wiadomości

stat

Kiedy pływalnie są ogólnodostępne? Ile zapłacimy za bilet i karnet?

W Trójmieście jest wiele pływalni, z których w trakcie dni roboczych ciężko o dostępność w porannych godzinach.
W Trójmieście jest wiele pływalni, z których w trakcie dni roboczych ciężko o dostępność w porannych godzinach. fot. plywalniegdansk.pl

W trakcie okresu szkolnego dostępność trójmiejskich pływalni jest ograniczona przez zajęcia dla uczniów. Sprawdziliśmy, kiedy te najchętniej odwiedzane stają się ogólnodostępne dla wszystkich, gdyż są rezerwacje czynione przez firmy. Przeczytacie także o cenach jednorazowych wejściówek oraz karnetów.Pływalnie w katalogu Trojmiasto.plCzy zajęcia szkolne utrudniają dostęp pływalni?

Tak, to komplikuje mój harmonogram 46%
Nie przeszkadza mi to, mogę pływać w innych godzinach 20%
Nie, przecież to czas dla uczniów i studentów 34%
zakończona Łącznie głosów: 558
W Gdańsku przyjrzeliśmy się sytuacji na czterech miejskich pływalniach w: Chełmie, Stogach, OsowejOruni. W każdej zajęcia szkolne odbywają się w godzinach 7-16. Potem są wejścia ogólnodostępne, ale też niekiedy ograniczone, gdyż częściowo obiekty bywają zarezerwowane przez firmy zewnętrzne.

W sprzedaży dostępne są karnety. Na Chełmie za 4 wejścia w taryfie normalnej zapłacimy 64 zł, a w ulgowej 48. Do wyboru są również abonamenty kwartalne (12 wejść) w cenie odpowiednio 180 zł i 138 zł, półroczne (24 wejścia) za 336 zł i 264 zł oraz roczne (40 wejść), którego koszt to 520 zł i 420 zł.

Nowych basenów w Gdańsku na razie nie będzieW trzech pozostałych miejskich pływalniach przy zakupie karnetów obowiązuje podział na godzinny przed i po zajęciach szkolnych. W godz. 6:20-7 miesięczny abonament normalny (4 wejścia) wynosi 52 zł, a ulgowy 42 zł. Koszt kwartalnego (12 wejść) to odpowiednio 144 i 120 zł, półrocznego (24 wejścia) 264 i 228 zł oraz rocznego (40 wejść) 400 i 360 zł. Nieco drożej jest natomiast po godz. 16, gdy uczniowie kończą swoje zajęcia, a także w soboty i niedziele. Wówczas ceny karnetów będą takie same jak na pływalni w Chełmie.

W każdej z powyższych pływalni obowiązują takie same ceny biletów jednorazowych. Normalne kosztują 18 zł, natomiast ulgowe 12,50 zł. Dostępne są również aquaparkowe, które działają w soboty, niedziele oraz w terminach wyznaczonych przez dyrektora GOS. Koszt wejściówki bez zniżek wynosi 15 zł, a za każdą kolejną minutę dopłata to 25 gr. Bilety ulgowe kosztują natomiast 10 zł, a każda kolejna minuta to 20 gr.

Sprawdź szczegółowe harmonogramy gdańskich pływalni

Rusz się! Hokej podwodny z Marcinem OlszewskimW Aquaparku w Sopocie co prawda nie odbywają się zajęcia szkolne, ale można natomiast rezerwować tory. Ich dostępność można sprawdzać na stronie internetowej. Taryfa biletu normalnego wynosi 23 zł za godzinę, 43 zł za trzy godziny i 60 zł, jeśli chcemy korzystać bez limitu. Adekwatne ceny wejściówek ulgowych lub rodzinnych wynoszą 18, 39 i 55 zł. Każda minuta przekroczonego czasu kosztuje 50 gr. Ceny delikatnie wzrastają w weekendy. Przewidziano również promocje: poranną i wieczorną. Ta pierwsza obowiązuje od 8 do 10, godzina pobytu w dni robocze kosztuje 15 zł, natomiast po 19 za 1,5 godziny zapłacimy 23 zł. Odpowiednio ceny w weekendy wzrosną do 20 i 26 zł. Obiekt jest otwarty codziennie od 8 do 22.

Z kolei sopocka pływalnia MOSiR tory rezerwowane są i nawet w weekendy. Ogólnodostępna jest zazwyczaj wieczorami, choć grafik zmienia się co tydzień, dlatego warto śledzić go na stronie internetowej. Za jedno wejście w taryfie normalnej zapłacimy 15 zł, a ulgowej 10 zł. Dzięki "Sopockiej Karcie" koszt maleje do 10 i 7 zł, a "Sopockiej Karty Rodziny" 3+ - 7 i 5 zł. Dostępne są też 600-minutowe karnety, których cena to 125 zł (normalny) i 85 zł (ulgowy).

W Gdyni dostępna jest pływalnia Akademii Morskiej, która otwarta jest codziennie od godz. 7 do 22. W tym przypadku harmonogram zajętych torów zmienia się z tygodnia na tydzień, a o jego dostępności można przeczytać nastronie internetowej. Cena biletu ulgowego i normalnego wynosi odpowiednio 9 i 13 zł. Za 6-miesięczne karnety natomiast zapłacimy kolejno 80 i 117 zł

Sprawdź harmonogram zajęć na pływalni Akademii Morskiej

Opinie (79) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl