• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pier(w)si wygrywają - Marsz Różowej Wstążki

16 października, wokół budynków Oliwia Centre, odbędzie się kolejny Bieg Różowej Wstążki zorganizowany w ramach akcji "Pier(w)si wygrywają". W tym roku trasę wyznaczymy tak, by jej przebieg przypominał kształtem zawiązaną wstęgę, stąd hasło przewodnie: "Zawiąż z nami wstążkę". Uczestnicy przedsięwzięcia otrzymają kawę, słodki poczęstunek oraz "antystresy" w kształcie piersi.

Będzie to już trzeci przemarsz w ramach akcji "Pier(w)si wygrywają. Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tylko w ub. roku wzięło w niej udział ponad 200 osób. Mamy nadzieje, że w tym roku pobijemy ten rekord, a tym samym okażemy większe wsparcie osobom zmagającym się z tym typem nowotworu.

Przemarsz rozpocznie się w poniedziałek, 16 października, tuż po Europejskim Dniu Walki z Rakiem Piersi, który przypada w niedzielę, 15 października. Start akcji o godz. 12:00 na dziedzińcu kompleksu Olivia Centre. Symboliczny przemarsz potrwa ok. 30 minut.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Olivia Center, Stowarzyszenia Różowy Motyl i Centrum Chorób Piersi działających przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, którzy na co dzień wspierają osoby chore na raka piersi, będące w trakcie leczenia onkologicznego.

Ważny symbol wstążki
W tym roku trasa biegu zostanie oznaczona różowymi "naprowadzaczami", które na chodniku wyrysują dzieci z Przedszkola Biały Kotek Oliwa. Jej przebieg będzie przypominał kształtem zawiązaną wstęgę, która jest symbolem naszej akcji. Będzie to doskonale widać na filmie, który zostanie nagrany z dronu, w dniu przemarszu. Symbol wstążki wyświetli się także o zmierzchu, 16 października, na budynku OC.

To nie koniec niespodzianek związanych z przemarszem. W namiocie, ustawionym przystarcie biegu, pojawią się stanowiska z fantomami, na których będzie można poćwiczyć samobadanie piersi oraz ulotki m.in. z opisem, jak to robić i gdzie się udać po pomoc oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Każdy uczestnik biegu otrzyma słodki poczęstunek na stracie, a na mecie - talon na kawę oraz "antystresy" w kształcie piersi. Na koniec akcji wszyscy uczestnicy będą zaproszeni do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Przyłączcie się!
Nowotwór piersi dotyka nie tylko kobiety ale również mężczyzn, dlatego liczymy, że także panowie pojawią się licznie na linii startu. Pamiętajmy, że wcześnie wykryty rak piersi daje dużą szansę na całkowite wyzdrowienie. Warto więc się badać, a przede wszystkim nie bać stawić mu czoła!

Apelujemy więc: zaproście koleżankę i kolegę z pokoju, i przyłączcie się do nas. Bądźmy tego dnia. RAZEM.
Mile widziane będą różowe akcenty w ubiorze.

Przy okazji marszu będziemy "nabijali" kilometry, które zasilą konto programu społecznego Aktywni Charytatywni.

Przeczytaj także

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl