• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Piłkarskie nabory w Gdańsku i w Gdyni

ras.
27 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat) 

Arka Gdynia

Piłkarska wiosna na dobre wkracza nie tylko na ligowe boiska. To idealny moment, by zachęcić najmłodszych miłośników futbolu do podjęcia regularnych treningów. W weekend 7-8 marca w sali sportowej SP nr 89 przy ul. Szyprów 3 w Gdańsku, prowadzony będzie nabór do Akademii Młodych Orłów, która oferuje bezpłatne zajęcia dla dzieci z roczników 2005-09. Do Gdyni chłopców z roczników 2005-08 na treningi zaprasza natomiast Stowarzyszenie Inicjatywa Arka.Akademia Młodych Orłów to inicjatywa dająca szanse każdemu dziecku na dodatkowe regularne i bezpłatne trenowanie pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej.

Pierwszy nabór w Gdańsku odbył się w październiku ubiegłego roku i spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Z chętnych wyselekcjonowano trzy grupy po kilkanaście osób. Dzięki współpracy pomiędzy miastem, Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Polskim Związkiem Piłki Nożnej, już w następny weekend 7-8 marca odbędzie się kolejna rekrutacja dla chłopców i dziewcząt z roczników 2005-09.

- W odpowiedzi na szerokie zainteresowanie rodziców chcemy dać szanse dodatkowej grupie dzieci aby mogły rozwijać się poprzez trenowanie piłki nożnej w bardzo przystępnej formie gier i zabaw. Projekt przygotowany jest z myślą zarówno o dzieciach zaczynających przygodę ze sportem jak i tych już trenujących, gdyż nasze zajęcia nie kolidują z trenowaniem w klubach i akademiach - mówi trener Karol Wasielewski, jeden z koordynatorów projektu, w przeszłości piłkarz m.in. Bałtyku Gdynia.

Nabór prowadzony będzie w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 89 przy ul. Szyprów 3. Wspólnie z trenerami Akademii, młodym adeptom piłki nożnej przyglądać się będą między innymi: były reprezentant Polski, a obecnie prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosław Michalski oraz selekcjoner kadry U-21 Marcin Dorna.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące naboru do Akademii Młodych Orłów dostępne są pod adresem email amo@pomorski-zpn.pl oraz pod numerem telefonu 697-038-222.

O stałym naborze w Gdyni przypomina natomiast Stowarzyszenie Inicjatywa Arka. Na treningi klub zaprasza chłopców urodzonych w latach 2005-08, którzy jeszcze nie mieli okazji uczestniczyć w zajęciach.

Grupy treningowe w SI Arka mają od dwóch do pięciu zajęć w tygodniu, a do tego dochodzi udział w zawodach i turniejach. Miesięczne składki w grupach naborowych wynoszą 100 zł (70 zł w grupach zasadniczych). Dzieci trenujące w SI Arka objęte są nie tylko opieką trenerów, ale i specjalistów z Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej przy ul. Olimpijskiej.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SZKOLENIU W SI ARKA

Program piłkarskiej edukacji jest realizowany w halach sportowych do dnia 15 marca każdego roku, a następnie na boiskach trawiastych, zlokalizowanych na terenie Gdyni (ul. Olimpijska, Nauczycielska, Wejherowska, Uczniowska).

Kontakt z trenerami SI Arka:
Łukasz Godlewski, tel. 510 081 607 roczniki 2005 i 2006 (grupa "Śledziki")
Bartosz Bławat, tel. 503 617 371 rocznik 2007 (grupa "Dorszyki")
Tomasz Janiak, tel. 508 356 594, rocznik 2008 (grupa "Szprotki")

ras.

Kluby sportowe

Opinie (6) 5 zablokowanych

 • Zanim zainteresujecie dziecko piłką... (4)

  Głęboko zastanówcie się drodzy rodzice. Kiedyś tak zrobiłem - zawiozłem syna na trening i teraz bardzo żałuję. Gdybym wtedy pokierował syna w stronę sportów indywidualnych na pewno mógłby coś osiągnąć. Miejcie kochani rodzice świadomość, że waszymi dziećmi zajmą się półanalfabeci, cwaniaczki i zwykłe prostaczki. Jedyne o co chodzi w tych szkółkach, akademiach, klubach piłkarskich to kasa. Kasa i tylko kasa. Nie skazujcie własnych dzieci na obcowanie z ludźmi, którzy wszystkie swoje poglądy wyrażają za pomocą słowa "k...a".

  • 24 18

  • tez polecam ukierunkowanie dziecka na inne dyscypliny

   a jeśli na zespołowe to na te dla ludzi z wyższym ilorazem inteligencji niż kopana (np. siatkówka, koszykówka)
   Wiem, ze może być problem bo presja otoczenia na dzieciaka ma większe znaczenie niż na dorosłego. Najlepiej jak sobie z kolegami pokopie piłkę ale trenować będzie coś innego

   • 4 10

  • aha

   A co to ma za znaczenie kopana,rzucana,odbijana czy pchana?
   Indywidualnie czy zespołowo?
   Dzieci trzeba posyłać na ruch bo za chwilę będziemy dźwigi ze stoczni wołać,aby je do szkoły transportowały.

   A co do płatności to sorry.najlepiej,aby instruktorzy pracowali za darmo?
   (pisze ogólnie bez żadnych podjazdów pod konkretne dyscypliny)
   Tak się nie da.Jeżeli chcesz mieć jakość dla swojego dziecka to trzeba zapłacić,a druga sprawa to faktycznie mogliby wprowadzić jakieś standardy dotyczące ile można i za jaką jakość wziąć maksymalnie skłądkę np.: jeżeli jeden trener prowadzi zajęcia z 10 osobami to jakaś suma,z 20 to mniejsza itp...lub też za 45 minut maksymalnie tyle za indywidualny,za 1,5 godziny tyle....

   Czasami jak się słyszy o tym jakie pieniądze są brane i za co to włos się na głowie jeży

   • 8 0

  • Całkowita racja

   Całkowicie się z tym zgadzam!

   • 2 0

  • Więcej chęci!

   Kto zapisuje dziecko do jakiejkolwiek szkółki bez rozeznania się wcześniej??? Przecież w dobrej szkółce pozwolą najpierw wypróbować,obejrzeć,pogadać z rodzicami...Przynajmniej tak jest tam gdzie trenuje mój syn. Mamy Akademię gdzie jest fajna zabawa, dobrzy trenerzy i absolutny brak presji na wyniki. A to zaczyna procentować umiejętnościami.Pozdrawiam APG

   • 2 1

 • Tylko sport zespołowy

  Uczy współdziałania w grupie, przyjaźni, braterstwa i życia. Czy to jest piłka nożna, rugby czy siatkówka. Sam trenowałem 20 lat i daje sobie dzięki temu radę w życiu choć nie zarabiałem tak jak piłkarze.

  • 5 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Popołudniowa wycieczka rowerowa po pracy, nad Jezioro Marchowo

30-50 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Gdańsk z kajaka z przewodnikiem: przybij piątkę Sołdkowi

75-95 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, regaty

Co w miejskiej trawie piszczy?

warsztaty, spacer

Forum

Najczęściej czytane