Podsumowanie sezonu rowerowego w trójmiejskim Teamie Naftokor

28 grudnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Sezon rowerowy 2011 dobiegł końca więc czas podsumować zmagania jednego z najsilniejszych trójmiejskich teamów kolarstwa górskiego, który odnosił sukcesy zarówno na lokalnych jak i ogólnopolskich wyścigach. Obecny sezon został rozpoczęty przez kolarzy dość wcześnie, już 6 lutego podczas zimowej edycji Mazovi, kiedy to czołowy zawodnik Teamu Naftokor stanął na najwyższym stopniu podium. Prócz lidera grupy reprezentanci teamu odnieśli sporo sukcesów w różnych imprezach rowerowych i co ważne najwytrwalszemu - Maciejowi Zielonce udało się stanąć na podium podczas klasyfikacji generalnej.

Kolejne starty to też podium naszego kolarza i podium w klasyfikacji generalnej. Następnie wspaniały występ Mastersów w przełajowych mistrzostwach Polski gdzie Edmund Grabowski zdobył tytuł Mistrza Polski a Zbigniew Bielski srebro. Wiosną przyszedł czas na rozpoczęcie wielkiego ścigania. Team Naftokor dość prężnie wystartował w kolejnej edycji Mazovi, gdzie podium zdobyło aż 4 zawodników. Podobnie miała się sytuacja na Bike Tour w Gdańsku. Praktycznie co weekend któryś z kolarzy zdobywał na podium. Podczas Mazovi w Legionowie w kraksie bral udział Maciej i stracił szanse na podium, ale skok formy zanotował Andrzej Wróbel, który uplasował się na 3-ciej pozycji. W Rawie Mazowieckiej znów na pudło wskoczył Maciej Zielonka zajmując 2-gie miejsce po wspaniałym finiszu z grupy. W połowie czerwca drużynowe podium na Skandi w Gdańsku gdzie Maciej był 2gi a Andrzej 3ci. Tego samego dnia Maciej pojechał do Kielc na Mistrzostwa Polski w XC gdzie wywalczył 14 miejsce w elicie. Lato to lżejszy czas gdzie było troszkę czasu na zabawę przyjemności i Śluby. W między czasie Maciej startował na maratonie w Głuszycy na dystansie giga gdzie suma przewyższeń wyniosła 3200m. Końcówka sierpnia to drużynowe Mistrzostwa Polski, które odbyły się w miejscowości Urle. Tam kolarze Teamu Naftokor wywalczyli wspaniałe 4te miejsce tracąc tylko 55 sekund do podium. Niesiony wysoką formą Andrzej Wróbel pojechał do Kielc na Mistrzostwa Polski XC FC gdzie zwyciężył. W Starogardzie i Tczewie odbywało się MTB Kociewia gdzie nasi kolarze wywalczyli pierwsze i 2gie miejsce w klasyfikacji generalnej, kolejno Maciej Zielonka, a za nim Andrzej Wróbel. Sezon zakończyła ostatnia runda BT Gdańsk gdzie nasi kolarze stanęli na podium aż w trzech kategoriach zajmując dwukrotnie 3 miejsce i raz pierwsze oraz wice mistrzostwo Województwa Pomorskiego zdobyte przez Macieja Zielonkę.

Z pewnością sezon kolarski w Teamie Naftokor można uważać za bardzo udany. Startując tak małą ilością zawodników grupa stawała na podium aż 53 razy!

Autor: Maciej Zielonka [Naftokor Team]

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie (4) 3 zablokowane

• co znaczy dobiegł końca ?? (1)

ja jeszcze jeżdżę

• 11 7

• no to szacunek że jeździśz

zapewne chodzi o sezon startowy, dziwne by w taką pogodę nie jeździć, myślę że zszokowałeś czytelników swoim zaparciem do jazdy...