wiadomości

Piłka nożna samorządowa

Najnowszy artukuł na ten temat

Oldboje i Górny Sopot z kompletem zwycięstw

Nauczyciele z żeglarzami próbują powstrzymać Urząd Marszałkowski (w żółto-czarnych strojach). Przy piłce Jan Stróżyk i kapitan samorządowców Rafał Klawikowski.
Nauczyciele z żeglarzami próbują powstrzymać Urząd Marszałkowski (w żółto-czarnych strojach). Przy piłce Jan Stróżyk i kapitan samorządowców Rafał Klawikowski. fot. Kazimierz Kobiak / PMEDIA
Reprezentacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego wygrała Turniej Noworoczny. Podopieczni marszałka Mieczysława Struka w decydującym pojedynku pokonali PTK Centertel 5:1. Wykorzystując potknięcie "pomarańczowych" na drugim miejscu uplasowała się ekipa Marynarki Wojennej RP, a na trzeciej pozycji konfrontację zakończyła drużyna PTK Centertel. Tuż za podium znaleźli się Naczyciele, wspierani żeglarzami. Zawody organizowane w ramach Sopockiej Ligi Halowej odbyły się na parkiecie hali sportowej III LO im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Patronat sprawował portal Trojmiasto.pl.

Autorem pierwszego gola w nowym roku okazał się Piotr Bejrowski z Urzędu Marszałkowskiego, a jego ekipa po niezwykle zaciętym i emocjonującym pojedynku pokonała kadrę "35+" Marynarki Wojennej RP (1:0). Natomiast po imponującym zwycięstwie nad Nauczycielami (7:0), to właśnie piłkarze PTK Centertel ustawili się w roli faworyta zawodów. Postawę "pomarańczowych" zweryfikowało jednak kolejne starcie. Gracze z Michałem Szekalskim na czele, prowadząc 2:0 z marynarzami w ostatnich czterech minutach oddali pole walki wojskowym. Mimo pressingu, wicemistrzowie Polski służb mundurowych z 2008 roku zdołali tylko zremisować (2:2).

Decydujące rozstrzygnięcia przyniosły dopiero ostatnie spotkania. W przedostatniej potyczce Nauczyciele z Piotrem Kaszyńskim i Romanem Budzińskim na czele zmierzyli się z Marynarką Wojenną. O ile wuefmeni i żeglarze prowadzeni przez Grzegorza Czyczela bronili już tylko honoru, to podopieczni Roberta Wereszko zachowywali jeszcze szansę na drugie miejsce. - Musieliśmy powalczyć o korzystniejszy bilans bramkowy - mówił kapitan marynarzy.

Nauczyciele nie zamierzali odpuszczać, zdobywając swoje pierwsze dwie bramki (Dominik Glogier, Grzegorz Czyczel) w turnieju. Wynik 8:2 mocno skomplikował starania wojskowych o srebrne medale, bowiem Centertel do ostatniego pojedynku podchodził z 7-bramkową przewagą. Ostatecznie Marynarka Wojenna pokonała sportowców 9:2.

O końcowym układzie w tabeli decydował ostatni mecz, w którym Urząd Marszałkowski zmierzył się z PTK Centertel. Urzędnicy nie pozostawili żadnych szans rywalom w pomarańczowych trykotach, pokonując podopiecznych Tadeusza Wardina 5:1.

Pewnym ogniwem w zespole był golkiper samorządowców Andrzej Kowalczys, który w całym turnieju tylko raz wyjmował piłkę z siatki. Z kolei w ataku dominowali Rafał Klawikowski i Piotr Bejrowski, zmuszając obrońców rywali do grania na najwyższych obrotach. Z kolei lewym skrzydłem groźne akcje wyprowadzał radny Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz były wiceprezydent Gdańska Sylwester Pruś. Tym samym ubiegłoroczni mistrzowie Polski samorządowców sięgnęli po Puchar Sopotu w X edycji Turnieju Noworocznego.

Wyniki spotkań:
Marynarka Wojenna - Urząd Marszałkowski 0:1
Nauczyciele - PTK Centertel 0:7
Nauczyciele - Urząd Marszałkowski 0:3
PTK Centertel - Marynarka Wojenna 2:2
Nauczyciele - Marynarka Wojenna 2:9
Urząd Marszałkowski - PTK Centertel 5:1

Zwycięzcy Halowego Turnieju Noworocznego 2011 - reprezentacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w składzie: Andrzej Kowalczys (bramkarz), Dawid Bloch, Przemysław Brozdowski, Jan Szymański, Rafał Klajnert, Sylwester Pruś, Sławomir Lewandowski, Rafał Klawikowski (kapitan) i Piotr Bejrowski.

Turniej Noworoczny w ramach rozgrywek Sopockiej Ligi Halowej im. Pawła Orlińskiego odbył się na parkiecie hali sportowej III LO im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Zawodom patronował marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Sopotu Jacek Karnowski, poseł na Sejm Paweł Orłowski, pełnomocnik marszałka województwa pomorskiego Andrzej Kowalczys, pełnomocnik prezydenta Sopotu ds. uzależnień Małgorzata Pobłocka. Organizatorem jubileuszowej edycji zmagań jest Instytut Informacji Publicznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Trivium, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sopocie oraz Urzędem Miasta Sopotu.

Opinie (6)

 • ITI patataj

  • 0 0

 • Kogo to obchodzi (1)

  I co z tego słonko widziało ?

  • 2 4

  • Nie czytaj

   Obejrzyj M jak Miłość

   • 4 1

 • brawo urzędnicy!

  widać, że nie tylko z biurkiem są za pan brat... więcej podobnych zabaw i imprez!

  • 2 0

 • Staruszkowie wymiatają!

  Urząd Marszałkowski dobrze zaczął (Piotr Bejrowski) i dobrze skończył (I miejsce). Pieknie zapowiada się rok. Bo, podobno, jak się zacznie rok, taki i będzie.

  • 5 0

 • dobrze

  dobrze, że nie tylko dzieci mają gdzie pograć... a tak same rozgrywki/turnieje dla dzieci, czy skok odrazu do biznes ligi

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl