• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Piesze wędrówki z rodziną - Aktywuj się w Gdańsku, cz.18

Wraz z Miastem Gdańsk i Gdańskim Ośrodkiem Sportu zapraszamy na cykl bezpłatnych, rodzinnych wędrówek, które odbywać się będą w niedziele wolne od handlu, w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku". Osiemnasta i zarazem przedostatnia tegoroczna wędrówka odbędzie się 17 listopada. Podczas jej marszruty zapoznamy się z leśnymi punktami widokowymi, z których rozciągają się przepiękne panoramy na sąsiedni Sopot. Przy okazji wędrówki zapoznamy się z siecią szlaków spacerowych oraz niezwykłą ścieżką dydaktyczną.

1. Cele zajęć:

-Popularyzacja rekreacji ruchowej, jako jednego z elementów zdrowego trybu życia.
-Promowanie aktywności fizycznej wśród rodzin z dziećmi oraz osób starszych
-Promocja Miasta Gdańska, jako miejsca przyjaznego mieszkańcom
-Aktywizacja mieszkańców Miasta Gdańska.

2. Do kogo skierowana jest trasa:

Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Z naszą trasą powinno poradzić sobie dziecko już w wieku 6 lat. Młodsze szkraby proponujemy zabrać w wózku terenowym, bądź w nosidełku.

Jeśli nie posiadasz własnego nosidełka lub wózka, wypożycz w Itinere
Powołując się na nasze wydarzenia rodzinne, otrzymasz zniżkę !

3. Ciekawostki naszej marszruty:

Nad nadmorskim kurortem górują ciekawe wzniesienia, z których rozpościerają się przepiękne widoki. Na dobry początek udamy się na szczyt Glinnej Góry / 82,4 m n.p.m., skąd na pierwszym planie zobaczymy sopocki stadion lekkoatletyczny oraz dolną część miasta. Następnie udamy się na Łysą Górę / 110 m.n.p.m. Ze szczytu góry rozpościera się z niej widok na stok narciarski i górne partie nadmorskiego kurortu. Ostatnim punktem programu naszej wędrówki będzie taras widokowy na Wzniesieniu Strzeleckim / 79,7 m n.p.m., które góruje nad studenckim kampusem uniwersyteckim. Podczas 7 km trasy planujemy zobaczymy także objętą ochroną Aleję Daglezjową. To jedne z najpotężniejszych drzew w okolicy Trójmiasta. Naszej marszrucie towarzyszyć będą różnorodne szlaki turystyczne oraz spacerowe, które poznamy i pokażemy jak je rozróżniać.

Poznaj z nami ciekawostki krajoznawcze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zabierz dzieci, rodziców, dziadków, sąsiadów, przyjaciół i spędzaj aktywnie czas razem z nami.
Poznaj z nami ciekawostki krajoznawcze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zabierz dzieci, rodziców, dziadków, sąsiadów, przyjaciół i spędzaj aktywnie czas razem z nami. mat. Gdański Ośrodek Sportu


4. Dystans do pokonania: max.7 km

5. Prędkość marszu: dopasowana do dzieci

6. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki:

Sopot Świemirowo, ul. Mikołaja Reja, altana przy zbiorniku retencyjnym

>>> Nieopodal miejsca zbiórki znajduje się spory parking

- Zbiórka o godz.9:45 (sprawdzenie obecności / podpisy na liście)
- 10:00 - przywitanie uczestników, idea wędrówek rodzinnych i wyjście w trasę
- 13:00 - przewidywalny powrót i zakończenie wędrówki

7. Koniecznie zabierz ze sobą:

Na czas wędrówki warto zabrać ze sobą suchy prowiant i coś do picia, najlepiej w termosie, gdyż trasa wiedzie z dala od cywilizacji.

8. Rodzaj nawierzchni, jakie buty?

Nawierzchnia będzie urozmaicona. Przeważać będą szerokie drogi leśne, jednak nie zabraknie także wąskich i krętych ścieżek. Dla komfortowej wędrówki rekomendujemy buty trekkingowe za kostkę, o twardej podeszwie z protektorem. Osobom o słabszej koordynacji ruchowej zalecamy wsparcie się kijami nordic-walking, bądź trekkingowymi.

Dla uwiecznienia pięknych widoków warto wziąć aparat fotograficzny, kamerę.

Upominki dla każdego uczestnika wędrówki od GR3miasto
Upominki dla każdego uczestnika wędrówki od GR3miasto


9. Zgłoszenia i warunki udziału:

Uwaga: organizator nie prowadzi wcześniejszych zapisów internetowych

-Każdy pełnoletni uczestnik wędrówki będzie zobowiązany wpisać się na listę obecności.
(którą organizator dostarczy w dniu wędrówki na miejsce zbiórki)

Rodzice dzieci:

W przypadku osób poniżej 18 roku życia, rodzic lub opiekun prawny jest zobowiązany do przedłożenia podpisanego oświadczenia, zgodnie z regulaminem. W celu usprawnienia zapisów dzieci prosimy o samodzielne wydrukowanie i uzupełnienie dokumentu, czyli 7 i 8 strony regulaminu. W punkcie 2 należy wpisać: "Piesze wędrówki z rodziną w roku 2019". Jednorazowe uzupełnienie dokumentu pozwala na uczestnictwo dziecka w wędrówkach przez cały rok kalendarzowy.

-Każdy uczestnik wędrówki akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA

ZAPRASZAMY !

Wędrówkę prowadzą:

Krzysztof Kochanowicz i Marek Szypulski GR3miasto
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Organizator programu:
Gdański Ośrodek Sportu

Zobacz wideo relację z jednej z ostatnich wędrówek:

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl