wiadomości

Piłkarskie Euronadzieje grały w Trójmieście

artykuł czytelnika
Podczas zmagań młodych piłkarzy nie brakowało emocji.
Podczas zmagań młodych piłkarzy nie brakowało emocji. mat. prasowe

Międzynarodowy turniej "Euronadzieje 2010" w Sopocie zgromadził 300 zawodników z Polski, Białorusi oraz Łotwy. Piłkarze z Pomorza byli w czołówce, a turniej okazał się wielkim sukcesem i był pełen emocji.Euforia po zwycięstwie.
Euforia po zwycięstwie. mat. prasowe
Do rywalizacji o puchary i medale tłoczone specjalnie na turniej "Euronadzieje", przystąpiło 20. zespołów podzielonych na cztery grupy eliminacyjne. Zmaganiom młodych nadziei futbolu towarzyszyły niesamowite emocje, nie tylko sportowe, które udzieliły się zarówno piłkarzom, jak również licznej publiczności obecnej w hali 100-lecia Sopotu.

"Euronadzieje 2010" okazały się wielkim wydarzeniem w skali naszego regionu. Poziom sportowy może nie do końca spełnił oczekiwania organizatorów, gdyż zabrakło wcześniej awizowanych, europejskich potentatów (nie dojechały zapowiadane Ajax Amsterdam, Besiktas Stambuł oraz Anderlecht Bruksela). Jednak rangę wydarzenia podniósł szczytny cel, jakim było upamiętnienie osoby tragicznie zmarłego Macieja Płażyńskiego - przyjaciela młodzieżowej piłki - oraz wspólny patronat honorowy prezydentów trójmiejskiej aglomeracji. To właśnie wsparcie trzech prezydentów: Jacka Karnowskiego, Pawła Adamowicza oraz Wojciecha Szczurka pozwoliło na zorganizowanie tak okazałej imprezy. Wyjątkowa w skali naszego regionu okazała się również współpraca przy organizacji turnieju dwóch klubów z Gdańska i Gdyni, które są w cieniu lokalnych potentatów Lechii i Arki. Ponad podziałami KS Olivia oraz SKS Bałtyk potrafiły zorganizować, jak się później okazało, jeden z najlepszych turniejów w Polsce.

Do Sopotu przyjechały prawie wszystkie najlepsze krajowe zespoły w roczniku 2001 oraz Neman Grodno i Baltic Football School Liepaja. Przez trzy dni w hali 100-lecia w Sopocie rozegrano 110. spotkań, w których nie zabrakło pięknych bramek, wielkich emocji, determinacji, zaangażowania młodych nadziei futbolu w swoją ulubioną pasję. Po tej morderczej dawce meczowej, wyłoniono pary półfinałowe, w których Sandecja Nowy Sącz nie dała żadnych szans Arce Gdynia, wygrywając 3:0, a Lechia Gdańsk pewnie zwyciężyła Inter Campus Jadwigę Kraków 2:0 (klub filialny Interu Mediolan). O miejscach medalowych decydowały wyłącznie rzuty karne. Brązowe medale przypadły drużynie z Gdyni, natomiast złote krążki oraz przepiękny puchar pojechał w polskie góry. Spotkanie finałowe w regulaminowym czasie zakończyło się wynikiem remisowym (1:1), jednak serię rzutów karnych wygrali sądecczanie i to oni ostatecznie mogli czuć się bohaterami turnieju oraz wielkimi nadziejami europejskiej piłki. Gospodarze imprezy nie odegrali większej roli w turnieju. Bałtyk zajął ostatecznie 14. miejsce, natomiast KS Olivia zamknęła stawkę uczestników.

Wyjątkowa była uroczystość rozpoczęcia turnieju. Otwarcie miało oprawę godną największych imprez mistrzowskich. Połączenie gry świateł, efektów pirotechnicznych z pokazem freestyle w wykonaniu duetu mistrzów Europy - Łukasz Chwieduk & Kamil Drzewucki oraz występem tanecznym czołowej, europejskiej grupy breakdance "United Breakers" stworzyło niesamowite show. To był poziom europejski i wywołał uzasadniony aplauz młodych piłkarzy oraz publiczności. Świadkami niecodziennego otwarcia imprezy były osobistości znane publicznie m.in. prof. Edmund Wittbrodt - senator RP, Paweł Orłowski - poseł na Sejm RP oraz konsul generalny Republiki Białoruś w Gdańsku - Rusłan Jeslin.

Turniej nie odbyłby się bez wsparcia trójmiejskich firm tj.: Polnord, Torus, Galeria Bałtycka, S&A, Trefl, Aqua Park Sopot, Piekarnie-Andrzej Szydłowski, Exclusive Sport, PKS Gdańsk oraz miast Sopotu, Gdańska, Gdyni, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (5) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl