• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Piana na mecie dała najwięcej frajdy. Mud Race nie tylko w błocie

Damian Konwent
22 kwietnia 2023, godz. 15:30 
Opinie (12)

Tak wyglądał rodzinny Mud Race

Mud Race w Adventure Park KolibkiMapka zgromadził około 300 osób, które na mecie zameldowały się z wielkimi uśmiechami na twarzach. To za sprawą basenu z pianą, który okazał się największą atrakcją w biegu przeszkodowym nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych. Formuła opierała się głównie bowiem na wspólnym starcie, do którego przystępowały m.in. całe rodziny. Dlatego też liczyła się przede wszystkim, a wyniki były tylko dodatkiem. Organizatorzy mówią o udanym rozpoczęciu sezonu.

Czy mierzyłe(a)ś się kiedyś z przeszkodami OCR?

Mud Race, czyli najradośniejszy bieg przeszkodowy okazał się strzałem w "10". Organizatorzy postanowili powrócić do pierwotnej formuły, gdzie najważniejsza była zabawa, a nie wyniki. I to był świetny pomysł, bo chyba nikt ze startujących nie może powiedzieć, że żałuje decyzji o podjęciu rywalizacji.

- Było wesoło, zarówno wśród obsługujących imprezę jak i startujących. W sumie do zawodów przystąpiło około 300 osób, z czego około 100 zapisało się w dniu imprezy. Liczyliśmy się z tym, bo wiedzieliśmy, że pogoda dopisze. Byli duzi, mali, dzieci i dorośli, całe rodziny, a na mecie pojawiło się sporo uśmiechów, więc to chyba znak, że Mud Race się udał - mówi nam Marcin Żuławski, jeden z organizatorów.

Mud Race wraca do korzeni. Przeczytaj zapowiedźStarty odbyły się w trzech kategoriach: open, kids i junior dla najmłodszych oraz family, czyli wspólny bieg dzieci z rodzicami. Trasa liczyła od 2 do blisko 5 km, a po drodze czekały przeszkody, które trzeba było pokonać. Największa atrakcja czekała jednak na mecie. To tutaj znajdował się basen z pianą, który dostarczył największej frajdy.

- Zrobił niesamowitą furorę, nie tylko wśród dzieci. Jak się widziało reakcje dorosłych, to widać było jedną wielką zabawę. W basenie ludzie spędzali po kilkanaście minut, robili sobie zdjęcia, rzucali się. Okazał się kluczowym punktem całej trasy - uważa Żuławski.

Siłownie pod chmurką w TrójmieściePoczątek sezonu możemy zatem zaliczyć do udanych. Organizatorzy zapewniają, że po sukcesie organizacyjnym, już planują kolejne wydarzenia.

- Mówiąc, że wróciliśmy do korzeni, mieliśmy na myśli dosłowne tego określenia znaczenie. Jeden z pierwszych biegów przeszkodowych w Polsce został zorganizowany przez w 2011 roku i nazywał się właśnie Mud Race. Później schowaliśmy to gdzieś do szuflady, powstawały kolejne inne podobne wydarzenia. Jednak sobotnia impreza pokazała, że musimy częściej do niej wracać, więc jestem pewien, że to nie ostatni raz, gdy spotkaliśmy się w takiej atmosferze - kończy.

Wyniki Mud Race:Open:
1) Schweizer Mirka
2) Dragan Blanka
3) Duszak Agnieszka

Open mężczyzn:
1) Cieślak Wojtek
2) Bresiński Marcel
3) Stefan Grzegorz

Kids 6-7 lat dziewcząt:
1) Pola Szczot
2) Maria Lis

Kids 6-7 chłopców:
1) Wanagos Tymon
2) Cieślak Maciej
3) Firer Damian

Kids 8-9 dziewcząt:
1) Lis Zuzanna
2) Ciechowska Matylda

Kids 8-9 chłopców:
1) Rogacewicz Ignacy
2) Solecki Filip
3) Kajetan Helicki

Kids 10-12 dziewcząt:
1) Kwapisz Antonina
2) Wianecka Joanna
3) Mąka Nina

Kids 10-12 chłopców:
1) Smołoński Marcel
2) Smołoński Ignacy
3) Drozdał Oskar

Wydarzenia

Mud Race

99 zł
bieg, zawody / wyścigi

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (12)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Good Luck'owa bania z witkami

199 zł
zajęcia rekreacyjne

Mikołajkowy Kobiecy Wieczór

100 zł
spotkanie, zajęcia rekreacyjne, joga

Mikołajkowy seans saunowy dla Pań

100 zł
zajęcia rekreacyjne, morsowanie

Forum

Najczęściej czytane