• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Po pięciu latach hala sportowa wróci do gry

Aleksandra Nietopiel
20 marca 2023, godz. 08:00 
Opinie (28)
Remont sali sportowej przy ZSM był konieczny. W styczniu podpisano umowę, prace już się rozpoczęły. Remont sali sportowej przy ZSM był konieczny. W styczniu podpisano umowę, prace już się rozpoczęły.

Uczniowie z Zespołu Szkół Morskich przy ul. Wyzwolenia 8Mapka w Nowym Porcie wreszcie będą mogli wrócić do sali sportowej. Po pięciu latach rozpoczął się remont wyłączonego z użytku obiektu. W czerwcu ma się zakończyć pierwsza część prac.



WF w szkole miałe(a)m:

O problemach z halą sportową pisaliśmy już 5 lat temu. Remontowany obiekt ma 30 lat, więc nie jest specjalnie stary. Salę przy ul. Wyzwolenia w Zespole Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte wybudowano w 1993 r. Fundatorem był wówczas Zarząd Portu Gdańsk.

- Tak naprawdę sala jest stosunkowo młodym obiektem, bardzo o nią dbaliśmy. Jest ładny parkiet, była naszym atutem. Problemem jest to, że ściana, która jest cała przeszklona, po prostu zaczęła się dosłownie sypać na parkiet - mówiła w 2018 r. ówczesna dyrektorka ZSM, Hanna Szkodo.
Nowy ranking szkół średnich 2023 w Trójmieście Nowy ranking szkół średnich 2023 w Trójmieście
Uczniowie nie korzystają z sali już pięć lat. Wcześniej inspektor nadzoru budowlanego stwierdził, że zagraża ona bezpieczeństwu i obiekt został wyłączony z użytku.

I
miejsce: Baseny
River Style Sport & Aqua
Reda, Pucka 10B

Szklana fasada po nowemu



Długie oczekiwanie na remont wynikało z braku pieniędzy. Zamknięcie obiektu zbiegło się z wprowadzeniem reformy oświatowej, a to oznaczało m.in, że środki kierowane były najpierw na dostosowanie placówek do nowych realiów.

  • Remont sali sportowej przy ZSM był konieczny. W styczniu podpisano umowę, prace już się rozpoczęły.
  • Ubytki w szklanej ścianie sali widoczne od zewnątrz. 

Zdj. z 2018 r.
  • Problemem sali jest szklana ściana, która zaczęła się sypać m.in. na parkiet. Prace remontowe już się zaczęły.
Najpierw sporządzono dokumentację techniczną obiektu, a dopiero w styczniu 2023 r. udało się podpisać umowę na remont hali. Prace już się rozpoczęły.

- Obecnie prowadzone są prace związane z wykonaniem fasady budynku hali sportowej przy ul. Wyzwolenia. Nowa szklana fasada zostanie wykonana w systemie aluminiowym. Umowa została podpisana w styczniu 2023 r. i opiewa na kwotę ok. 1,3 mln zł. Koniec robót przewidziano w czerwcu 2023 r. Po zakończeniu robót i odbiorów nie będzie przeszkód, by korzystać z obiektu - przekazała Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Nie tylko dla uczniów, ale i nowoporciaków



Z hali sportowej korzystali nie tylko uczniowie szkoły, ale także mieszkańcy dzielnicy.
Pełniła więc istotną rolę w sportowym życiu lokalnej społeczności. Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Nowy Port i jej absolwent - Łukasz Hamadyk - zaznacza, że przez czas wyłączenia hali sportowej szkoła straciła na atrakcyjności dla uczniów - część z nich nawet nie zdążyła wejść na parkiet. Dlatego widoczny finał starań o remont sali cieszy.

Egzamin ósmoklasisty 2023. Rekrutacja do szkoły średniej rusza 15.05 Egzamin ósmoklasisty 2023. Rekrutacja do szkoły średniej rusza 15.05
- Kadra tej szkoły, uczniowie, pracownicy, ale i mieszkańcy w końcu na nią wrócą. Wyremontowana hala będzie w końcu w symbiozie z pięknym stadionem, który mamy przy Wyzwolenia 8 od kilku lat. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze termomodernizacji samej szkoły, jedynej w dzielnicy, która nie otrzymała wsparcia z miasta. Ale i o tę sprawę walczymy i jako Rada Dzielnicy wspieramy placówkę - dodaje Hamadyk.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (28)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Popołudniowy spływ kajakowy górną Radunią

70 - 90 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Yoga Flow - Odkryj Harmonię w Ruchu

joga

Spacer po Sopocie z Walkative

spacer

Forum

Najczęściej czytane