Pobiegnij lub pospaceruj z wózkiem, a Szpital Dziecięcy Polanki otrzyma pieniądze

Wystarczy przebiec lub przejść okrążenie wokół budynku sklepu Mama i Ja przy al. Grunwaldzkiej 355Mapka w Gdańsku, by pomóc zebrać fundusze na specjalistyczny sprzęt potrzebny w Szpitalu Dziecięcym Polanki. Każde okrążenie ma wartość 5 zł. To świetna okazja, żeby niewielkim wysiłkiem zrobić coś dobrego dla potrzebujących, a przy tym miło spędzić czas. Akcja Biegamy dla Szpitala Dziecięcego Polanki trwać będzie do 29 maja włącznie.Czy bierzesz udział w charytatywnych imprezach dla aktywnych?

Zobacz wyniki (82)
Zaskakująco dobra pogoda i możliwość zabawy na świeżym powietrzu bez konieczności zakrywania ust i nosa. Każdy, kto już w sobotę, 22 maja, zdecydował się odwiedzić sklep Mama i Ja, mógł wesprzeć akcję charytatywną na rzecz Szpitala Dziecięcego Polanki. Spacerowicze i klienci sklepu chętnie decydowali się na wspólną zabawę, bowiem udział wiązał się jedynie z poświęceniem kilku minut na przebiegnięcie się z wózkiem wokół budynku. Za każde pokonane okrążenie, nieważne w jakim tempie, sklep wpłaca 5 złotych na rzecz szpitala.

Sposób na aktywny czasW dniu otwierającym akcję gościem specjalnym była Edyta Litwiniuk - była zawodniczka kadry narodowej w biegach sprinterskich, trener, dietetyk i szkoleniowiec. Motywowała do udziału wszystkich potencjalnych uczestników, jak również sama wzięła aktywny udział w akcji. Zarówno na miejscu, jak i na swoich profilach w mediach społecznościowych udzielała również porad przyszłym i świeżo upieczonym mamom.

- Bieganie z wózkiem to świetny sposób na połączenie spędzania czasu z dzieckiem i wykonania treningu - zachęcała Edyta Litwiniuk. - Oczywiście w okresie zaraz po porodzie trzeba z tym bardzo uważać. Nie zaczynamy od razu od biegania, ale od spacerów; potem delikatne marszobiegi i możemy wdrażać się do biegania.

Zbierają pieniądze dla szpitalaBeneficjentem akcji jest Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku. Jest to publiczny szpital wielospecjalistyczny, który obejmuje opieką niemowlęta, dzieci oraz młodzież do lat 18. Jest to m.in. jedyny szpital na Pomorzu, który leczy pacjentów z mukowiscydozą.

- Nie zapraszamy nikogo do szpitala, bo nie chcemy, żeby dzieci chorowały - mówiła Małgorzata Paszkowicz, prezes zarządu Szpitala Dziecięcego Polanki. - Jeśli jednak już mali pacjenci potrzebują pomocy, zajmiemy się nimi, jak najlepiej potrafimy, a na szczęście mamy do tego specjalistyczne zaplecze.
Akcja będzie trwać codziennie w godzinach otwarcia sklepu, tj. od poniedziałku (24.05) do piątku (28.05) od 10 do 20 oraz w sobotę 29.05 od 10 do 19. Uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (24)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Informacje

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Dzień Babci i Dziadka na rodzinnym szlaku
Dzień Babci i Dziadka na rodzinnym...
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
sty 22
sobota, g. 10:30 - 14:00
Jezioro Borowo
Warsztaty Mindfulness dla Każdego
Warsztaty Mindfulness dla Każdego
zajęcia rekreacyjne
sty 22
sobota, g. 10:00
Sopot, Nowa Zatoka
Noc Saunowa
Noc Saunowa
zajęcia rekreacyjne
sty 22
sobota, g. 21:00
Gdańsk, Good Luck Club

Forum