wiadomości

Plac zabaw dla dorosłych powstanie w parku Reagana

Na klasycznych placach zabaw dorośli pełnią jedynie rolę opiekunów. W parku Reagana powstanie jednak przestrzeń, w której sami będą mogli zrelaksować się na huśtawkach, hamakach czy trampolinach.
Na klasycznych placach zabaw dorośli pełnią jedynie rolę opiekunów. W parku Reagana powstanie jednak przestrzeń, w której sami będą mogli zrelaksować się na huśtawkach, hamakach czy trampolinach. mat. prasowe gdansk.pl

Pierwszy w Gdańsku plac zabaw dla dorosłych powstanie w parku Reagana i nosić będzie nazwę Karuzelin. Na pomysł jego utworzenia wpadł jeden z mieszkańców, który zgłosił projekt do Budżetu Obywatelskiego. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na jego budowę.Co sądzisz o pomyśle parku zabaw dla dorosłych?

to świetny pomysł, brakowało takiego miejsca 81%
mam mieszane uczucia, ale na pewno sprawdzę to miejsce 11%
nie przemawia do mnie 8%
zakończona Łącznie głosów: 3406
W Gdańsku nie wybudowano dotychczas takiego miejsca, ale sytuacja zmieni się w tym roku. W centralnej części parku Reagana jesienią powstanie plac zabaw dla dorosłych.

Celem projektu oszacowanego na 350 tys. zł jest stworzenie miejsca dla osób dorosłych do aktywnego spędzania czasu na powietrzu jako alternatywa dla siłowni, parku czy telewizora.

Na miejscu przewiduje się solidne, dużych rozmiarów: trampoliny, huśtawki, bujaki, liny, , hamaki i wygodne siedziska - przystosowane do rozmiarów i wagi dorosłych. Nie zapomniano również o stojakach na rowery i ławkach.

"Projekt ten nikogo nie wyklucza, ma to być miejsce wypoczynku dla dużych i małych, miejsce integracji międzypokoleniowej. Potrzeba wspólnej z innymi zabawy jest wśród dorosłych duża. Mieszkańcy Gdańska będą mieli możliwość relaksu, odreagowania stresu, przeżycia odrobiny dziecięcego szaleństwa. Ma to być przyjazne i bezpieczne miejsce do zabawy, rekreacji i odpoczynku dla dzieci, rodziców i dziadków" - czytamy w opisie projektu.

Plac zabaw dla dorosłych będzie mieścił się w centralnym punkcie parku Reagana.
Plac zabaw dla dorosłych będzie mieścił się w centralnym punkcie parku Reagana. mat. DRMG
Prace potrwają cztery miesiące od daty podpisania umowy. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, w którym przegłosowano także trzy inne zadania na terenie parku Reagana.

Jednym z nich jest budowa pięciu huśtawek na istniejącym placu zabaw w parku. Park Reagana zyska również nowe oświetlenie. Wzdłuż ścieżek zamontowanych zostanie 49 LED-owych lamp, które znacznie zwiększą poziom bezpieczeństwa.

Ponadto przegłosowano projekt przewidujący remont chodnika i budowę trzech dróg rowerowych do połączenia z parkiem Reagana. Nowe fragmenty ścieżek mają powstać w cztery miesiące na ul. Jagiellońskiej, ul. Obrońców Wybrzeża i ul. Kołobrzeskiej.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska koordynuje 45 wniosków z Budżetu Obywatelskiego 2019, które przekładają się na realizację 72 zadań. Cykl realizacji projektowych przewidziany jest na dwa lata.

Właśnie trwa nowa edycja BO w Gdańsku, do której zgłoszono rekordową liczbę projektów. Głosowanie na najlepsze z nich odbędzie się jesienią.

Opinie (171) 8 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl