wiadomości

stat

Pięciogodzinny Maraton Fitness z endorfinami

Najnowszy artukuł na ten temat

Ciekawe zajęcia w klubach fitness

Ponad pięć godzin blisko 80 kobiet uczestniczyło w aż sześciu różnych zajęciach w klubie Spójnia. Bogata paleta ćwiczeń, głośna muzyka i masa wydzielających się endorfin - zgodnie z oczekiwaniami organizatorów, właśnie tak wyglądała dziesiąta już odsłona Maratonu Fitness.10. Maraton Fitness w klubie Spójnia podzielony został na sześć podstawowych lekcji: trening funkcjonalny, bokwę, step, pilates, zumbę, a finałem wyczerpującej mieszanki ćwiczeń był rozciągający stretching.

Każdy blok ćwiczeń trwał średnio około 45 min. Uczestniczki pomiędzy zajęciami miały chwilę na regenerację sił - nawodnienie, jedzenie czy zmianę odzieży.

- Maraton fitness ma za zadanie zaprezentować różnorodność ćwiczeń. Pokazać, że każdy znajdzie coś dla siebie i bez większego trudu sobie poradzi. Przeprowadzamy lekcje dla zaawansowanych i dla początkujących. Staramy się również za każdym razem pokazywać coś nowego. Przykładem jest bokwa - tłumaczy Sylwia Żarczyńska, instruktorka i menadżer klubu Spójnia.

Oprócz programu fitness, organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje dla uczestniczek - zabiegi kosmetyczne, porady dietetyka czy masaże. Zwieńczeniem imprezy było losowanie dwudziestu nagród. W loterii udział wzięły najwytrwalsze uczestniczki, które przebrnęły przez maraton od pierwszych do ostatnich zajęć.

Wręczono też wyróżnienia dla dwóch seniorek, które uczęszczają na treningi fitness w klubie Spójnia nieprzerwanie od 1997 roku.

- Na maraton przychodzimy naładowane pozytywną energią, a przez kolejne pięć czy sześć godzin dajemy z siebie wszystko. Robimy to dla siebie. Klimat, który tutaj współtworzymy, jest tak wyjątkowy, że chce się w tym uczestniczyć. Nie czuje się tego wysiłku, nic nie jest na siłę. - to jest czysta przyjemność. - wyjaśnia Natalia, uczestniczka maratonu.

- Nasza oferta zajęć jest bardzo bogata, jednak zdajemy sobie sprawę, że wiele kobiet nie może pozwolić sobie na chwilę ćwiczeń, gdyż najzwyczajniej nie ma możliwości pozostawienia swojego dziecka pod opieką innych osób. Mamy na to pewien pomysł. - dodaje menadżer klubu.

Dla wielu kobiet oderwanie się od codziennych obowiązków i zaczerpnięcie wymagających, ale i relaksujących treningów fitness, często graniczy z cudem. Najczęstszym problemem pozostaje opieka nad dzieckiem.

Klub Spójnia proponuje innowacyjne rozwiązanie - równoległe zajęcia fitness dla kobiet i ich pociech. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej klubu.

Opinie (12) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl