wiadomości

stat

Spróbuj treningu pod prądem

Wybrzeże Gdańsk

Trening EMS odbywa się w specjalnej kamizelce, która stymuluje mięśnie za pomocą impulsów elektrycznych.
Trening EMS odbywa się w specjalnej kamizelce, która stymuluje mięśnie za pomocą impulsów elektrycznych. mat. prasowe

30' Personal Training Studio to nowy klub fitness w Gdańsku założony przez Dawida Nilssona i Damiana Wleklaka. Szczypiorniści oprócz klasycznych zajęć i kompleksowej pracy z klientami, postawili na treningi metodą EMS polegającej na stymulacji mięśni impulsami prądu poprzez specjalną kamizelkę. - 30 minut takiego treningu może być równie albo nawet bardziej efektywne niż 1,5-godzinne zajęcia - zachwala Nilsson, który sam przygotowywał się w ten sposób do sezonu po wyleczeniu kontuzji.Dawid Nilsson to najbardziej doświadczony szczypiornista I-ligowego Wybrzeża Gdańsk. 38-latek swoją bogatą karierę zaczynał w GKS Wybrzeże, z którym świętował tytuł mistrza Polski. Kolejną dekadę spędził w klubach z Szwecji, Hiszpanii, Danii i Francji by w 2012 roku wrócić nad polskie morze i pomóc w odbudowie gdańskiej piłki ręcznej.

Od powrotu do rodzinnej Polski urodzony w Sławnie sportowiec zaczął również realizować się jako trener personalny. Od początku kariery wykazywał zresztą zainteresowanie pracą nad własnym ciałem zdecydowanie większe niż wymagały tego treningi w klubach.

- Od najmłodszych lat przejawiałem zainteresowanie pracą nad kształtowaniem sylwetki. Pamiętam jak dostałem od ojca książkę "ABC młodego siłacza". Od tego się zaczęło. To była druga pasja obok piłki ręcznej. Dużą uwagę przywiązywałem do tego by być dobrze przygotowanym atletycznie. Sporo dowiedziałem się po konsultacjach z lekarzami i wykorzystywałem to. Pozwoliło mi to przez całą karierę unikać poważnych kontuzji - wspomina Dawid.
PRZECZYTAJ O PATRYKU ABRAMIE, INNYM SZCZYPIORNIŚCIE WYBRZEŻA, KTÓRY REALIZUJE SIĘ JAKO TRENER PERSONALNY

- W domu miałem własny atlas, a dodatkowo chodziłem na klubową siłownię. Trener Daniel Waszkiewicz prosił mnie wówczas żebym trochę odpuścił i... zacząłem chodzić na siłownię przy ul. 3 maja, by trenować z chłopakami z sekcji judo - dodaje.
Nilsson już po powrocie do Gdańska wspomagał sztab szkoleniowy Wybrzeża w przygotowaniu fizycznym zespołu, zarówno w I lidze jak i Superlidze. W wolnym czasie przyjmował klientów na personalne treningi w jednym z trójmiejskich klubów fitness.

W końcu wspólnie z trenerem gdańskiej drużyny i byłym reprezentantem Polski Damianem Wleklakiem postanowił otworzyć coś własnego. Efektem tych planów jest otwarte niedawno 30' Personal Training Studio przy Al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska.

Zobacz trening EMS w wykonaniu Mariusza Jurkiewicza i Damiana Wleklaka.

W klubie można skorzystać ze współpracy z trenerami personalnymi, fizjoterapeutą, osteopatą, dietetykiem a nawet hirudoterapeutą (leczenie z wykorzystaniem niektórych gatunków pijawek). Tym co wyróżnia jednak 30' Personal Training Studio są zajęcia z wykorzystaniem technologii EMS. To stosowana od lat w fizjoterapii elektrostymulacja mięśni, która dzięki nowoczesnej technologii znalazła z powodzeniem zastosowanie w sporcie i medycynie estetycznej. EMS polega na stymulacji impulsami prądu stałego i zmiennego o różnej częstotliwości mięśni szkieletowych.

W praktyce polega to na tym, że podczas treningu na odzież termoaktywną zakłada się specjalną kamizelkę podłączoną do urządzenia (studio korzysta ze sprzętu niemieckiej firmy miha bodytec). Impulsy elektryczne działają na mięśnie bezpośrednio, nie obciążając przy tym stawów. Podczas jednego treningu stymulowanych jest aż dziewięć mięśni. To sprawia, że trening EMS jest dużo bardziej efektywny niż tradycyjny trening siłowy.

- Trening EMS oddziałuje przede wszystkim na mięśnie głębokie, stabilizujące i pomagające nam utrzymać prawidłową postawę ciała. Poza tym wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, ukrwienie i kondycję. Jest wyjątkowo efektywny i pozwala oszczędzić czas. Paleta treningowa ma w tym wypadku bardzo szeroki zakres od rehabilitacji przez ćwiczenia cardio po trening siłowy. Możemy regulować intensywność, a to sprawia, że 30-minutowa sesja będzie tak samo albo nawet bardziej owocna niż 1,5-godzinny trening. To ma znaczenie, bo sam widziałem jak zapracowani klienci musieli "gimnastykować" się układając harmonogram dnia, by znaleźć czas na klasyczny trening - zachwala Nilsson.
Dawid Nilsson (z lewej) trening EMS przetestował w trakcie przygotowań do sezonu. Szczypiornista zamierza promować tą technologię w Trójmieście.
Dawid Nilsson (z lewej) trening EMS przetestował w trakcie przygotowań do sezonu. Szczypiornista zamierza promować tą technologię w Trójmieście. mat. prasowe
Jak zdradził nam szczypiornista, z metody EMS korzystają m. in. piłkarze Realu Madryt czy profesjonalni zawodnicy MMA. On sam jest jednak najlepszym dowodem na skuteczność tej formy treningu.

- Od pewnego czasu zmagałem się z urazem kolana, które musiałem regularnie ostrzykiwać. Mój powrót na parkiet w tym sezonie wisiał na włosku. Przygotowywałem się właśnie na tych maszynach. Efekt był znakomity, bo gdy wróciłem na zajęcia z zespołem, czułem się bardzo dobrze. Nie straciłem nic na sile, dynamice i kondycji, a przecież przez uraz nawet ze zwykłego biegania byłem wyłączony na dwa miesiące. Przetestowałem EMS na sobie w treningu fitness, cardio jak i z ciężarami. Razem z Damianem Wleklakiem uznaliśmy, że to jest to czego szukamy, jeśli chcemy pomagać ludziom kompleksowo - mówi Dawid.
W 30' Personal Training Studio gościli już tacy cenieni sportowcy jak: Izabela Bełcik, Piotr Gacek, Monika Stachowska, Karolina Siódmiak, Marcin Wichary, Patryk Chojnowski czy Mariusz Jurkiewicz, którzy bardzo chwalili sobie trening EMS.

Studio jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6-22. Jednorazowy wstęp na trening metodą EMS to koszt 139 zł, ale istnieje możliwość zakupu karnetów. Ponadto aktualna promocja pozwala na dwa pierwsze wejścia w cenie 99 zł. Cennik dostępny jest tutaj. Rezerwacje i kontakt pod adresem 30pts.rezerwacja@gmail.com i tel. 669-861-183.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (17)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.