (2)

Ten artykuł powinny przeczytać wszyscy otyli w trójmieście.

• 5 1

• Nie wiem (1)

Czy najtansza,przyzwoite buty biegowe to koszt kilkuset złotych a wypada miec rezerwowa pare na trail running,chyba ze chcesz biegac w badziewiu z Lidla i odniesc kontuzje,Przyzwoitej jakosci odziez odychajaca tez do najtanszych nie nalezy.

• 0 7

• nieeee, no bez odziezy oddychajacej to nie da rady pobiegac. Inaczej umrzesz w czasie biegu z powodu braku powietrza.
        PS. A jaka wg Ciebie forma jest najtansza?

• 7 0

• Super inicjatywa. Sam biegam ale nie miałem okazji jeszcze się tam pościgać. Czas to zmienić. Szkoda że termin koliduje z Biegam Bo Lubię. O tej akcji też moglibyście napisać bo naprawdę warto wstąpić