wiadomości

Parkrun w Biegowym Wydarzeniu Roku

Parkrun jest jedną z najpopularniejszych cyklicznych imprez biegowych w Polsce.
Parkrun jest jedną z najpopularniejszych cyklicznych imprez biegowych w Polsce. fot. Przemek Dałeck

Cykl biegów Parkrun Polska zdobył czwarte miejsce w konkursie na Biegowe Wydarzenie Roku, które organizowane jest przez Festiwal Biegowy. Pierwszy powakacyjny weekend zebrał na starcie trójmiejskiej edycji imprezy w Gdyni i Gdańsku aż 304 biegaczy. Tradycyjną sobotnią piątkę w Parku Reagana oraz na Bulwarze Nadmorskim wygrali Szymon Gwardjak i Łukasz Stachowiak. Udział w biegach jest bezpłatny, wystarczy jedynie dokonać rejestracji na stronie parkrun.pl.

W Gdańsku wystartowały 182 osoby, z czego 20 debiutowało w imprezie. Wśród pań najszybsza była Agnieszka Turska, dla której było to drugie zwycięstwo w Parkrun Gdańsk. Linię mety przekroczyła z czasem 23:02. Druga była Monika Glaza-Wróblewska (23:24), a trzecie miejsce zajęła debiutująca w Parkrun Gdańsk Ewa Dębiec (23:36).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 136. PARKRUN GDAŃSK

U panów zacięty bój o zwycięstwo stoczyli Łukasz StachowiakMichał Mońka. Z wynikiem 17:01 wygrał Stachowiak, dla którego był to już czwarty triumf z rzędu w gdańskim biegu. Jego rywal przybiegł 2 sekundy później. Na najniższym stopniu podium stanął lider rocznej klasyfikacji punktowej, Tomasz Bagrowski, z czasem 17:40.

W gdyńskim biegu parkrun uczestniczyło 122 biegaczek i biegaczy. Najszybciej 5 km pokonał Szymon Gwardjak. Ustanowił przy tym rekord życiowy - 17:47. Drugi z 40-sekundową stratą był Tomasz Bogusz, który również osiągnął życiówkę. Natomiast trzecie miejsce zajął Paweł Pacholec (18:32).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 141. PARKRUN GDYNIA

U pań piąte zwycięstwo w Parkrun Gdynia zaliczyła Paula Korowaj, z czasem 20 minut i 2 sekund. Druga była Klaudia Brzeska (21:51), a trzecia, debiutująca w imprezie Emila Domańska (22:41).

W najbliższą sobotę Parkrun Gdańsk nie odbędzie się ze względu na 52. Bieg Westerplatte. Organizatorzy zapraszają więc wszystkich do Gdyni.