• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Piesze wędrówki z rodziną, edycja 1/2023

Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu i Grupa Rekreacyjna 3miasto zaprasza na inauguracyjną rodzinną wędrówkę w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku". W tym roku w ramach programu aktywności ruchowych dla rodzin z dziećmi zaplanowaliśmy wspólnie dziesięć wycieczek: pięć pieszych i pięć rowerowych, które realizować będziemy na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i najbliższych okolic. Aktywny wypoczynek z przewodnikiem w terenie to wspaniała okazja, aby poznać ciekawostki przyrodnicze i historyczne leśnych zakamarków Trójmiasta. Wycieczki są bezpłatne. Pierwsza edycja odbędzie się w niedzielę, 19 marca 2023 r.

Lasy w obrębie trójmiejskiej aglomeracji zapewne wszystkim są znane. Dlatego też wybierzemy ich najmniej oblegane okolice. Podczas najbliższej marszruty zapoznamy się z południowo-zachodnią częścią Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Kryje się w nich sporo jezior, mokradeł i torfowisk: jedne są pod ścisłą ochroną, inne zdatne do kąpieli. Na zakończenie wycieczki chętni będą mogli skorzystać z morsowania i sauny. Nieopodal brzegu jeziora zaplanowaliśmy też piknik z ogniskiem.

Zobacz wideo relacje z naszych wędrówek rodzinnych

>>> Przez Wydmy Lubiatowskie, na poszukiwanie Mikołaja
>>> Jesienią przez malownicze Lasy Mirachowskie
>>> Na poszukiwanie neolitycznej kopalni bursztynu
>>> Rezerwat Przyrody Ptasi Raj, Wyspy Sobieszewskiej
>>> Wśród jezior i potoków górnego tarasu Gdańska

Zobacz inne wideo relacje, na naszym kanale Youtube

Poznaj ciekawostki krajoznawcze i przyrodnicze zakamarków Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zabierz dzieci, rodziców, dziadków, przyjaciół, sąsiadów i spędzaj aktywnie czas razem z nami.
Poznaj ciekawostki krajoznawcze i przyrodnicze zakamarków Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zabierz dzieci, rodziców, dziadków, przyjaciół, sąsiadów i spędzaj aktywnie czas razem z nami. fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto


1. Do kogo skierowana jest trasa:

Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Z naszą trasą powinno poradzić sobie dziecko już w wieku 6 lat. Młodsze szkraby proponujemy zabrać  w nosidełku. Jeśli nie posiadasz własnego wypożycz w Itinere 
Powołując się na nasze wydarzenia, otrzymasz zniżkę 50% (przy wypożyczeniu na weekend)

Z uwagi na dość urozmaicony teren i możliwość wystąpienia po drodze nierówności, korzeni oraz piachu odradzamy zabrania ze sobą wszelkich rowerków biegowych, hulajnóg oraz wózków.

2. Dystans do pokonania: max. 8,5 km

    Poziom wędrówki: poczatkujący
    Prędkość marszu: dopasowana do dzieci

3. Ognisko na zakończenie wędrówki:

Na koniec wspólnej przygody rozpalimy ognisko w miejscu do tego przeznaczonym. Organizator zapewnia do tego celu podpałkę, drewno, metalowe widełki do pieczenia kiełbasek i innych przysmaków, worki na śmieci i dobrą zabawę.
Uczestnicy organizują we własnym zakresie: zakąski, kiełbaski, napoje itp.

4. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki, program:

Parking leśny nad Jeziorem Borowo (zjazd w Nowym Dworze Wejherowskim)
>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki
>>> ustaw ją jako miejsce docelowe i jedź wg wskazówek mapy Google
Uwaga: poza sezonem turystycznym parking jest bezpłatny

- Zbiórka o godz.9:50 (sprawdzenie obecności / podpisy na liście)
- 10:00 - przywitanie uczestników, idea wędrówek rodzinnych i wyjście w trasę
- 13:30 - przewidywalny powrót i zakończenie wędrówki.

Dla rodzin z dziećmi mamy mnóstwo atrakcji: oprócz wędrówek w tym sezonie zorganizujemy także wycieczki rowerowe i spływy kajakowe. Dołącz do nas i baw się na całego !
Dla rodzin z dziećmi mamy mnóstwo atrakcji: oprócz wędrówek w tym sezonie zorganizujemy także wycieczki rowerowe i spływy kajakowe. Dołącz do nas i baw się na całego ! fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto


5. Rodzaj nawierzchni, jakie buty?

Nawierzchnia będzie urozmaicona. Przeważać będą szerokie drogi leśne, jednak nie zabraknie także wąskich i krętych ścieżek. Dla komfortowej wędrówki rekomendujemy buty trekkingowe o twardej podeszwie z protektorem. Osobom o słabszej koordynacji ruchowej zalecamy wsparcie się kijami nordic-walking, bądź trekkingowymi (organizator może je także wypożyczyć)

6. Zgłoszenia i warunki udziału:

Uwaga: organizator nie prowadzi wcześniejszych zapisów internetowych
-Każdy pełnoletni uczestnik wędrówki będzie zobowiązany wpisać się na listę obecności.
(którą organizator dostarczy w dniu wędrówki na miejsce zbiórki)

Każdy uczestnik wędrówki akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA

Na koniec wspólnej przygody rozpalimy ognisko i trochę pobiesiadujemy. Organizator zapewnia do tego celu drewno, podpałkę, metalowe kije do pieczenia kiełbasek i innych przysmaków. Uczestnicy organizują we własnym zakresie: zakąski, kiełbaski, napoje itp.
Na koniec wspólnej przygody rozpalimy ognisko i trochę pobiesiadujemy. Organizator zapewnia do tego celu drewno, podpałkę, metalowe kije do pieczenia kiełbasek i innych przysmaków. Uczestnicy organizują we własnym zakresie: zakąski, kiełbaski, napoje itp. fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto


ZAPRASZAMY !

Kierownik wędrówki

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rekreacyjna 3miasto
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Organizator programu:
Gdański Ośrodek Sportu

Zapraszamy także na inne nasze aktywności:
>>> Zobacz nasz bieżący kalendarz wydarzeń

Niektóre imprezy kierowane są tylko i wyłącznie do naszych sympatyków.
Jeśli chciałbyś do nich dołączyć i otrzymywać drogą mailową wszystkie
nowinki z naszymi planami oraz wydarzeniami, których nie ma w ogólno-
dostępnym kalendarzu, zachęcamy do wyrażenia zgody na otrzymywanie
newslettera. Prośbę należy wysłać na adres: gr3miasto@gmail.com

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl