• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Piesze wędrówki z rodziną - Aktywuj się w Gdańsku, cz.11 (2 opinie)

Wraz z Miastem Gdańsk i Gdańskim Ośrodkiem Sportu zapraszamy na cykl bezpłatnych, rodzinnych wędrówek, które odbywać się będą w niedziele wolne od handlu, w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku.". Jedenasta wędrówka odbędzie się 23 czerwca. Podczas jej marszruty zapoznamy się z pomnikami przyrody w lasach osowskich. Celem głównym jest Góra Studencka, która stanowi najwyższy punkt w obrębie miasta Gdańska

Cele zajęć:

-Popularyzacja rekreacji ruchowej, jako jednego z elementów zdrowego trybu życia.
-Promowanie aktywności fizycznej wśród rodzin z dziećmi oraz osób starszych
-Promocja Miasta Gdańska, jako miejsca przyjaznego mieszkańcom
-Aktywizacja mieszkańców Miasta Gdańska.

Do kogo skierowana jest trasa?

Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Z naszą trasą powinno poradzić sobie dziecko już w wieku 8 lat. Młodsze szkraby proponujemy zabrać w wózku terenowym, bądź w nosidełku.

Niedziela, 23 czerwca 2019 r.:

Dystans do pokonania: max.8 km

Prędkość marszu: dopasowana do dzieci

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki:

sklepie Polo Market zobacz na mapie Gdańska

-Zbiórka o godz.9:45 (sprawdzenie obecności / podpisy na liście)
- 10:00 - przywitanie uczestników, idea wędrówek rodzinnych i wyjście w trasę
- 13:00 - przewidywalny powrót i zakończenie wędrówki

Opis trasy:

W Lasach Osowskich, które od głównej części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego zostały oddzielone obwodnicą, skrywa się wiele ciekawostek przyrodniczych. Wśród nich drzewa pomnikowe: jak zapomniany dąb - Dewajtis, liczący ponad 200 wiosen oraz skupiska daglezji i buków. Na trasie występują także podmokłe łąki i torfowiska, z których wypływają potoki zasilające inne strugi uchodzące przez trójmiejskie lasy do Zatoki Gdańskiej. Na półmetku zrobimy odpoczynek na szczycie Góry Studenckiej, która liczy ponad 180 m n.p.m.

Przy okazji wędrówki poznamy także:

Znakowane szlaki turystyki pieszej przebiegające przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Poznamy ich formy oznakowania, tak aby w przyszłości móc je rozpoznawać i podejmować podczas indywidualnych wycieczek.

Koniecznie zabierz ze sobą:

-Aerozol przeciw owadom !

-Prowiant na drogę:
Na czas wędrówki warto zabrać ze sobą suchy prowiant i coś do picia, najlepiej w termosie, gdyż trasa wiedzie z dala od cywilizacji.

Rodzaj nawierzchni, jakie buty?

Nawierzchnia będzie urozmaicona. Przeważać będą szerokie drogi leśne, jednak nie zabraknie także wąskich i krętych ścieżek. Dla komfortowej wędrówki rekomendujemy buty trekkingowe za kostkę, o twardej podeszwie z protektorem. Osobom o słabszej koordynacji ruchowej zalecamy wsparcie się kijami nordic-walking, bądź trekkingowymi.

Dla uwiecznienia pięknych widoków warto wziąć aparat fotograficzny, kamerę.

Poznaj ciekawostki przyrodnicze i historyczne Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Dołącz do rodzinnych wędrówek w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku
Poznaj ciekawostki przyrodnicze i historyczne Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Dołącz do rodzinnych wędrówek w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto


Zgłoszenia i warunki udziału:

Uwaga: organizator nie prowadzi wcześniejszych zapisów internetowych

-Każdy pełnoletni uczestnik wędrówki będzie zobowiązany wpisać się na listę obecności.
(którą organizator dostarczy w dniu wędrówki na miejsce zbiórki)

Rodzice dzieci:

W przypadku osób poniżej 18 roku życia, rodzic lub opiekun prawny jest zobowiązany do przedłożenia podpisanego oświadczenia, zgodnie z regulaminem. W celu usprawnienia zapisów dzieci prosimy o samodzielne wydrukowanie i uzupełnienie dokumentu, czyli 7 i 8 strony regulaminu. W punkcie 2 należy wpisać: "Piesze wędrówki z rodziną w roku 2019". Jednorazowe uzupełnienie dokumentu pozwala na uczestnictwo dziecka w wędrówkach przez cały rok kalendarzowy.

-Każdy uczestnik wędrówki akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA

ZAPRASZAMY !

Wędrówkę prowadzą:

Krzysztof Kochanowicz i Marek Zięba
WWW: Grupa Rowerowa 3miasto
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Organizator programu:
Gdański Ośrodek Sportu

Zobacz wideo relację z jednej z ostatnich wędrówek:

Przeczytaj także

Opinie (2)

 • wziąć udział (1)

  Rozumiem z opisu, że bezdzietny rodzic też może za darmo?

  • 1 0

  • Tak jak najbardziej,

   Wędrówki skierowane są zarówno do rodzin z dziećmi, jaki osób bez maluchów. To dobre dystanse dla tych wszystkich którzy po prostu lubią spacerować po lesie.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane