• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Piłkarskie mistrzostwa gimnazjów z mundialem w tle

mad
11 czerwca 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 
Na plaży w Gdyni zmagania najlepszych drużyn gimnazjalnych będzie mogło obejrzeć z trybun aż 1200 osób. Na plaży w Gdyni zmagania najlepszych drużyn gimnazjalnych będzie mogło obejrzeć z trybun aż 1200 osób.

Finał 16. edycji turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup będzie prawdziwym festiwalem sportu i futbolu, podczas którego będzie można m.in. obejrzeć transmisję z ceremonii i meczu otwarcia Mistrzostw Świata FIFA 2014, spotkać się z ambasadorem projektu Robertem Lewandowskim, ciekawie spędzić czas w Strefie Aktywnego Życia i dowiedzieć się, które drużyny gimnazjalne są najlepsze w Polsce. Wśród finalistów zobaczymy dwie drużyny z Gdynia: chłopców z Gimnazjum nr 2 oraz dziewcząt z Pierwszego Gimnazjum Społecznego.Dwa gdyńskie zespoły okazały się najlepsze w eliminacjach, które odbyły się w miniony weekend. Na boisku bocznym Stadionu Miejskiego spotkały się najlepsze spośród 232 drużyn zgłoszonych do udziału w turnieju w województwie pomorskim. Po wielu ciekawych meczach najlepsi okazali się chłopcy z Gimnazjum Nr 2 w Gdyni, którzy w finale pokonali 3:0 kolegów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gdańskim. Skład zwycięzców: Hiszpański, Waldach, Zawadzki, Ambrosiewicz, Tokarew, Nowosad, Nowicki, Gębiś, Czaja, Brodzik.

Emocji nie zabrakło też w rywalizacji dziewcząt. Mistrzowski tytuł wywalczyły piłkarki z Pierwszego Społecznego Gimnazjum w Gdyni, które w bardzo wyrównanym finale pokonały 3:2 reprezentantki Gimnazjum Publicznego w Luzinie. Skład najlepszej drużyny: Krygier, Kamińska, Zawadzka, Wierzbicka, Siemińska, Penkowska, Słowińska, Kopecka, Rabiega, Kopecka.

Robert Lewandowski odwiedził Trójmiasto w ramach turnieju Coca-Cola.

Tegoroczny finał Coca-Cola Cup będzie wyjątkowy z kilku powodów. W roku mistrzostw świata, Coca-Cola - jako oficjalny sponsor mundialu - przenosi do Polski klimat brazylijskiej fiesty i organizuje finałowe mecze na Plaży Miejskiej w Gdyni. Nad samym brzegiem morza powstało boisko z naturalną trawą i trybunami na 1200 osób. Tuż obok boiska znajduje się miasteczko Coca-Cola Cup, w którym przez cztery dni na odwiedzających będzie czekać mnóstwo atrakcji o charakterze sportowym.

W czwartek, od 20 organizatorzy zapraszają na trybuny, z których będzie można oglądać na telebimie ceremonię i mecz otwarcia mistrzostw świata 2014. Przed meczem hymn Coca-Coli przygotowany specjalnie na tegoroczny mundial zaśpiewa na żywo Rafał Brzozowski.

Harmonogram turnieju
czwartek
godz. 20, transmisja ceremonii otwarcia i pierwszego meczu mistrzostw świata, występ Rafała Brzozowskiego
piątek
godz. 15, otwarcie strefy Aktywnego Życia
godz. 18, transmisja meczów mistrzostw świata
sobota
godz. 9, ceremonia otwarcia turnieju finałowego Coca-Cola Cup, spotkanie z Robertem Lewandowskim
godz. 9-21:30 mecze finałowe turnieju
godz. 21:30, ceremonia dekoracji
niedziela
godz. 10-18, atrakcje w strefie Aktywnego Życia


Transmitowane z Brazylii mecze będzie też można oglądać w piątek. Także od piątek, obok boiska na plaży stanie Strefa Aktywnego Życia, w której na wszystkich kibiców czekać będą atrakcje i konkursy o charakterze sportowo-edukacyjnym, bezpłatne konsultacje z ekspertami Polskiego Towarzystwa Dietetyki, a także możliwość gry w piłkarzyki, piłkę plażową, siatko-nogę, piłkarskie kręgle czy boule. Z atrakcji będzie można skorzystać również przez całą sobotę i niedzielę.

Gościem specjalnym finału będzie ambasador Coca-Cola Cup, Robert Lewandowski. Najlepszy polski piłkarz, który jako nastolatek dwukrotnie brał udział w rozgrywkach, w sobotę spotka się z kibicami i będzie dopingował młodych piłkarzy rywalizujących o mistrzowski tytuł Coca-Cola Cup. Na boisku na plaży w Gdyni będzie można zobaczyć najlepsze spośród blisko 4000 drużyn zgłoszonych do udziału w tegorocznym turnieju. Mistrzowie i mistrzynie wszystkich województw walczyć będą o tytuł mistrza Polski oraz o nagrodę główną edycji 2014 - wyjazd na obóz piłkarski do Rzymu, gdzie będą mogli trenować pod okiem szkoleniowców z Brazylii i skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z całej Europy. Sobotni wieczór zakończy uroczysta ceremonia dekoracji zwycięzców.

Drużyny, które zakwalifikowały się do Wielkiego Finału Coca-Cola Cup 2014:

Dolnośląskie: Gimnazjum nr 38 we Wrocławiu i Gimnazjum nr 1 Boguszów- Gorce
Kujawsko-pomorskie: Gimnazjum nr 57 w Bydgoszczy i Niepubliczne Gimnazjum w Gołkowie
Lubelskie: Gimnazjum nr 16 w Lublinie
Lubuskie: Gimnazjum Sportowe nr 4 w Zielonej Górze i Gimnazjum Sportowe nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim
Łódzkie: Gimnazjum nr 2 w Zgierzu i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łodzi
Małopolskie: Gimnazjum nr 76 z Krakowa i Społeczne Gimnazjum Sportowe z Krakowa
Mazowieckie: Gimnazjum nr 48 w Warszawie
Opolskie: Publiczne Gimnazjum nr 5 w Kluczborku i Gimnazjum nr 2 w Nysie
Podkarpackie: Gimnazjum w Gnojnicy Dolnej i Gimnazjum Sportowe w Rzeszowie
Podlaskie: Publiczne Gimnazjum nr 9 w Białymstoku i Gimnazjum w Nurcu-Stacji
Pomorskie: Gimnazjum nr 2 w Gdyni i Pierwsze Społeczne Gimnazjum w Gdyni
Śląskie: Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Wodzisławiu i Zespół Szkół w Kochanowicach
Świętokrzyskie: Gimnazjum w Łopusznie i Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku- Kamiennej
Warmińsko-mazurskie: Gimnazjum nr 2 w Działdowie i Publiczne Gimnazjum w Burkacie
Wielkopolskie: Gimnazjum nr 3 Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Koninie
Zachodniopomorskie: Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie i Gimnazjum Sportowe nr 1 w Szczecinie
mad

Wydarzenia

Coca-Cola Cup 2014 (3 opinie)

turniej

Opinie (1)

 • Brawo Gdynia !!!!

  Choć Śródmiejska Plaża to nie Copacabana, ale jesteśmy równi a do tego mamy tradycje choćby zeszłoroczne z Meksykiem w tle. Nadal w zdecydowanie większym stopniu deklarują zainteresowanie ochroną zdrowia oraz szeroko rozumianymi aktywnościami rekreacyjnymi. Wśród nowych młodych większe zainteresowanie budzi sport, kultura oraz gdyński rozwój lokalny.

  Będzie świetnie!

  • 8 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Lindy Hop od podstaw | intensywne warsztaty

120 zł
warsztaty, kurs tańca, zajęcia rekreacyjne, trening

Tajemnice Gdańska - Rezydencje gdańskiej elity. Spacer rowerowy

35 zł
wykład / prezentacja, spotkanie, spacer

Harpuś - z mapą do Mikoszewa!

25 zł
bieg, rajd / wędrówka, impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane