• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pierwszy taniec - jak wybrać piosenkę, układ i szkołę tańca

Lekcje w szkole tańca zmniejszą stres związany z występem.
Lekcje w szkole tańca zmniejszą stres związany z występem. fot. pl.123rf.com

Szkoły tańca coraz częściej przygotowują przyszłych nowożeńców do występu rozpoczynającego zabawę. Wyjątkowy i niepowtarzalny moment wzbudza wiele emocji - od ekscytacji przez lekki stres aż po głęboki niepokój. Jak przygotować się do pierwszego tańca i uniknąć stresu? Jeżeli kroki i rytm spędzają ci sen z powiek, skorzystaj lekcji oferowanych przez szkoły tańca.
Dla wielu par młodych pierwszy taniec weselny wiąże się z dużym stresem i wielogodzinnymi przygotowaniami. Indywidualne lekcje w szkole tańca dodają pewności siebie i pozwalają w maksymalnie krótkim czasie przygotować się do występu.

Sprawdź szkoły tańca - Gdańsk


Pierwszy taniec weselny - od czego zacząć? Po co pierwszy taniec?Po co pierwszy taniec? Dlaczego nowożeńcy decydują się na występ przed gośćmi?
Pierwszy taniec to tradycyjny element wesela. Symbolizuje rozpoczęcie zabawy i przedstawia parę jako małżeństwo.

Zastanówcie się, jaki charakter ma mieć pierwszy taniec weselny. Klasyczny i elegancki, a może nowoczesny i zabawny? Pamiętajcie, żeby kierować się wyłącznie własnym gustem. Jeżeli młoda para dobrze czuje się w uroczystym walcu wiedeńskim, nie warto wybierać szybkiego układu np. w stylu latynoamerykańskim. Rytmiczne tańce jak salsa czy rumba sprawdzą się u par, które czują się pewnie w szybkich krokach oraz cieszą się dobrą kondycją fizyczną.

Pierwszy taniec weselny i użytkowy również onlineZnaczenie ma również strój panny młodej. Długie, wielowarstwowe suknie z trenem i długim welonem utrudniają swobodne poruszanie się i wykonywanie skomplikowanych choreografii. Niektóre panny młode decydują się na zmianę stroju do tańca, ale zgodnie z tradycją kobiety wybierają występ w sukni, w której wyszły za mąż.

Piosenka na pierwszy taniecPiosenka na pierwszy taniec to kolejny punkt do przemyślenia. Warto wybrać utwór, który budzi pozytywne skojarzenia. Szybki czy wolny? Klasyczny czy najnowszy hit z listy przebojów? Decyzja zależy wyłącznie od pary. Piosenka na pierwszy taniec powinna trwać około 3 minut.

Gdzie do szkoły tańca w Gdyni?


Zbyt wiele utworów do wyboru? Skontaktujcie się z doświadczonym instruktorem szkoły tańca, który doradzi i przygotuje choreografię dopasowaną do oczekiwań i predyspozycji.

Wybierając buty do tańca warto postawić przede wszystkim na wygodę.
Wybierając buty do tańca warto postawić przede wszystkim na wygodę. fot. pl.123rf.com

Pierwszy taniec na weselu - najważniejsze zasadyWybierając charakter tańca oraz piosenkę warto uwzględnić również przestrzeń dostępną na sali weselnej. Miejsce na pierwszy taniec także wpływa na choreografię. Wokół nowożeńców zbierają się goście, a układ kroków nie może powodować, że państwo młodzi wpadną na najbliższych.

Na pierwszej lekcji w szkole tańca z instruktorem przekażcie informacje na temat strojów. Dotyczy to szczególnie panny młodej, której suknia może wykluczyć wykonanie niektórych kroków. Warto zabrać na próbę sukienkę oraz buty. Panna młoda poczuje się pewniej wykonując poznane figury w stroju, który ogranicza ruchy i zmniejsza swobodę pierwszego tańca weselnego. Jeżeli buty ślubne nie sprawdzają się w tańcu, warto zdecydować się na model taneczny, który posłuży również podczas całonocnej imprezy.

Szkoły tańca w Sopocie. Gdzie zacząć?


Jak długo trwa nauka pierwszego tańca?Nauka pierwszego tańca to proces bardzo indywidualny. Niektóre pary potrzebują 60 minut na konsultację z instruktorem i przećwiczenie prostych kroków. Wielu profesjonalnych tancerzy określa, że na lekcje pierwszego tańca warto poświęcić 3 - 4 wizyty w szkole tańca. Kilka pełnowymiarowych godzin wystarczy, żeby opanować prostą choreografię o uproszczonych figurach.

Im bardziej złożony układ, tym więcej lekcji potrzebujecie. 5 - 8 godzin na sali pozwala przećwiczyć choreografię i dopracować szczegóły. Większa ilość zajęć to również okazja na konsultacje związane z tańcem podczas pozostałych części imprezy weselnej.

Ile czasu wcześniej warto zgłosić się do szkoły? Określcie, jak często jesteście w stanie przychodzić na 60 minutowe zajęcia. Instruktorzy zalecają, żeby na pierwszą konsultację zgłosić się ok. 2,5 miesięcy przed weselem. Warto również ćwiczyć układ w domowym zaciszu.

Kurs tańca dla par Gdańsk - jaką szkołę wybrać?Na co zwrócić uwagę wybierając szkołę tańca? Zanim wybierzecie się na pierwszą lekcję, sprawdźcie opinie kursantów. Drugą ważną kwestią jest lokalizacja. Decydując się na szkołę, która znajduje się daleko od miejsca zamieszkania albo pracy, ryzykujecie omijanie zajęć. Korki, natłok pracy czy codziennych obowiązków sprawiają, że trudniej zmobilizować się i dotrzeć na lekcje.

Doświadczeni instruktorzy wiedzą, że spotykają się z amatorami. Zadaniem tancerza jest przygotowanie pary do pierwszego tańca, który trwa kilka minut. Warto pamiętać, że taniec to przede wszystkim dobra zabawa i kolejna okazja do wspólnie spędzonego czasu. Wiele par podkreśla, że kurs tańca pozwala im odetchnąć i odzyskać energię w wirze przedślubnych przygotowań. Dobre przygotowanie pozwala również uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z występem.

Pamiętajcie również o próbie generalnej. Pierwszy taniec przećwiczony na parkiecie sali weselnej dodaje pewności siebie i pozwala zapoznać się z otoczeniem.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

Spotkania "Trefl Kids" dla dzieci z Ukrainy
zajęcia rekreacyjne, trening
maj 23
poniedziałek, g. 15:00
Gdańsk, Sopot, Ergo Arena
Wstęp wolny
Gdańsk z kajaka z przewodnikiem
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
maj 24
wtorek, g. 17:45 - 20:30
Gdańsk Dolne Miasto
75 - 95 zł
Spotkania "Trefl Kids" dla dzieci z Ukrainy
zajęcia rekreacyjne, trening
maj 25-26
środa - czwartek, g. 15:00
Gdańsk, Sopot, Ergo Arena
Wstęp wolny

Forum