• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pobiegną nago, by pomóc potrzebującym przed świętami. Rok temu ukarani, w tym nie

Wioleta Stolarska
5 grudnia 2022, godz. 18:00 
Opinie (114)
Bulwar Nadmorski w Gdyni. To tutaj ma odbyć się bieg nago, a  raczej w bieliźnie. Bulwar Nadmorski w Gdyni. To tutaj ma odbyć się bieg nago, a  raczej w bieliźnie.

- Co roku robimy ze znajomymi zbiórkę, by przed świętami przygotować prezenty potrzebującym. W ubiegłym roku szło doskonale, więc zaproponowaliśmy, że jeśli uda się zebrać konkretną kwotę, pobiegniemy nago wokół CH Klif. I tak zrobiliśmy. Niestety dla nas skończyło się to na komisariacie, ale było warto. W tym roku bierzemy bieliznę i zapraszamy wszystkich chętnych - zachęca Błażej, mieszkaniec Gdyni. W Nagim Biegu Mikołajkowym może wziąć udział każdy, wystarczy włączyć się w zbiórkę i z dowolną bielizną zjawić się na gdyńskim bulwarze 18.12.Czy święta faktycznie uruchamiają w nas większe niż zazwyczaj pokłady empatii? Zdecydowanie tak. Najczęściej to działanie spontaniczne, a większość osób przyznaje, że decyzję o udzieleniu pomocy podejmuje pod wpływem chwili. Czasem nie trzeba wiele, ale nie brakuje też pomysłów na akcje, w których wspierać można potrzebujących.

Zimą biegają w samej bieliźnie. "Wariaci" czy godni podziwu i gratulacji?O tym, że pomaganie uzależnia, z pewnością powiedzieć może kilkoro mieszkańców Gdyni.

- Grudzień to magiczny okres, ale niestety nie dla wszystkich. Chcąc przekazać trochę radości tym najbardziej potrzebującym, jak co roku organizujemy świąteczną pomoc. I nie bez echa obiła się nasza zeszłoroczna akcja dobroczynna. Bardzo wam dziękujemy za pomoc i zaufanie w imieniu naszym oraz dzieci z domu dziecka. Nasz bieg wokół Klifu, choć szalony, bo nagi, okazał się opłacalny, ponieważ rozruszał zbiórkę i udało nam się zebrać ponad 20 tys. zł. Jeszcze w dniu biegu otrzymaliśmy dodatkowe wpłaty, za które dzieci dostały vouchery na dowolne zakupy - opowiada Błażej.
I choć na pomoc i prezenty dla dzieci z domu dziecka udało się zebrać więcej niż organizatorzy się spodziewali, to nie obyło się bez konsekwencji. Mimo szczytnego celu, za nagi bieg przeciwko drugiemu z organizatorów, toczy się postępowanie dyscyplinarne przed Okręgową Radą Adwokacką w Gdańsku.

Biegali po lesie na 84 km, wyruszyli o 5 ranoCo roku organizują pomoc potrzebującymZwykle w kilkanaście, czasem kilkadziesiąt osób udawało im się wspierać przed świętami potrzebujących. Dwa lata temu pomogli koleżance, która ze swoją matką opiekuje się niepełnosprawnym, przykutym do łóżka bratem, który choruje na glejaka mózgu. Ze względu na panującą pandemię odmówiono mu nawet niezbędnych wizyt pielęgniarki. Dzięki zbiórce chłopak otrzymał wsparcie na produkty pierwszej potrzeby. Z kolei w ubiegłym roku rodzina otrzymała od nich połowę zebranej kwoty.

- W tym roku pomagamy mu ponownie, ponieważ dla nas odmowa kilku, często zbędnych, przyjemności może być dla innych szansą na przetrwanie. Ale to nie wszystko, bo jak co roku chcielibyśmy również sprawić radość tym młodszym, którzy na co dzień nie mogą sobie pozwolić na spełnienie nawet tych drobnych marzeń, ale my je spełnimy! Dostaliśmy list do Mikołaja od kilkunastu wspaniałych dzieci z domu dziecka, a każde z nich wymarzyło sobie jeden prezent pod choinkę, dzięki któremu na ich twarzach zagości wielki uśmiech - przekonuje Błażej.

Akcesoria odblaskowe dla biegaczy. Co wybrać, ile kosztują?W ubiegłym roku organizatorzy zaproponowali, że jeśli uda się zebrać konkretną kwotę, pobiegną nago wokół CH Klif. I tak się stało. Jak przekonują, ich wyzwanie jeszcze bardziej zmobilizowało do uczestnictwa w zbiórce. W ubiegłym roku organizatorzy zaproponowali, że jeśli uda się zebrać konkretną kwotę, pobiegną nago wokół CH Klif. I tak się stało. Jak przekonują, ich wyzwanie jeszcze bardziej zmobilizowało do uczestnictwa w zbiórce.

Pomagasz? Możesz pobiec w Nagim Biegu MikołajkowymŻeby zbiórkowej "tradycji" stało się zadość w tym roku również główni organizatorzy zapowiadają, że chcą w wyjątkowy sposób podziękować za udział w zbiórce i kolejny raz pobiegną... tym razem niemal nago.

- Nasz nagi bieg wzbudził tak ogromne zainteresowanie, że każdy chciał w nim wziąć udział, więc w tym roku możecie. Organizujemy Nagi Bieg Mikołajkowy i wszyscy mogą wziąć udział! Koszt uczestnictwa to dowolna kwota, minimum 99 zł, wystarczy wpłacić pieniądze na zbiórkę. Strój obowiązujący podczas biegu to czapka mikołajka oraz dowolna bielizna i nic więcej. Liczymy na mroźne temperatury, ponieważ widzimy się na gdyńskim bulwarze 18.12! Oczywiście można wesprzeć naszą inicjatywę, nawet jeśli nie chcesz z nami biec. Pamiętajcie, że dobro wraca, a każda kwota ma znaczenie, nawet ta najmniejsza - podkreśla Błażej.
Zebrane środki zostaną przekazane w równej części na rzecz niepełnosprawnego chłopaka oraz na prezenty dla dzieci. Informacje o organizacji zbiórki i biegu można znaleźć tutaj.

- Jeśli ktoś z was miałby chęć zakupienia osobiście takiego prezentu i dostarczenia nam go, zapraszam do kontaktu - przekonuje mieszkaniec Gdyni.

Wydarzenia

Nagi Bieg Mikołajkowy (2 opinie)

imprezy i akcje charytatywne, bieg

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (114)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Indoor Triathlon Gdynia 2023

zawody / wyścigi

Wim Hof Fundamentals Workshop

warsztaty, morsowanie, joga

Parkowe na Orientację Zaspa Rozstaje

impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane